50 minut

19. června 2013

Obsah dílu

Headlines — Miroslava Němcová nominována na premiérský post — Hlavní slovo patří prezidentovi — Politické špičky před výslechem — Výpověď Jany Nagyové — Prezident USA v Berlíně — Jak vypadá evropská návštěva prezidenta USA? — Výbuch transformátoru v Praze — Prezident splácí státní dluh — Práva v Plzni pokračují — Nové triky předváděcích akcí — Tornádo v Krnově — Po městě s termokamerou — Práce na slunci — Horké noční teploty — Krach rozhovorů s Talibanem? — II. pilíř důchodové reformy — První finanční pomoc po povodních dostala města v Ústeckém kraji — Děti z texaského Westu v ČR

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:43
  Miroslava Němcová nominována na premiérský post
   ODS navrhne na novou předsedkyni kabinetu Miroslavu Němcovou. Největší vládní strana to oznámila před hodinou a půl po zasedání nejužšího vedení.
   06:59
   Hlavní slovo patří prezidentovi
    Hlavní slovo teď bude mít prezident. Miloš Zeman to taky stranám jasně připomněl. K navrženému jménu se vyjádřit nechtěl.
    11:53
    Politické špičky před výslechem
     Vyšetřování případu, který pád vlády odstartoval, se den po dni dotýká dalších politických špiček. Zítra má svědčit ministr financí Miroslav Kalousek.
     15:01
     Výpověď Jany Nagyové
      Detektivové vyslýchali i už jmenovanou bývalou šéfku Nečasova kabinetu Janu Nagyovou - a to celých 6 hodin.
      18:12
      Prezident USA v Berlíně
       Řeč Baracka Obamy před Braniborskou bránou provázela velká očekávání - jeho předchůdci vyřkli v metropoli, která bývala symbolem rozdělené Evropy, průlomové projevy.
       19:26
       Jak vypadá evropská návštěva prezidenta USA?
        Zatímco si Michele Obamová s dcerami prohlíží památník holokaustu, její manžel využívá každou minutu. Evropany přijel přesvědčit, že si Nobelovu cenu míru zaslouží.
        21:48
        Výbuch transformátoru v Praze
         Jeden z páteřních transformátorů v noci vybuchl v Praze. Třetina metropole zůstala nakrátko bez proudu. Desítky lidí uvízly ve výtazích - někde se zastavily tramvaje.
         24:07
         Prezident splácí státní dluh
          Třetinu svého platu - 60 tisíc - bude prezident Miloš Zeman měsíčně posílat na splácení státního dluhu. Do jeho Nadačního fondu, který oficiálně začal fungovat právě dnes, může přispět kdokoliv.
          26:24
          Práva v Plzni pokračují
           Právnická fakulta v Plzni může dál vyučovat a přijímat studenty do magisterského programu. Komise jí prodloužila akreditaci na další 4 roky.
           26:53
           Nové triky předváděcích akcí
            Zřejmě rekordní množství pokut rozdá letos Česká obchodní inspekce pořadatelům předváděcích akcí. Zatím dosáhly skoro jedenácti milionů, což je dvakrát víc než za celý minulý rok.
            28:50
            Tornádo v Krnově
             Silná bouřka se včera večer prohnala Krnovem. Meteorologové potvrdili, že vítr, který ji doprovázel, se změnil v tornádo.
             32:59
             Po městě s termokamerou
              Kde může být teplota ve městě vyšší a co udělat pro pocit menšího žáru - s termokamerou zjišťovala Edita Horáková.
              34:47
              Práce na slunci
               Horké dny jsou zvlášť nepříjemné taky pro ty, kteří musí pracovat venku v neprodyšných uniformách - nebo přímo na slunci.
               38:43
               Horké noční teploty
                Vysoké teploty nesužují Česko jen přes den, ale i po západu slunce. I po setmění se lidé vydávají k vodě nebo na zmrzlinu.
                40:24
                Krach rozhovorů s Talibanem?
                 Afghánská vláda se snaží přimět Washington, aby ji neobcházel. Prezident Karzaj proto přerušil vyjednávání s Američany. A to včetně třístranných rozhovorů s Talibanem, které měly začít už zítra.
                 42:27
                 II. pilíř důchodové reformy
                  Stát připravuje změny ve druhém pilíři důchodové reformy. Zájem o něj je zatím mnohem menší, než vláda předpokládala. Ministerstvo financí chce proto podmínky zatraktivnit a přilákat víc lidí.
                  44:15
                  První finanční pomoc po povodních dostala města v Ústeckém kraji
                   Dohromady 300 milionů na to nejnutnější, co potřebují. Je to zatím nejvyšší částka, kterou stát do kraje na povodně poslal.
                   46:29
                   Děti z texaského Westu v ČR
                    Do Prahy přiletěla skupina dětí českých krajanů z texaského Westu. Týden, který tu stráví na pozvání starostky Kunovic, je pro ně šancí nahlédnout do kultury a vstřebat nedávnou tragédii.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž48 minut
                    Další díl
                    20. června 2013

                    Přehled dílů

                    Stopáž54 minut

                    17. června

                    Headlines — Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                    17. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    17. června

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    17. 6. 2024 na ČT24
                    Stopáž49 minut

                    16. června

                    Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                    16. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž49 minut

                    16. června

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    16. 6. 2024 na ČT24
                    Stopáž50 minut

                    15. června

                    Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                    15. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    15. června

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    15. 6. 2024 na ČT24
                    Stopáž55 minut

                    14. června

                    Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                    14. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž55 minut

                    14. června

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    14. 6. 2024 na ČT24
                    Stopáž55 minut

                    13. června

                    Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velké firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u Tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici — Summit G7 — Autonomní drony

                    13. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž55 minut

                    13. června

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    13. 6. 2024 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám