48 minut

1. července 2013

Obsah dílu

Headlines — Jak se skládá vláda... — Plány nových ministrů — Tresty pro exmanažery MUS — Chorvatsko vstoupilo do EU — Následky sobotní demonstrace v ČB — Chybila při zásahu v ČB policie? — Oběti požárů v Arizoně — Novinky ČT na karlovarském festivalu — Poslední zájemci o II. pilíř důchodové reformy — Obstrukce u soudu s Maslákem — Kontroverzní byznys se psy — Levnější volání z dovolené — Egypt: dovolená v ohrožení? — Kauza Nagyová a Galerie Myšáka — Politický přesah špionážní aféry — Dotace na ekologické vytápění — Turistická sezona na Šumavě

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:43
  Jak se skládá vláda...
   Další čtyři jména na seznamu Rusnokovy vlády. Z osmi potvrzených ministrů jsou tři členy sociální demokracie.
   09:13
   Plány nových ministrů
    Budoucí ministři už taky netají svoje plány na nových působištích - chtějí zrušit sKartu, zvýšit minimální mzdu, stejně tak jako platby státu za zdravotní pojištěnce.
    11:53
    Tresty pro exmanažery MUS
     Švýcarská obžaloba žádá vysoké tresty pro bývalé manažery Mostecké uhelné společnosti. Za podvody při privatizaci je chce prokurátorka poslat na pět let do vězení. Zároveň navrhuje, aby jim propadlo 14 miliard korun.
     15:01
     Chorvatsko vstoupilo do EU
      Od půlnoci má Evropská unie 28 členů. Vstup Chorvatska oslavily v centru Záhřebu tisíce lidí tancem i zpěvem.
      16:52
      Následky sobotní demonstrace v ČB
       Sedm lidí bude v nejbližších dnech obviněno kvůli sobotní demonstraci v Českých Budějovicích. Policie je zatím propustila, vyšetřuje ale dál. Zaměřila se na videozáznamy z demonstrace - a už teď je jisté, že se okruh obviněných ještě rozšíří.
       17:58
       Chybila při zásahu v ČB policie?
        Policisté znovu procházejí všechny materiály, které při konfliktu pořídili. A nevylučují ani to, že někteří při zásahu pochybili.
        19:13
        Oběti požárů v Arizoně
         Při likvidaci obrovského lesního požáru v americké Arizoně zemřelo 19 elitních hasičů. Osudným se jim nejspíš stal prudký poryv větru.
         22:47
         Novinky ČT na karlovarském festivalu
          Karlovy Vary - den čtvrtý. Komě stovky filmů, které diváci už viděli, se můžou seznámit i s novými, připravovanými snímky. Do Karlových Varů totiž zavítají režiséři, kteří je právě teď natáčejí.
          24:38
          Poslední zájemci o II. pilíř důchodové reformy
           Poslední den, kdy lidé starší 35 let mohli vstoupit do druhého pilíře důchodové reformy, výrazný zájem nepřinesl. Do poboček sice ještě dorazili opozdilci, celková čísla ale ani tak nepřekročí 100tisícovou hranici.
           26:38
           Obstrukce u soudu s Maslákem
            Desítky stížností, desítky námitek. Soud s údajným šéfem česko-slovenské skupiny vyděračů Miroslavem Maslákem je ve znamení obstrukcí. Soud zdržují a prodražují.
            28:49
            Kontroverzní byznys se psy
             Osmdesátku psů týrala. A to si chovatelka Zdeňka Bártů rozmnožováním plemen vydělává. Psi už jí byli - po zásahu veterinární správy a obce Dačice - odebráni, teď se pro ně hledají noví majitelé.
             31:00
             Levnější volání z dovolené
              Volání z dovolené bude letos levnější. Ode dneška totiž platí v celé Evropské unii nové ceny roamingu.
              36:15
              Egypt: dovolená v ohrožení?
               Při nejnovějších masových protestech v Egyptě už podle úřadů zemřelo 16 lidí - dalších 800 je zraněných. Prezident Mohamed Mursí stojí před dvěma ultimáty.
               37:55
               Kauza Nagyová a Galerie Myšáka
                Galerie Myšák - nejen lukrativní adresa v centru Prahy. Jak se ukazuje, luxusní dům spojuje některé aktéry v kauze bývalé šéfky kabinetu Petra Nečase Jany Nagyové.
                40:17
                Politický přesah špionážní aféry
                 Špionážní aféra, kterou rozpoutal Edward Snowden, už přerůstá ve spor mezi Evropskou unií a Spojenými státy. Francouzský prezident Hollande dokonce hrozí zablokováním rozhovorů o důležité obchodní smlouvě mezi oběma spojenci.
                 43:00
                 Dotace na ekologické vytápění
                  60 milionů korun - s takovou částkou můžou počítat lidé na severní Moravě, pokud si vymění starý kotel za nový, ekologičtější. Přispěje stát i kraj.
                  44:51
                  Turistická sezona na Šumavě
                   Na Šumavě začala letní turistická sezona. Do nejatraktivnějších oblastí už vyjely tzv. zelené autobusy, další novinky vedení národního parku teprve chystá. Třeba otevření cesty k hraničnímu přechodu Modrý sloup.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž49 minut
                   Další díl
                   2. července 2013

                   Přehled dílů

                   Stopáž55 minut

                   12. června

                   Headlines — Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšeování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                   12. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž55 minut

                   12. června

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   12. 6. 2024 na ČT24
                   Stopáž55 minut

                   11. června

                   Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                   11. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž55 minut

                   11. června

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   11. 6. 2024 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   10. června

                   Volby do Evropského parlamentu — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb do EP — Vítězové voleb — Získané mandáty v EP — Výsledek hnutí ANO ve volbách — Výsledky Pirátů a SPD — Získané mandáty v EP — Dopad voleb na politiku ve Francii — Frakce v Evropském parlamentu — Nové trendy — Volby v okolních zemích — Noví zástupci ČR v Evropském parlamentu — Výsledky v regionech — Jednání o novém složení Evropské komise — Bezpečnostní rada státu — Sabotáže v evropských zemích — Nezvěstní občané Ukrajiny — Výbuch v Polsku — Vývoj nezaměstnanosti — Odklízení poškozeného vlaku v Pardubicích — Stávka zaměstnanců RTVS — Spory uvnitř izraelského válečného kabinetu — Stavba dálnice D4 — Trestání dětí — Demolice mostu v Semilech — Končí období výsadby letniček — Přípravy KVIFF — Frankenstein v Divadle Komedie

                   10. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   10. června

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   10. 6. 2024 na ČT24
                   Stopáž49 minut

                   9. června

                   Bezpečnostní opatření v Praze — Zadržení cizince — Stupně ohrožení v ČR — Reakce politiků — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb ve 23:00 — Čekání na výsledky voleb — Nové složení parlamentu i komise — Čekání na výsledky voleb — Volby a vliv na domácí politiku — Čekání na výsledky voleb — Které země volí dnes — Polské téma voleb: bezpečnost — Výsledky za celou Evropskou unii — Osvobození rukojmí — Přísnější podmínky pro dovoz medu — Zásah nejmodernějšího ruského letounu — Požár bytu v Plzni na Východním předměstí — Oprava silnice v Mikulově — Chybí místa v domovech pro seniory — Dovoz ojetých osobních aut — Tragické nehody cyklistů — Naréndra Módí složil přísahu — Nalezené fotky severočeských památek — Zájem o splouvání Teplé Vltavy — Krakatit ve Staré Huti — Benny Gantz opouští vládu

                   9. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž49 minut

                   9. června

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   9. 6. 2024 na ČT24
                   Stopáž50 minut

                   8. června

                   Volby do EP v Česku — Volby do Evropského parlamentu v Česku — Průběh voleb do Evropského parlamentu — Práce ve volební komisi — Účast u voleb do europarlamentu — Volby do Evropského parlamentu v Česku — Volby v obci s nejméně obyvateli — Sčítání hlasů a dohled nad výsledky — Volby a festival v Litomyšli — Spokojenost se členstvím v EU — Evropské volby na Slovensku — Místní referendum o stavbě továrny na baterie — Záchrana rukojmích — Útok na dánskou premiérku — Bouřky, kroupy a silný vítr v části Česka — RegioJet stáhl z provozu spací vozy — Pomoc vážně nemocným dětem — Ceny za kempování v Česku — Počet kempů v ČR — Proměny stanování v průběhu dekád — Glamping – komfortní kempování — Rozhovory prezidentů USA a Francie — Policie hledá svědky nehody — Spor o úklid soutěsky po požáru — Vězni nastudovali West Side Story — Zemřel autor prvního barevného snímku Země z povrchu Měsíce — Kafkův Proces v Divadle Kolowrat

                   8. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž50 minut

                   8. června

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   8. 6. 2024 na ČT24

                   Události na sociálních sítích

                   Napište nám