50 minut

19. června 2013

Část: Výbuch transformátoru v Praze

Obsah dílu

Headlines — Miroslava Němcová nominována na premiérský post — Hlavní slovo patří prezidentovi — Politické špičky před výslechem — Výpověď Jany Nagyové — Prezident USA v Berlíně — Jak vypadá evropská návštěva prezidenta USA? — Výbuch transformátoru v Praze — Prezident splácí státní dluh — Práva v Plzni pokračují — Nové triky předváděcích akcí — Tornádo v Krnově — Po městě s termokamerou — Práce na slunci — Horké noční teploty — Krach rozhovorů s Talibanem? — II. pilíř důchodové reformy — První finanční pomoc po povodních dostala města v Ústeckém kraji — Děti z texaského Westu v ČR

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:43
  Miroslava Němcová nominována na premiérský post
   ODS navrhne na novou předsedkyni kabinetu Miroslavu Němcovou. Největší vládní strana to oznámila před hodinou a půl po zasedání nejužšího vedení.
   06:59
   Hlavní slovo patří prezidentovi
    Hlavní slovo teď bude mít prezident. Miloš Zeman to taky stranám jasně připomněl. K navrženému jménu se vyjádřit nechtěl.
    11:53
    Politické špičky před výslechem
     Vyšetřování případu, který pád vlády odstartoval, se den po dni dotýká dalších politických špiček. Zítra má svědčit ministr financí Miroslav Kalousek.
     15:01
     Výpověď Jany Nagyové
      Detektivové vyslýchali i už jmenovanou bývalou šéfku Nečasova kabinetu Janu Nagyovou - a to celých 6 hodin.
      18:12
      Prezident USA v Berlíně
       Řeč Baracka Obamy před Braniborskou bránou provázela velká očekávání - jeho předchůdci vyřkli v metropoli, která bývala symbolem rozdělené Evropy, průlomové projevy.
       19:26
       Jak vypadá evropská návštěva prezidenta USA?
        Zatímco si Michele Obamová s dcerami prohlíží památník holokaustu, její manžel využívá každou minutu. Evropany přijel přesvědčit, že si Nobelovu cenu míru zaslouží.
        21:48
        Výbuch transformátoru v Praze
         Jeden z páteřních transformátorů v noci vybuchl v Praze. Třetina metropole zůstala nakrátko bez proudu. Desítky lidí uvízly ve výtazích - někde se zastavily tramvaje.
         24:07
         Prezident splácí státní dluh
          Třetinu svého platu - 60 tisíc - bude prezident Miloš Zeman měsíčně posílat na splácení státního dluhu. Do jeho Nadačního fondu, který oficiálně začal fungovat právě dnes, může přispět kdokoliv.
          26:24
          Práva v Plzni pokračují
           Právnická fakulta v Plzni může dál vyučovat a přijímat studenty do magisterského programu. Komise jí prodloužila akreditaci na další 4 roky.
           26:53
           Nové triky předváděcích akcí
            Zřejmě rekordní množství pokut rozdá letos Česká obchodní inspekce pořadatelům předváděcích akcí. Zatím dosáhly skoro jedenácti milionů, což je dvakrát víc než za celý minulý rok.
            28:50
            Tornádo v Krnově
             Silná bouřka se včera večer prohnala Krnovem. Meteorologové potvrdili, že vítr, který ji doprovázel, se změnil v tornádo.
             32:59
             Po městě s termokamerou
              Kde může být teplota ve městě vyšší a co udělat pro pocit menšího žáru - s termokamerou zjišťovala Edita Horáková.
              34:47
              Práce na slunci
               Horké dny jsou zvlášť nepříjemné taky pro ty, kteří musí pracovat venku v neprodyšných uniformách - nebo přímo na slunci.
               38:43
               Horké noční teploty
                Vysoké teploty nesužují Česko jen přes den, ale i po západu slunce. I po setmění se lidé vydávají k vodě nebo na zmrzlinu.
                40:24
                Krach rozhovorů s Talibanem?
                 Afghánská vláda se snaží přimět Washington, aby ji neobcházel. Prezident Karzaj proto přerušil vyjednávání s Američany. A to včetně třístranných rozhovorů s Talibanem, které měly začít už zítra.
                 42:27
                 II. pilíř důchodové reformy
                  Stát připravuje změny ve druhém pilíři důchodové reformy. Zájem o něj je zatím mnohem menší, než vláda předpokládala. Ministerstvo financí chce proto podmínky zatraktivnit a přilákat víc lidí.
                  44:15
                  První finanční pomoc po povodních dostala města v Ústeckém kraji
                   Dohromady 300 milionů na to nejnutnější, co potřebují. Je to zatím nejvyšší částka, kterou stát do kraje na povodně poslal.
                   46:29
                   Děti z texaského Westu v ČR
                    Do Prahy přiletěla skupina dětí českých krajanů z texaského Westu. Týden, který tu stráví na pozvání starostky Kunovic, je pro ně šancí nahlédnout do kultury a vstřebat nedávnou tragédii.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž48 minut
                    Další díl
                    20. června 2013

                    Přehled dílů

                    8327 dostupných
                    Stopáž54 minut

                    22. července

                    Headlines — Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                    22. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    22. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    22. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž49 minut

                    21. července

                    Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                    21. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž49 minut

                    21. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    21. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž49 minut

                    20. července

                    Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                    20. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž49 minut

                    20. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    20. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    19. července

                    Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                    19. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    19. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    19. 7. 2024 na ČT24
                    Stopáž55 minut

                    18. července

                    Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                    18. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž55 minut

                    18. července

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    18. 7. 2024 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám