44 minut

26. prosinec 2012

Část: Vánoce v Polsku

Obsah dílu

Headlines — Ústavní soud bez soudců — Předvolební spoty v ČT — Egyptští vládní islamisté vyzývají lid k jednotě — Situace na českých horách — Další zběh v Sýrii — Postoj Britů k EU — Tuzemské lázně omezují provoz — Češi častěji navštěvují divadla — Rakovina jícnu — Povánoční slevy — Sázky na cokoliv — Přípravy na Silvestra — Přípravy ohňostrojů — Černé stavby zahraničních investorů v Česku — Bezpečnější domovy pro důchodce — Memoriál Alfreda Nikodéma — Výuka náboženství v Česku — Vánoce v Polsku — Betlém v tiskárně

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Ústavní soud bez soudců
   V lednu opustí Ústavní soud další člen. Už dnes přitom chybí nejvyšší soudní instituci dva lidi a jejich nedostatek začíná čím dál víc ohrožovat jeho fungování.
   08:56
   Předvolební spoty v ČT
    Dnes oficiálně startuje kampaň před přímou volbou prezidenta republiky.
    09:49
    Egyptští vládní islamisté vyzývají lid k jednotě
     Egypťané jsou rozpolcení v názorech na novou ústavu, která podle opozice nezaručuje práva všech.
     12:52
     Situace na českých horách
      I druhý sváteční den strávily v Krkonoších tisíce lidí. Do největších českých hor se postupně sjíždějí turisti i kvůli oslavám Nového roku.
      14:10
      Další zběh v Sýrii
       Od syrského prezidenta Bašára Assada zběhl další vysoce postavený důstojník. Na stranu rebelů přešel velitel syrské vojenské policie.
       14:28
       Postoj Britů k EU
        Víc než polovina Britů si podle aktuálních průzkumů přeje vystoupit z Evropské unie.
        16:55
        Tuzemské lázně omezují provoz
         Nutí je k tomu nižší počet diagnóz, u nichž lékaři jejich péči předepisují. Klientů, za které platí pojišťovny, ubylo až o 40 procent.
         18:57
         Češi častěji navštěvují divadla
          Navzdory dlouhotrvající ekonomické krizi, jsou Češi ochotni stále utrácet za návštěvu českých divadelních stánků.
          23:10
          Rakovina jícnu
           Pacientů s rakovinou jícnu přibývá. Za deset let se jejich počet zdvojnásobil.
           25:07
           Povánoční slevy
            Na povánoční slevy ode dneška lákají obchody po celém Česku. Ve výprodeji se dá levněji pořídit oblečení, elektronika i vybavení domácnosti.
            27:31
            Sázky na cokoliv
             V kurzových sázkách se letos protočilo 15 miliard korun. Stále oblíbenější jsou přitom sázky, které se sportem nemají vůbec nic společného.
             29:16
             Přípravy na Silvestra
              Vánoční svátky jsou téměř u konce, ale oslavy Silvestra jsou teprve v horečných přípravách. Dokazují to nákupy zábavní pyrotechniky.
              32:47
              Přípravy ohňostrojů
               Pyrotechnici i prodejci světlic mají před Vánoci a oslavami Nového roku napilno. Největší nápor je ale čeká, většina Čechů nechává nákup na poslední chvíli.
               34:25
               Černé stavby zahraničních investorů v Česku
                Nejhorší situace je i letos na Karlovarsku, kde padla také rekordní milionová pokuta. Magistrát navíc stále řeší problém s osadou dřevěných srubů.
                36:52
                Bezpečnější domovy pro důchodce
                 Mají chránit seniory před zloději a podvodníky. Staří lidé totiž patří podle policistů k nejohroženějším.
                 38:49
                 Memoriál Alfreda Nikodéma
                  Tradičního vánočního otužileckého plavání ve Vltavě se zúčastnilo rekordních 243 plavců.
                  39:40
                  Výuka náboženství v Česku
                   Dřív stěžejní předmět, dnes na okraji zájmu. Výuka náboženství je v českých školách spíš výjimečná. Přesto na něj chodí desetitisíce dětí a církev zřizuje i více než stovku škol.
                   41:28
                   Vánoce v Polsku
                    Vánoce jsou v plném proudu a Polsko, ve kterém se víc než 90 procent lidí hlásí ke katolickému vyznání, si je připomíná nejrůznějšími tradicemi i setkáními.
                    43:17
                    Betlém v tiskárně
                     Betlémy se dají vystavovat všude, třeba i v tiskárně. Ve Frýdku-Místku jedna místní tiskárna pravidelně na 2. svátek vánoční vyklízí své pracoviště a mění ho na výstavní síň.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž48 minut
                     Další díl
                     27. prosinec 2012

                     Přehled dílů

                     Stopáž54 minut

                     6. červen

                     Headlines — Zničení Kachovské přehrady — Záplavy po zničení přehrady. — Chronologie zřícení přehrady — Okolnosti zničení přehrady — Rozsah škod na zaplaveném území — Reakce lídrů na zničení přehrady — Průmyslová výroba — Výstraha před silnými bouřkami — Úpravy definice znásilnění — Důvěra vůči vrcholným politikům — Výstava Pasta Onera v Liberci — Výhrady zaměstnavatelů k vládnímu balíčku — Jednání lídrů vládní koalice — Oslavy vylodění v Normandii — Výpadek elektřiny v Karlovarském kraji — Zemřel špion Robert Hanssen — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Vývoj ve stavebnictví — Developeři plánují i odkládají projekty — Ceny bytů — Útlum v budování infrastruktury — Zpětný odběr PET lahví a plechovek — Bezpečnostní strategie Česka — Požár pneuservisu u Pardubic — Italské plýtvání vodou — Přípravy na finále Evropské konferenční ligy — Transformace nemocnice v Semilech — Nový výukový jaderný reaktor v Česku — Snímek tisíců galaxií — Bezpečnost nevidomých v ulicích — Uzavřené stezky v Boubínském pralese — Dominik Hašek na Ukrajině — Divadelní léto pod plzeňským nebem

                     6. 6. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     6. červen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     6. 6. 2023 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     5. červen

                     Headlines — Mzdy v Česku — Průměrná mzda — Nárůst mezd podle oborů — Ideální zaměstnání — Zahájení — Soud EU o Polsku — Střet vlaku s nákladním autem — Nehoda vlaku na Zlínsku — Financování dezinformačních webů — Aktivity Ruského centra v Praze — Letoun nad Washingtonem a sonický třesk — Zdražení dálničních známek na Slovensku — Proměny grafického designu — Noví členové Ústavního soudu — Zájem Gruzie o vstup do EU — Dopadení agresivního cyklisty — Omilostnění díky vědě — Soudce Valehrach mimo funkci — Rozbité silnice kvůli přetížným kamionům — Plány na ochranu životního prostředí — Průměrná roční teplota v ČR — Výsadba stromů na polích — Soud britských celebrit s bulvárním deníkem — Staroměstský jez po opravách — Volby do Evropského parlamentu za rok — Program pro vězně-otce — Kandidatura Mika Pence na prezidenta USA — Odkup opuštěného staveniště — Státní podpora zaměstnaneckých benefitů — Dopravní komplikace v Plzni kvůli opravě mostu — Zahraniční lékaři v českých ordinacích — Děti vyrazili k Baltu — Pomoc nadšenců u oslav vylodění

                     5. 6. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     5. červen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     5. 6. 2023 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     4. červen

                     Headlines — Škrty ve státním rozpočtu — Snížení výdajů státu — Vývoj schodku státního rozpočtu — Plánovaný schodek rozpočtu — Protivládní demonstrace ve Varšavě — Srážku vlaků v Indii způsobila chyba elektronického signalizačního systému — Rizika úvěrů a půjček — Ostřelování ukrajinského Dnipra — Zadržení na výročí masakru na náměstí Nebeského klidu — Verdikt v kauze trafik pro exposlance — Prohlídka lipenské elektrárny — Zlín Film Festival — Vladimír Sládeček opouští Ústavní soud — Robotické cévní operace na Homolce — Protest proti protipovodňovým opatřením — 10 let od ničivých povodní v Česku — Průměrný starobní důchod — Změny valorizace důchodů — V Česku pracuje čtvrt milionu důchodců — Do Chorvatska bez kontrol — Cestování do Chorvatska — Chorvatsko zavedlo euro — Fond Carlyle kupuje většinu v Meoptě-optice — Nehody na silnicích — Více léků na předpis od praktika — Šedesátiny okruhu ve Velimi — Požár lesa v Krušných horách — Problémy s odpadem na Sněžce — Jahodová sezona začala — Jednání o přijetí Švédska do NATO — Le Mans slaví 100 let — Nový film Ondřeje Provazníka Sbormistr

                     4. 6. 2023 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     4. červen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     4. 6. 2023 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám