50 minut

19. června 2013

Část: Tornádo v Krnově

Obsah dílu

Headlines — Miroslava Němcová nominována na premiérský post — Hlavní slovo patří prezidentovi — Politické špičky před výslechem — Výpověď Jany Nagyové — Prezident USA v Berlíně — Jak vypadá evropská návštěva prezidenta USA? — Výbuch transformátoru v Praze — Prezident splácí státní dluh — Práva v Plzni pokračují — Nové triky předváděcích akcí — Tornádo v Krnově — Po městě s termokamerou — Práce na slunci — Horké noční teploty — Krach rozhovorů s Talibanem? — II. pilíř důchodové reformy — První finanční pomoc po povodních dostala města v Ústeckém kraji — Děti z texaského Westu v ČR

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:43
  Miroslava Němcová nominována na premiérský post
   ODS navrhne na novou předsedkyni kabinetu Miroslavu Němcovou. Největší vládní strana to oznámila před hodinou a půl po zasedání nejužšího vedení.
   06:59
   Hlavní slovo patří prezidentovi
    Hlavní slovo teď bude mít prezident. Miloš Zeman to taky stranám jasně připomněl. K navrženému jménu se vyjádřit nechtěl.
    11:53
    Politické špičky před výslechem
     Vyšetřování případu, který pád vlády odstartoval, se den po dni dotýká dalších politických špiček. Zítra má svědčit ministr financí Miroslav Kalousek.
     15:01
     Výpověď Jany Nagyové
      Detektivové vyslýchali i už jmenovanou bývalou šéfku Nečasova kabinetu Janu Nagyovou - a to celých 6 hodin.
      18:12
      Prezident USA v Berlíně
       Řeč Baracka Obamy před Braniborskou bránou provázela velká očekávání - jeho předchůdci vyřkli v metropoli, která bývala symbolem rozdělené Evropy, průlomové projevy.
       19:26
       Jak vypadá evropská návštěva prezidenta USA?
        Zatímco si Michele Obamová s dcerami prohlíží památník holokaustu, její manžel využívá každou minutu. Evropany přijel přesvědčit, že si Nobelovu cenu míru zaslouží.
        21:48
        Výbuch transformátoru v Praze
         Jeden z páteřních transformátorů v noci vybuchl v Praze. Třetina metropole zůstala nakrátko bez proudu. Desítky lidí uvízly ve výtazích - někde se zastavily tramvaje.
         24:07
         Prezident splácí státní dluh
          Třetinu svého platu - 60 tisíc - bude prezident Miloš Zeman měsíčně posílat na splácení státního dluhu. Do jeho Nadačního fondu, který oficiálně začal fungovat právě dnes, může přispět kdokoliv.
          26:24
          Práva v Plzni pokračují
           Právnická fakulta v Plzni může dál vyučovat a přijímat studenty do magisterského programu. Komise jí prodloužila akreditaci na další 4 roky.
           26:53
           Nové triky předváděcích akcí
            Zřejmě rekordní množství pokut rozdá letos Česká obchodní inspekce pořadatelům předváděcích akcí. Zatím dosáhly skoro jedenácti milionů, což je dvakrát víc než za celý minulý rok.
            28:50
            Tornádo v Krnově
             Silná bouřka se včera večer prohnala Krnovem. Meteorologové potvrdili, že vítr, který ji doprovázel, se změnil v tornádo.
             32:59
             Po městě s termokamerou
              Kde může být teplota ve městě vyšší a co udělat pro pocit menšího žáru - s termokamerou zjišťovala Edita Horáková.
              34:47
              Práce na slunci
               Horké dny jsou zvlášť nepříjemné taky pro ty, kteří musí pracovat venku v neprodyšných uniformách - nebo přímo na slunci.
               38:43
               Horké noční teploty
                Vysoké teploty nesužují Česko jen přes den, ale i po západu slunce. I po setmění se lidé vydávají k vodě nebo na zmrzlinu.
                40:24
                Krach rozhovorů s Talibanem?
                 Afghánská vláda se snaží přimět Washington, aby ji neobcházel. Prezident Karzaj proto přerušil vyjednávání s Američany. A to včetně třístranných rozhovorů s Talibanem, které měly začít už zítra.
                 42:27
                 II. pilíř důchodové reformy
                  Stát připravuje změny ve druhém pilíři důchodové reformy. Zájem o něj je zatím mnohem menší, než vláda předpokládala. Ministerstvo financí chce proto podmínky zatraktivnit a přilákat víc lidí.
                  44:15
                  První finanční pomoc po povodních dostala města v Ústeckém kraji
                   Dohromady 300 milionů na to nejnutnější, co potřebují. Je to zatím nejvyšší částka, kterou stát do kraje na povodně poslal.
                   46:29
                   Děti z texaského Westu v ČR
                    Do Prahy přiletěla skupina dětí českých krajanů z texaského Westu. Týden, který tu stráví na pozvání starostky Kunovic, je pro ně šancí nahlédnout do kultury a vstřebat nedávnou tragédii.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž48 minut
                    Další díl
                    20. června 2013

                    Přehled dílů

                    8323 dostupných
                    Stopáž49 minut

                    20. července

                    Headlines — Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhové pride v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Závěr Colours of Ostrava — Násilnosti v Bangladéši — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                    20. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž49 minut

                    20. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    20. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    19. července

                    Headlines — Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                    19. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    19. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    19. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž55 minut

                    18. července

                    Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                    18. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž55 minut

                    18. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    18. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    17. července

                    Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                    17. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    17. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    17. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    16. července

                    Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                    16. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    16. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    16. 7. 2024 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám