48 minut

1. července 2013

Část: Politický přesah špionážní aféry

Obsah dílu

Headlines — Jak se skládá vláda... — Plány nových ministrů — Tresty pro exmanažery MUS — Chorvatsko vstoupilo do EU — Následky sobotní demonstrace v ČB — Chybila při zásahu v ČB policie? — Oběti požárů v Arizoně — Novinky ČT na karlovarském festivalu — Poslední zájemci o II. pilíř důchodové reformy — Obstrukce u soudu s Maslákem — Kontroverzní byznys se psy — Levnější volání z dovolené — Egypt: dovolená v ohrožení? — Kauza Nagyová a Galerie Myšáka — Politický přesah špionážní aféry — Dotace na ekologické vytápění — Turistická sezona na Šumavě

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:43
  Jak se skládá vláda...
   Další čtyři jména na seznamu Rusnokovy vlády. Z osmi potvrzených ministrů jsou tři členy sociální demokracie.
   09:13
   Plány nových ministrů
    Budoucí ministři už taky netají svoje plány na nových působištích - chtějí zrušit sKartu, zvýšit minimální mzdu, stejně tak jako platby státu za zdravotní pojištěnce.
    11:53
    Tresty pro exmanažery MUS
     Švýcarská obžaloba žádá vysoké tresty pro bývalé manažery Mostecké uhelné společnosti. Za podvody při privatizaci je chce prokurátorka poslat na pět let do vězení. Zároveň navrhuje, aby jim propadlo 14 miliard korun.
     15:01
     Chorvatsko vstoupilo do EU
      Od půlnoci má Evropská unie 28 členů. Vstup Chorvatska oslavily v centru Záhřebu tisíce lidí tancem i zpěvem.
      16:52
      Následky sobotní demonstrace v ČB
       Sedm lidí bude v nejbližších dnech obviněno kvůli sobotní demonstraci v Českých Budějovicích. Policie je zatím propustila, vyšetřuje ale dál. Zaměřila se na videozáznamy z demonstrace - a už teď je jisté, že se okruh obviněných ještě rozšíří.
       17:58
       Chybila při zásahu v ČB policie?
        Policisté znovu procházejí všechny materiály, které při konfliktu pořídili. A nevylučují ani to, že někteří při zásahu pochybili.
        19:13
        Oběti požárů v Arizoně
         Při likvidaci obrovského lesního požáru v americké Arizoně zemřelo 19 elitních hasičů. Osudným se jim nejspíš stal prudký poryv větru.
         22:47
         Novinky ČT na karlovarském festivalu
          Karlovy Vary - den čtvrtý. Komě stovky filmů, které diváci už viděli, se můžou seznámit i s novými, připravovanými snímky. Do Karlových Varů totiž zavítají režiséři, kteří je právě teď natáčejí.
          24:38
          Poslední zájemci o II. pilíř důchodové reformy
           Poslední den, kdy lidé starší 35 let mohli vstoupit do druhého pilíře důchodové reformy, výrazný zájem nepřinesl. Do poboček sice ještě dorazili opozdilci, celková čísla ale ani tak nepřekročí 100tisícovou hranici.
           26:38
           Obstrukce u soudu s Maslákem
            Desítky stížností, desítky námitek. Soud s údajným šéfem česko-slovenské skupiny vyděračů Miroslavem Maslákem je ve znamení obstrukcí. Soud zdržují a prodražují.
            28:49
            Kontroverzní byznys se psy
             Osmdesátku psů týrala. A to si chovatelka Zdeňka Bártů rozmnožováním plemen vydělává. Psi už jí byli - po zásahu veterinární správy a obce Dačice - odebráni, teď se pro ně hledají noví majitelé.
             31:00
             Levnější volání z dovolené
              Volání z dovolené bude letos levnější. Ode dneška totiž platí v celé Evropské unii nové ceny roamingu.
              36:15
              Egypt: dovolená v ohrožení?
               Při nejnovějších masových protestech v Egyptě už podle úřadů zemřelo 16 lidí - dalších 800 je zraněných. Prezident Mohamed Mursí stojí před dvěma ultimáty.
               37:55
               Kauza Nagyová a Galerie Myšáka
                Galerie Myšák - nejen lukrativní adresa v centru Prahy. Jak se ukazuje, luxusní dům spojuje některé aktéry v kauze bývalé šéfky kabinetu Petra Nečase Jany Nagyové.
                40:17
                Politický přesah špionážní aféry
                 Špionážní aféra, kterou rozpoutal Edward Snowden, už přerůstá ve spor mezi Evropskou unií a Spojenými státy. Francouzský prezident Hollande dokonce hrozí zablokováním rozhovorů o důležité obchodní smlouvě mezi oběma spojenci.
                 43:00
                 Dotace na ekologické vytápění
                  60 milionů korun - s takovou částkou můžou počítat lidé na severní Moravě, pokud si vymění starý kotel za nový, ekologičtější. Přispěje stát i kraj.
                  44:51
                  Turistická sezona na Šumavě
                   Na Šumavě začala letní turistická sezona. Do nejatraktivnějších oblastí už vyjely tzv. zelené autobusy, další novinky vedení národního parku teprve chystá. Třeba otevření cesty k hraničnímu přechodu Modrý sloup.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž49 minut
                   Další díl
                   2. července 2013

                   Přehled dílů

                   8319 dostupných
                   Stopáž55 minut

                   18. července

                   18. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž55 minut

                   18. července

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   18. 7. 2024 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   17. července

                   Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                   17. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   17. července

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   17. 7. 2024 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   16. července

                   Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                   16. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   16. července

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   16. 7. 2024 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   15. července

                   Útok na Donalda Trumpa — Vyšetřování útoku — Na místě útoku sobotního atentátu — Šance na znovuzvolení Donalda Trumpa — Nominační sjezd — Sjezd republikánské strany — Vyšetřování atentátu na Donalda Trumpa — Chyby tajné služby — Státní podpora na penzijní spoření — Možnosti penzijního spoření — Vzdání se mandátu — ÚS vyhověl stížnosti disidenta Wonky — Trestní novela na Slovensku — Videohry jako umělecká forma — Návrh na zavedení tzv. klouzavého mandátu — NKÚ o zrušení EET — Počasí zpomalilo žně — Případ vraždy ve Slopném — Škody po bouřkách — Jak nahlásit škodu — Štěnovice po deštích — Škody po bouřkách v lesích — Dražba aut i jízdních kol — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty — Čínská ekonomika — Kaja Kallasová podala demisi — Padla překážka při dostavbě D11 — Trest za vraždu na nádraží v Hradci Králové — Československá stopa v Projektu Manhattan — Evakuační šestikolky pro Ukrajinu — Oprava mostů v Týně nad Vltavou — Olympijský oheň v Paříži — Olympijský festival v Mostě — Dotace na likvidaci černých skládek

                   15. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   15. července

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   15. 7. 2024 na ČT24
                   Stopáž50 minut

                   14. července

                   Atentát na Donalda Trumpa — Trump je lehce zraněn, útočník mrtvý — Americký prezident Biden odsoudil politické násilí — Střelba na předvolební mítinku Trumpa v Pensylvánii — Vyšetřování střelby a rekce amerických politiků — Otázky kolem postupu ochranné služby — Kroky prezidenta Bidena a reakce světových politiků — Policie identifikovala střelce — Atentáty na americké prezidenty a osobnosti — Reakce českých politiků — Vliv atentátu na prezidentskou kampaň — Fotografie z mítinku — Přípravy státního rozpočtu na příští rok — Spory v koalici kvůli snižování schodku — Jednání o příměří v Gaze — Problémy se ztracenými a zapomenutými kufry — Následky lijáků — Platy ve veřejné sféře — Agresor v zahrádkářské kolonii v Přerově — Objasněnost trestných činů — Problémy s viděním na dálku — Krátkozrakost — Vražda v Německu — Končí fotbalové EURO — Projekt létající vnučka — Nový zdroj energie ve Vraňanech u Mělníka — Vory na Šumavě — Zemřela herečka Shannen Doherty — Přípravy olympijských her v Paříži — Plíseň na plodinách — Sledovanost ženského finále Wimbledonu — Příběh herečky Judy Garlandové ve Studiu Dva

                   14. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž50 minut

                   14. července

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   14. 7. 2024 na ČT24

                   Události na sociálních sítích

                   Napište nám