49 minut

2. července 2013

Obsah dílu

Headlines — ÚS zrušil nadstandardy — Jaký byl zájem o nadstandardy? — Boj o Snowdena — Jednání o vládě ve finále — Neklid v egyptských ulicích — Průlom v ochraně autorských práv — Festival ve Varech na pomoc nemocným — Kauza MUS: poslední hodiny soudu — Ministerské majetky a dluhy — Změny v technické kontrole aut — Kontroly masa a ovoce — Kontroly ovoce a zeleniny ve stáncích u silnic — Bilance letošních povodní — Rizikové koupání — Německý soud s ruskými agenty — Na kole po městě bezpečněji — Nálet komárů po povodních — Zámek Červená Řečice zpřístupněn veřejnosti

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:36
  ÚS zrušil nadstandardy
   Jedna z klíčových reforem, kterou prosadila končící Nečasova vláda, je neplatná. Ústavní soud zrušil nadstandardy ve zdravotnictví.
   04:00
   Jaký byl zájem o nadstandardy?
    Nemocnice už jsou připravené nadstandardy zrušit. Stejně jako soukromé kliniky budou placené zákroky nabízet dál - nově ale budou ještě dražší - s částí nákladů už totiž nepomůžou pojišťovny.
    08:22
    Boj o Snowdena
     Venezuela žádá, aby svět ochránil Edwarda Snowdena. O jeho vydání se snaží Spojené státy - zevnitř amerických tajných služeb totiž vynesl informace o jejich praktikách.
     10:52
     Jednání o vládě ve finále
      Už příští středu by mohl prezident jmenovat novou vládu. Premiér Jiří Rusnok chce mít o všech ministrech jasno do konce týdne. Obsazených má už osm postů, šest mu jich ještě chybí.
      15:40
      Neklid v egyptských ulicích
       Egyptská armáda pozastaví platnost ústavy a rozpustí parlament, pokud se prezident Mursí a opozice do zítra nedohodnou na řešení současné krize.
       17:46
       Průlom v ochraně autorských práv
        Za nelegální internetové sdílení filmu Kuky se vrací padla pokuta - víc než půl milionu korun zaplatí server Share-rapid. Podle umělců jde o průlomový verdikt v ochraně práv autorů.
        20:47
        Festival ve Varech na pomoc nemocným
         Štafeta s dvoumetrovou koulí ovinutou ostnatým drátem odstartovala další den filmového festivalu. Symbolizuje riziko, kterému jsou vystaveni každý den pacienti s nemocí motýlích křídel.
         22:48
         Kauza MUS: poslední hodiny soudu
          Švýcarský soud s bývalými manažery Mostecké uhelné společnosti jde do finále. Závěrečné řeči dnes měli advokáti obžalovaných. A snažili se vyvracet tvrzení prokurátorky.
          25:20
          Ministerské majetky a dluhy
           Čas majetkových přiznání. Týká se poslanců, lidí placených z veřejných peněz a samozřejmě i členů končící Nečasovy vlády. A zatímco někteří ministři loni vydělali stovky tisíc mimo své funkce, další mají milionové dluhy.
           27:23
           Změny v technické kontrole aut
            Dobrá zpráva pro řidiče starých aut. Na technickou kontrolu nebudou muset jezdit každý rok, jak plánovala Evropská komise. Návrh dnes definitivně padl.
            29:28
            Kontroly masa a ovoce
             Jak bezpečné je drůbeží maso v českých obchodech? Právě to ode dneška po celé zemi zjišťuje Státní veterinární správa. Mimořádné kontroly jsou zacílené na drůbeží dovezené z Polska.
             33:29
             Kontroly ovoce a zeleniny ve stáncích u silnic
              Lidé se nechají lehce zlákat k nákupu ovoce a zeleniny ve stáncích u silnic. Jenže cena, kterou zaplatí u pokladny, je pak často rozčaruje.
              35:29
              Bilance letošních povodní
               Zítra to bude přesně měsíc, co Česko zasáhly povodně. První úklidové práce mají na většině míst za sebou. Teď se čeká, až domy vyschnou. Po čtyřech týdnech začal bilancovat nejen stát, ale i neziskové organizace.
               38:04
               Rizikové koupání
                Na pěti místech v republice hygienici stále nedoporučují koupání - varování platí například pro nádrž Slapy. Ve vodě zůstávají nečistoty naplavené při povodních - včetně mrtvých ryb.
                40:16
                Německý soud s ruskými agenty
                 Jedna z největších špionážních afér od konce studené války v Německu je u konce. Stuttgartský soud poslal do vězení manželský pár. Muž i žena byli ruskými agenty.
                 42:30
                 Na kole po městě bezpečněji
                  Kolo místo auta jako běžný dopravní prostředek i v ulicích. To je cílem nové Asociace měst pro cyklisty. Společně chtějí prosadit změny zákonů.
                  44:26
                  Nálet komárů po povodních
                   Plošné postřiky proti komárům na Třeboňsku zabránily kalamitě. Město ale přesto zasažené oblasti dál monitoruje a místa s vyšším výskytem tohoto hmyzu znovu ošetřuje.
                   46:10
                   Zámek Červená Řečice zpřístupněn veřejnosti
                    Pámátkově velice cenný objekt se také začal konečně opravovat. Dnes se sem podívali první návštěvníci. I do míst, která nebyla doposud nikdy zpřístupněna.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž49 minut
                    Další díl
                    3. července 2013

                    Přehled dílů

                    8313 dostupných
                    Stopáž54 minut

                    15. července

                    Headlines — Útok na Donalda Trumpa — Vyšetřování útoku — Na místě útoku sobotního atentátu — Šance na znovuzvolení Donalda Trumpa — Nominační sjezd — Sjezd republikánské strany — Vyšetřování atentátu na Donalda Trumpa — Chyby tajné služby — Státní podpora na penzijní spoření — Možnosti penzijního spoření — Vzdání se mandátu — ÚS vyhověl stížnosti disidenta Wonky — Trestní novela na Slovensku — Videohry jako umělecká forma — Návrh na zavedení tzv. klouzavého mandátu — NKÚ o zrušení EET — Počasí zpomalilo žně — Případ vraždy ve Slopném — Škody po bouřkách — Jak nahlásit škodu — Štěnovice po deštích — Škody po bouřkách v lesích — Dražba aut i jízdních kol — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty — Čínská ekonomika — Kaja Kallasová podala demisi — Padla překážka při dostavbě D11 — Trest za vraždu na nádraží v Hradci Králové — Československá stopa v Projektu Manhattan — Evakuační šestikolky pro Ukrajinu — Oprava mostů v Týně nad Vltavou — Olympijský oheň v Paříži — Olympijský festival v Mostě — Dotace na likvidaci černých skládek

                    15. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    15. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    15. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž50 minut

                    14. července

                    Atentát na Donalda Trumpa — Trump je lehce zraněn, útočník mrtvý — Americký prezident Biden odsoudil politické násilí — Střelba na předvolební mítinku Trumpa v Pensylvánii — Vyšetřování střelby a rekce amerických politiků — Otázky kolem postupu ochranné služby — Kroky prezidenta Bidena a reakce světových politiků — Policie identifikovala střelce — Atentáty na americké prezidenty a osobnosti — Reakce českých politiků — Vliv atentátu na prezidentskou kampaň — Fotografie z mítinku — Přípravy státního rozpočtu na příští rok — Spory v koalici kvůli snižování schodku — Jednání o příměří v Gaze — Problémy se ztracenými a zapomenutými kufry — Následky lijáků — Platy ve veřejné sféře — Agresor v zahrádkářské kolonii v Přerově — Objasněnost trestných činů — Problémy s viděním na dálku — Krátkozrakost — Vražda v Německu — Končí fotbalové EURO — Projekt létající vnučka — Nový zdroj energie ve Vraňanech u Mělníka — Vory na Šumavě — Zemřela herečka Shannen Doherty — Přípravy olympijských her v Paříži — Plíseň na plodinách — Sledovanost ženského finále Wimbledonu — Příběh herečky Judy Garlandové ve Studiu Dva

                    14. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    14. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    14. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž51 minut

                    13. července

                    Přesčasy v nemocnicích — Platy lékařů — Odměňování lékařů — Boje v Gaze a jednání o příměří — Úklid po bouřkách — Zranění na festivalu Pohoda na Slovensku — Předpověď počasí na další dny — Kandidatura Joe Bidena na prezidenta — Energetická strategie ČR — Značení potravin — Zemřel americký veterán Thompson — Vila Karla Čapka — Pomoc lidem zvažujícím sebevraždu — Závada na raketě Falcon 9 — Státní ČEPRO rozšiřuje zásobníky na paliva — Cizinci studující češtinu — Osvobození herce Baldwina — Pád dítětě z okna a požár v Darmstadtu — Lepší využití dřeva z českých lesů — Finále ženské dvouhry ve Wimbledonu — Výhra Barbory Krejčíkové — Úpěchy českých žen ve Wimbledonu — Česko stopy na nejslavnějším tenisovém turnaji — Úspěchy českých tenistek na Wimbledonu — Tenisové začátky — Prezident Pavel ve vesmírném středisku NASA — Slučování obcí — Vyšetřování vražd v Británii — Povolební jednání ve Francii — Půjčování lodí — Obnovené kříže na Šumavě — Důchodci z Ukrajiny v ČR — Festival Hrady CZ

                    13. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž51 minut

                    13. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    13. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž55 minut

                    12. července

                    Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Převzetí rourovny zadlužené Liberty — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidla EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                    12. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž55 minut

                    12. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    12. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    11. července

                    Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                    11. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    11. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    11. 7. 2024 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám