46 minut

26. prosince 2012

Část: Výuka náboženství v Česku

Obsah dílu

Headlines — Ústavní soud bez soudců — Předvolební spoty v ČT — Egyptští vládní islamisté vyzývají lid k jednotě — Situace na českých horách — Další zběh v Sýrii — Postoj Britů k EU — Tuzemské lázně omezují provoz — Češi častěji navštěvují divadla — Rakovina jícnu — Povánoční slevy — Sázky na cokoliv — Přípravy na Silvestra — Přípravy ohňostrojů — Černé stavby zahraničních investorů v Česku — Bezpečnější domovy pro důchodce — Memoriál Alfreda Nikodéma — Výuka náboženství v Česku — Vánoce v Polsku — Betlém v tiskárně

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Ústavní soud bez soudců
   V lednu opustí Ústavní soud další člen. Už dnes přitom chybí nejvyšší soudní instituci dva lidi a jejich nedostatek začíná čím dál víc ohrožovat jeho fungování.
   08:56
   Předvolební spoty v ČT
    Dnes oficiálně startuje kampaň před přímou volbou prezidenta republiky.
    09:49
    Egyptští vládní islamisté vyzývají lid k jednotě
     Egypťané jsou rozpolcení v názorech na novou ústavu, která podle opozice nezaručuje práva všech.
     12:52
     Situace na českých horách
      I druhý sváteční den strávily v Krkonoších tisíce lidí. Do největších českých hor se postupně sjíždějí turisti i kvůli oslavám Nového roku.
      14:10
      Další zběh v Sýrii
       Od syrského prezidenta Bašára Assada zběhl další vysoce postavený důstojník. Na stranu rebelů přešel velitel syrské vojenské policie.
       14:28
       Postoj Britů k EU
        Víc než polovina Britů si podle aktuálních průzkumů přeje vystoupit z Evropské unie.
        16:55
        Tuzemské lázně omezují provoz
         Nutí je k tomu nižší počet diagnóz, u nichž lékaři jejich péči předepisují. Klientů, za které platí pojišťovny, ubylo až o 40 procent.
         18:57
         Češi častěji navštěvují divadla
          Navzdory dlouhotrvající ekonomické krizi, jsou Češi ochotni stále utrácet za návštěvu českých divadelních stánků.
          23:10
          Rakovina jícnu
           Pacientů s rakovinou jícnu přibývá. Za deset let se jejich počet zdvojnásobil.
           25:07
           Povánoční slevy
            Na povánoční slevy ode dneška lákají obchody po celém Česku. Ve výprodeji se dá levněji pořídit oblečení, elektronika i vybavení domácnosti.
            27:31
            Sázky na cokoliv
             V kurzových sázkách se letos protočilo 15 miliard korun. Stále oblíbenější jsou přitom sázky, které se sportem nemají vůbec nic společného.
             29:16
             Přípravy na Silvestra
              Vánoční svátky jsou téměř u konce, ale oslavy Silvestra jsou teprve v horečných přípravách. Dokazují to nákupy zábavní pyrotechniky.
              32:47
              Přípravy ohňostrojů
               Pyrotechnici i prodejci světlic mají před Vánoci a oslavami Nového roku napilno. Největší nápor je ale čeká, většina Čechů nechává nákup na poslední chvíli.
               34:25
               Černé stavby zahraničních investorů v Česku
                Nejhorší situace je i letos na Karlovarsku, kde padla také rekordní milionová pokuta. Magistrát navíc stále řeší problém s osadou dřevěných srubů.
                36:52
                Bezpečnější domovy pro důchodce
                 Mají chránit seniory před zloději a podvodníky. Staří lidé totiž patří podle policistů k nejohroženějším.
                 38:49
                 Memoriál Alfreda Nikodéma
                  Tradičního vánočního otužileckého plavání ve Vltavě se zúčastnilo rekordních 243 plavců.
                  39:40
                  Výuka náboženství v Česku
                   Dřív stěžejní předmět, dnes na okraji zájmu. Výuka náboženství je v českých školách spíš výjimečná. Přesto na něj chodí desetitisíce dětí a církev zřizuje i více než stovku škol.
                   41:28
                   Vánoce v Polsku
                    Vánoce jsou v plném proudu a Polsko, ve kterém se víc než 90 procent lidí hlásí ke katolickému vyznání, si je připomíná nejrůznějšími tradicemi i setkáními.
                    43:17
                    Betlém v tiskárně
                     Betlémy se dají vystavovat všude, třeba i v tiskárně. Ve Frýdku-Místku jedna místní tiskárna pravidelně na 2. svátek vánoční vyklízí své pracoviště a mění ho na výstavní síň.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž49 minut
                     Další díl
                     27. prosince 2012

                     Přehled dílů

                     8329 dostupných
                     Stopáž53 minut

                     23. července

                     Headlines — Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                     23. 7. 2024 na ČT1
                     Stopáž53 minut

                     23. července

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     23. 7. 2024 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     22. července

                     Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                     22. 7. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     22. července

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     22. 7. 2024 na ČT24
                     Stopáž49 minut

                     21. července

                     Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                     21. 7. 2024 na ČT1
                     Stopáž49 minut

                     21. července

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     21. 7. 2024 na ČT24
                     Stopáž49 minut

                     20. července

                     Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                     20. 7. 2024 na ČT1
                     Stopáž49 minut

                     20. července

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     20. 7. 2024 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     19. července

                     Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                     19. 7. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     19. července

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     19. 7. 2024 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám