48 minut

1. července 2013

Část: Novinky ČT na karlovarském festivalu

Obsah dílu

Headlines — Jak se skládá vláda... — Plány nových ministrů — Tresty pro exmanažery MUS — Chorvatsko vstoupilo do EU — Následky sobotní demonstrace v ČB — Chybila při zásahu v ČB policie? — Oběti požárů v Arizoně — Novinky ČT na karlovarském festivalu — Poslední zájemci o II. pilíř důchodové reformy — Obstrukce u soudu s Maslákem — Kontroverzní byznys se psy — Levnější volání z dovolené — Egypt: dovolená v ohrožení? — Kauza Nagyová a Galerie Myšáka — Politický přesah špionážní aféry — Dotace na ekologické vytápění — Turistická sezona na Šumavě

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:43
  Jak se skládá vláda...
   Další čtyři jména na seznamu Rusnokovy vlády. Z osmi potvrzených ministrů jsou tři členy sociální demokracie.
   09:13
   Plány nových ministrů
    Budoucí ministři už taky netají svoje plány na nových působištích - chtějí zrušit sKartu, zvýšit minimální mzdu, stejně tak jako platby státu za zdravotní pojištěnce.
    11:53
    Tresty pro exmanažery MUS
     Švýcarská obžaloba žádá vysoké tresty pro bývalé manažery Mostecké uhelné společnosti. Za podvody při privatizaci je chce prokurátorka poslat na pět let do vězení. Zároveň navrhuje, aby jim propadlo 14 miliard korun.
     15:01
     Chorvatsko vstoupilo do EU
      Od půlnoci má Evropská unie 28 členů. Vstup Chorvatska oslavily v centru Záhřebu tisíce lidí tancem i zpěvem.
      16:52
      Následky sobotní demonstrace v ČB
       Sedm lidí bude v nejbližších dnech obviněno kvůli sobotní demonstraci v Českých Budějovicích. Policie je zatím propustila, vyšetřuje ale dál. Zaměřila se na videozáznamy z demonstrace - a už teď je jisté, že se okruh obviněných ještě rozšíří.
       17:58
       Chybila při zásahu v ČB policie?
        Policisté znovu procházejí všechny materiály, které při konfliktu pořídili. A nevylučují ani to, že někteří při zásahu pochybili.
        19:13
        Oběti požárů v Arizoně
         Při likvidaci obrovského lesního požáru v americké Arizoně zemřelo 19 elitních hasičů. Osudným se jim nejspíš stal prudký poryv větru.
         22:47
         Novinky ČT na karlovarském festivalu
          Karlovy Vary - den čtvrtý. Komě stovky filmů, které diváci už viděli, se můžou seznámit i s novými, připravovanými snímky. Do Karlových Varů totiž zavítají režiséři, kteří je právě teď natáčejí.
          24:38
          Poslední zájemci o II. pilíř důchodové reformy
           Poslední den, kdy lidé starší 35 let mohli vstoupit do druhého pilíře důchodové reformy, výrazný zájem nepřinesl. Do poboček sice ještě dorazili opozdilci, celková čísla ale ani tak nepřekročí 100tisícovou hranici.
           26:38
           Obstrukce u soudu s Maslákem
            Desítky stížností, desítky námitek. Soud s údajným šéfem česko-slovenské skupiny vyděračů Miroslavem Maslákem je ve znamení obstrukcí. Soud zdržují a prodražují.
            28:49
            Kontroverzní byznys se psy
             Osmdesátku psů týrala. A to si chovatelka Zdeňka Bártů rozmnožováním plemen vydělává. Psi už jí byli - po zásahu veterinární správy a obce Dačice - odebráni, teď se pro ně hledají noví majitelé.
             31:00
             Levnější volání z dovolené
              Volání z dovolené bude letos levnější. Ode dneška totiž platí v celé Evropské unii nové ceny roamingu.
              36:15
              Egypt: dovolená v ohrožení?
               Při nejnovějších masových protestech v Egyptě už podle úřadů zemřelo 16 lidí - dalších 800 je zraněných. Prezident Mohamed Mursí stojí před dvěma ultimáty.
               37:55
               Kauza Nagyová a Galerie Myšáka
                Galerie Myšák - nejen lukrativní adresa v centru Prahy. Jak se ukazuje, luxusní dům spojuje některé aktéry v kauze bývalé šéfky kabinetu Petra Nečase Jany Nagyové.
                40:17
                Politický přesah špionážní aféry
                 Špionážní aféra, kterou rozpoutal Edward Snowden, už přerůstá ve spor mezi Evropskou unií a Spojenými státy. Francouzský prezident Hollande dokonce hrozí zablokováním rozhovorů o důležité obchodní smlouvě mezi oběma spojenci.
                 43:00
                 Dotace na ekologické vytápění
                  60 milionů korun - s takovou částkou můžou počítat lidé na severní Moravě, pokud si vymění starý kotel za nový, ekologičtější. Přispěje stát i kraj.
                  44:51
                  Turistická sezona na Šumavě
                   Na Šumavě začala letní turistická sezona. Do nejatraktivnějších oblastí už vyjely tzv. zelené autobusy, další novinky vedení národního parku teprve chystá. Třeba otevření cesty k hraničnímu přechodu Modrý sloup.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž49 minut
                   Další díl
                   2. července 2013

                   Přehled dílů

                   8327 dostupných
                   Stopáž54 minut

                   22. července

                   Headlines — Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                   22. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   22. července

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   22. 7. 2024 na ČT24
                   Stopáž49 minut

                   21. července

                   Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                   21. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž49 minut

                   21. července

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   21. 7. 2024 na ČT24
                   Stopáž49 minut

                   20. července

                   Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                   20. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž49 minut

                   20. července

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   20. 7. 2024 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   19. července

                   Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                   19. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   19. července

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   19. 7. 2024 na ČT24
                   Stopáž55 minut

                   18. července

                   Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                   18. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž55 minut

                   18. července

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   18. 7. 2024 na ČT24

                   Události na sociálních sítích

                   Napište nám