50 minut

19. června 2013

Část: Jak vypadá evropská návštěva prezidenta USA?

Obsah dílu

Headlines — Miroslava Němcová nominována na premiérský post — Hlavní slovo patří prezidentovi — Politické špičky před výslechem — Výpověď Jany Nagyové — Prezident USA v Berlíně — Jak vypadá evropská návštěva prezidenta USA? — Výbuch transformátoru v Praze — Prezident splácí státní dluh — Práva v Plzni pokračují — Nové triky předváděcích akcí — Tornádo v Krnově — Po městě s termokamerou — Práce na slunci — Horké noční teploty — Krach rozhovorů s Talibanem? — II. pilíř důchodové reformy — První finanční pomoc po povodních dostala města v Ústeckém kraji — Děti z texaského Westu v ČR

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:43
  Miroslava Němcová nominována na premiérský post
   ODS navrhne na novou předsedkyni kabinetu Miroslavu Němcovou. Největší vládní strana to oznámila před hodinou a půl po zasedání nejužšího vedení.
   06:59
   Hlavní slovo patří prezidentovi
    Hlavní slovo teď bude mít prezident. Miloš Zeman to taky stranám jasně připomněl. K navrženému jménu se vyjádřit nechtěl.
    11:53
    Politické špičky před výslechem
     Vyšetřování případu, který pád vlády odstartoval, se den po dni dotýká dalších politických špiček. Zítra má svědčit ministr financí Miroslav Kalousek.
     15:01
     Výpověď Jany Nagyové
      Detektivové vyslýchali i už jmenovanou bývalou šéfku Nečasova kabinetu Janu Nagyovou - a to celých 6 hodin.
      18:12
      Prezident USA v Berlíně
       Řeč Baracka Obamy před Braniborskou bránou provázela velká očekávání - jeho předchůdci vyřkli v metropoli, která bývala symbolem rozdělené Evropy, průlomové projevy.
       19:26
       Jak vypadá evropská návštěva prezidenta USA?
        Zatímco si Michele Obamová s dcerami prohlíží památník holokaustu, její manžel využívá každou minutu. Evropany přijel přesvědčit, že si Nobelovu cenu míru zaslouží.
        21:48
        Výbuch transformátoru v Praze
         Jeden z páteřních transformátorů v noci vybuchl v Praze. Třetina metropole zůstala nakrátko bez proudu. Desítky lidí uvízly ve výtazích - někde se zastavily tramvaje.
         24:07
         Prezident splácí státní dluh
          Třetinu svého platu - 60 tisíc - bude prezident Miloš Zeman měsíčně posílat na splácení státního dluhu. Do jeho Nadačního fondu, který oficiálně začal fungovat právě dnes, může přispět kdokoliv.
          26:24
          Práva v Plzni pokračují
           Právnická fakulta v Plzni může dál vyučovat a přijímat studenty do magisterského programu. Komise jí prodloužila akreditaci na další 4 roky.
           26:53
           Nové triky předváděcích akcí
            Zřejmě rekordní množství pokut rozdá letos Česká obchodní inspekce pořadatelům předváděcích akcí. Zatím dosáhly skoro jedenácti milionů, což je dvakrát víc než za celý minulý rok.
            28:50
            Tornádo v Krnově
             Silná bouřka se včera večer prohnala Krnovem. Meteorologové potvrdili, že vítr, který ji doprovázel, se změnil v tornádo.
             32:59
             Po městě s termokamerou
              Kde může být teplota ve městě vyšší a co udělat pro pocit menšího žáru - s termokamerou zjišťovala Edita Horáková.
              34:47
              Práce na slunci
               Horké dny jsou zvlášť nepříjemné taky pro ty, kteří musí pracovat venku v neprodyšných uniformách - nebo přímo na slunci.
               38:43
               Horké noční teploty
                Vysoké teploty nesužují Česko jen přes den, ale i po západu slunce. I po setmění se lidé vydávají k vodě nebo na zmrzlinu.
                40:24
                Krach rozhovorů s Talibanem?
                 Afghánská vláda se snaží přimět Washington, aby ji neobcházel. Prezident Karzaj proto přerušil vyjednávání s Američany. A to včetně třístranných rozhovorů s Talibanem, které měly začít už zítra.
                 42:27
                 II. pilíř důchodové reformy
                  Stát připravuje změny ve druhém pilíři důchodové reformy. Zájem o něj je zatím mnohem menší, než vláda předpokládala. Ministerstvo financí chce proto podmínky zatraktivnit a přilákat víc lidí.
                  44:15
                  První finanční pomoc po povodních dostala města v Ústeckém kraji
                   Dohromady 300 milionů na to nejnutnější, co potřebují. Je to zatím nejvyšší částka, kterou stát do kraje na povodně poslal.
                   46:29
                   Děti z texaského Westu v ČR
                    Do Prahy přiletěla skupina dětí českých krajanů z texaského Westu. Týden, který tu stráví na pozvání starostky Kunovic, je pro ně šancí nahlédnout do kultury a vstřebat nedávnou tragédii.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž48 minut
                    Další díl
                    20. června 2013

                    Přehled dílů

                    8307 dostupných
                    Stopáž55 minut

                    12. července

                    Headlines — Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidle EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                    12. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž55 minut

                    12. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    12. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    11. července

                    Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                    11. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    11. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    11. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    10. července

                    Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                    10. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    10. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    10. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž55 minut

                    9. července

                    Kompenzace pro zemědělce — Jednání o kompenzacích — Sklizeň ovoce — Odškodnění pro zemědělce — Oběti ruských útoků na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Nezaměstnanost v červnu — Sněmovní vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK — Jednání sněmovny — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Ročenka architektury — Příprava summitu NATO ve Washingtonu — Finanční gramotnost — Hurikán Beryl — Orientace v nemocnicích — Nedostatek personálu na letišti v Praze — Problémy na pražském letišti — Kompenzace za zpožděná zavazadla a lety — Situace na jiných letištích v ČR — Úrazy elektrickým proudem — Sražený chodec na D1 — Rozsudek na ruskou dramatičkou — Nový britský parlament — New York zavádí popelnice v ulicích — Oprava plavební komory na Mělnicku — Bohemia Jazz Fest — Rozebírání lokomotivy na Karvinsku — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Povolební jednání ve Francii — Prodej aut — Ohniska račího moru na Vysočině — Start rakety Arian 6

                    9. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž55 minut

                    9. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    9. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    8. července

                    Ruské útoky na Ukrajině — Bombardování dětské nemocnice — Vyjádření prezidenta Pavla — Boje na Ukrajině — Parlamentní volby ve Francii — Výsledky voleb — Zablokovaný francouzský parlament — Reakce na volby z Česka — Výsledky českého průmyslu — Stavebnictví v útlumu — Evropská frakce Patrioti — Zranění na jihlavském festivalu — Nové album kapely Imagine Dragons — Premiér Fiala v Bavorsku — Hurikán Beryl — Soud s pěstitelem marihuany — Fico se vrací do veřejného života — Černý kašel — Společnost Boeing se přizná k obviněním — Nejteplejší červen v historii měření — Projevy změn klimatu — Následky vyšších teplot — Bidenům dopis spolustraníkům — Stávková pohotovost na pražském letišti — Odškodnění obětí akce Asanace — Situace v Gaze — Jednání o novém národním parku na Křivoklátsku — Deset let od útoku na české vojáky v Afghánistánu — Nafukovací modely planet v Brně — Orbán v Pekingu — Odložení vyšetřování reklamní větve kauzy Čapí hnízdo — Kontroly letních táborů — Jednání o regulaci pro držitele zbraní — Auto srazilo čtveřici cyklistů — Salonní vůz K. Kludského

                    8. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    8. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    8. 7. 2024 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám