48 minut

20. června 2013

Obsah dílu

Headlines — Podpora kandidatury Miroslavy Němcové — Němcová: 15 let ve vrcholné politice — Výpověď ministra Kalouska — Tři schválení ústavní soudci — Zpověď bývalého amerického agenta — Uklízení následků tornáda v Krnově — Sidonie Nádherná v muzikálu — Tomáš Hudeček primátorem Prahy — Výsledky potravinových kontrol — Stoleté teplotní rekordy — Dopad veder na podnikatele — Hodnocení státních maturit — Evropská rozměr konfliktu v Sýrii — Zájem o samosběr jahod — Cvičení jednotek NATO na Slovensku — Stěhování betléma — Záhadná letecká neštěstí — České filmy ve Varech

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:46
  Podpora kandidatury Miroslavy Němcové
   ODS hledá podporu pro svou kandidátku na post premiéra Miroslavu Němcovou. Jasný souhlas zatím od koaličních partnerů neslyšela.
   09:20
   Němcová: 15 let ve vrcholné politice
    Zatím jediná veřejně skloňovaná kandidátka na post budoucího premiéra je Miroslava Němcová. Do vrcholné politiky přišla před 15 lety.
    11:02
    Výpověď ministra Kalouska
     Kvůli kauze, která současné politické otřesy způsobila, musel dnes k vyšetřovatelům první člen vlády.
     14:13
     Tři schválení ústavní soudci
      Senát schválil prezidentovi další tři ústavní soudce. Svůj post obhájil šéf soudu Pavel Rychetský a uspěli i Kateřina Šimáčková a Ludvík David. Naopak senátoři odmítli Miloslava Výborného.
      16:36
      Zpověď bývalého amerického agenta
       Česká televize získala exkluzivní rozhovor s Thomasem Drakem – doposud nejznámějším člověkem, který upozornil na údajné nepravosti amerických tajných služeb.
       20:10
       Uklízení následků tornáda v Krnově
        Krnovští pracují na opravách svého majetku ve dne v noci. A bojí se bouřek. Ty by s sebou mohly přinést další problémy.
        21:44
        Sidonie Nádherná v muzikálu
         Baronku a mecenášku umění Sidonii Nádhernou připomene muzikál Touha jménem Einodis. Na letní scéně ho uvádí Unglet. Hlavní role - Aneta Langerová a Marta Kubišová.
         24:05
         Tomáš Hudeček primátorem Prahy
          Praha má opět primátora - po 22 letech jím není občanský demokrat, ale Tomáš Hudeček z TOP 09.
          26:18
          Výsledky potravinových kontrol
           Jsou polské potraviny opravdu méně kvalitní než ty české? Podle posledních statistik skutečně ano.
           28:09
           Stoleté teplotní rekordy
            Čtvrtý den vedra, čtvrtý den teplotních rekordů. Padly na polovině měřicích stanic.
            31:32
            Dopad veder na podnikatele
             Zatímco koupalištím a restauracím se daří - stavební dělníci nebo trhovci a další venkovní prodejci mnohdy čekají, až se ochladí.
             33:26
             Hodnocení státních maturit
              Státní maturity skončily. Bez skandálů a skoro bez problémů. Až dnes – ministerstvo kvůli povodním prodloužilo termín, dokdy mohli studenti skládat ústní zkoušky.
              35:14
              Evropská rozměr konfliktu v Sýrii
               Ve světě je podle OSN nejvíc uprchlíků za posledních dvacet let. Přispívají k tomu hlavně Syřané, kteří utíkají před krvavým konfliktem ve své zemi.
               37:31
               Zájem o samosběr jahod
                Jahodové plantáže obsadily stovky lidi s košíky a kbelíky. Samosběrem mohou lidé ušetřit až třicet korun za kilo ovoce.
                39:13
                Cvičení jednotek NATO na Slovensku
                 Cvičení na Slovensku plánovalo NATO dva roky. Vyšlo i počasí – teplota se totiž šplhala k 40 stupňům Celsia – a i v takových podmínkách na přímém slunci se musí vojáci naučit bezchybně plnit úkoly.
                 41:10
                 Stěhování betléma
                  Téměř po dvou letech provizorní úschovy ve staré továrně převezli Třebechovický betlém do nového muzea. K vidění tam bude od 5. září.
                  42:46
                  Záhadná letecká neštěstí
                   Šest bývalých vyšetřovatelů požaduje znovu otevřít případ Boeingu, který se v červenci 1996 zřítil krátce po startu z newyorského letiště.
                   44:50
                   České filmy ve Varech
                    Na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech bude pod značkou České televize soutěžit rekordní počet filmů. I díky Filmovému centru ČT.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž49 minut
                    Další díl
                    21. června 2013

                    Přehled dílů

                    8319 dostupných
                    Stopáž55 minut

                    18. července

                    18. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž55 minut

                    18. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    18. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    17. července

                    Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                    17. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    17. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    17. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    16. července

                    Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                    16. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    16. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    16. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    15. července

                    Útok na Donalda Trumpa — Vyšetřování útoku — Na místě útoku sobotního atentátu — Šance na znovuzvolení Donalda Trumpa — Nominační sjezd — Sjezd republikánské strany — Vyšetřování atentátu na Donalda Trumpa — Chyby tajné služby — Státní podpora na penzijní spoření — Možnosti penzijního spoření — Vzdání se mandátu — ÚS vyhověl stížnosti disidenta Wonky — Trestní novela na Slovensku — Videohry jako umělecká forma — Návrh na zavedení tzv. klouzavého mandátu — NKÚ o zrušení EET — Počasí zpomalilo žně — Případ vraždy ve Slopném — Škody po bouřkách — Jak nahlásit škodu — Štěnovice po deštích — Škody po bouřkách v lesích — Dražba aut i jízdních kol — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty — Čínská ekonomika — Kaja Kallasová podala demisi — Padla překážka při dostavbě D11 — Trest za vraždu na nádraží v Hradci Králové — Československá stopa v Projektu Manhattan — Evakuační šestikolky pro Ukrajinu — Oprava mostů v Týně nad Vltavou — Olympijský oheň v Paříži — Olympijský festival v Mostě — Dotace na likvidaci černých skládek

                    15. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    15. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    15. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž50 minut

                    14. července

                    Atentát na Donalda Trumpa — Trump je lehce zraněn, útočník mrtvý — Americký prezident Biden odsoudil politické násilí — Střelba na předvolební mítinku Trumpa v Pensylvánii — Vyšetřování střelby a rekce amerických politiků — Otázky kolem postupu ochranné služby — Kroky prezidenta Bidena a reakce světových politiků — Policie identifikovala střelce — Atentáty na americké prezidenty a osobnosti — Reakce českých politiků — Vliv atentátu na prezidentskou kampaň — Fotografie z mítinku — Přípravy státního rozpočtu na příští rok — Spory v koalici kvůli snižování schodku — Jednání o příměří v Gaze — Problémy se ztracenými a zapomenutými kufry — Následky lijáků — Platy ve veřejné sféře — Agresor v zahrádkářské kolonii v Přerově — Objasněnost trestných činů — Problémy s viděním na dálku — Krátkozrakost — Vražda v Německu — Končí fotbalové EURO — Projekt létající vnučka — Nový zdroj energie ve Vraňanech u Mělníka — Vory na Šumavě — Zemřela herečka Shannen Doherty — Přípravy olympijských her v Paříži — Plíseň na plodinách — Sledovanost ženského finále Wimbledonu — Příběh herečky Judy Garlandové ve Studiu Dva

                    14. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    14. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    14. 7. 2024 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám