48 minut

27. prosinec 2012

Obsah dílu

Headlines — Stížnosti kandidátů u Ústavního soudu — Bouře v USA — Vyšetřování projektu IZIP — Spory o majetek českých měst — Georg Bush hospitalizován — Změny na trhu s realitami — Pohonné hmoty minulý týden opět zlevnily — Filmy podle knižních předloh — Rušno na pobočkách bank — Sportovní centra a posilovny zažívají rekordní návštěvy — Dětské pleny podraží — Nápor v nákupních centrech — Přeplněné kontejnery po Vánocích — Zlato jako investice — Slovenské stavební firmy v krizi — Vánoce disidenta Bjalackého — Streetart pro děti

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:57
  Stížnosti kandidátů u Ústavního soudu
   Po ústavním soudu teď Okamura chce, aby odložil volby nebo zrušil části ústavy. Historicky první přímá volba prezidenta v Česku se má konat 11. a 12. ledna.
   09:48
   Bouře v USA
    Velkou část Spojených států amerických trápí od Vánoc přívaly sněhu a tornáda. Bouře postupuje od středozápadu na východ a hrozí ochromením severovýchodních států USA.
    11:40
    Vyšetřování projektu IZIP
     Projekt elektronických zdravotních knížek IZIP začala v prosinci prověřovat protikorupční policie. České televizi informaci to potvrdil mluvčí protikorupčního útvaru Jaroslav Ibehej.
     14:47
     Spory o majetek českých měst
      Po průlomovém úspěchu města Cheb, které znovu může hospodařit se svými pozemky v Německu, se o majetek hlásí i další města.
      17:16
      Georg Bush hospitalizován
       Bývalý americký prezident George Bush je na jednotce intenzivní péče kvůli zánětu průdušek.
       19:22
       Změny na trhu s realitami
        Ti, kdo chtějí prodat byt nebo domek, se budou příští rok muset řídit novými pravidly. Od ledna se mění daň z převodu nemovitostí a zavádí se energetické štítky.
        21:08
        Pohonné hmoty minulý týden opět zlevnily
         Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 i nafty mohli motoristé u čerpacích stanic natankovat v průměru o pět haléřů levněji. Nejméně stál benzin v Ústeckém kraji, nafta pak byla nejlevnější v kraji Jihočeském.
         21:26
         Filmy podle knižních předloh
          Kinům letos vládly filmy natočené podle knižní předlohy. Třeba Hobit, Atlas mraků, Cosmopolis nebo Anna Karenina.
          23:44
          Rušno na pobočkách bank
           Dnes byla poslední možnost odeslat peníze tak, aby příjemci určitě došly ještě letos. Zítra už takovou záruku lidé nedostanou.
           25:31
           Sportovní centra a posilovny zažívají rekordní návštěvy
            Posilovny, sportovní centra i bazény mají rekordní návštěvnost. Lidé se chtějí po Vánocích dostat opět do kondice.
            27:04
            Dětské pleny podraží
             Dětské pleny od ledna výrazně podraží. Kvůli nařízení Evropské unie se musí přesunout ze snížené sazby DPH do základní.
             29:09
             Nápor v nákupních centrech
              Slevy až osmdesát procent hlásí některé obchody. Levnější je hlavně elektronika nebo sportovní potřeby.
              35:55
              Přeplněné kontejnery po Vánocích
               Vánoce jsou svátky, během kterých vyprodukují české domácnosti nejvíc odpadu. Jsou to tisíce tun během pár dní. Čísla navyšují i předvánoční úklidy.
               37:45
               Zlato jako investice
                Zájem o zlato v Česku trhá rekodry. Lidé ale nemají zájem jen o šperky, na odbyt jde i investiční zlato.
                39:46
                Slovenské stavební firmy v krizi
                 Slovenské stavební firmy bijí na poplach. Už několik let se jim nedaří. Říkají, že pokud vláda nezačne vypisovat velké tendry, mnoho z nich bude muset skončit.
                 43:06
                 Vánoce disidenta Bjalackého
                  Místo s rodinou tráví běloruský disident Ales Bjalacký vánoční svátky ve vězení. Skončil v něm v létě 2011 za údajné daňové úniky.
                  45:25
                  Streetart pro děti
                   Mladý český fotograf pracující pod pseudonymem Dereck Hard vytvořil pro děti bez rodičů motivační knihu. Nafotil dvacet českých takzvaně streetových umělců, hudebníků a sportovců a přidal jejich příběhy.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž48 minut
                   Další díl
                   28. prosinec 2012

                   Přehled dílů

                   Stopáž54 minut

                   6. červen

                   Headlines — Zničení Kachovské přehrady — Záplavy po zničení přehrady. — Chronologie zřícení přehrady — Okolnosti zničení přehrady — Rozsah škod na zaplaveném území — Reakce lídrů na zničení přehrady — Průmyslová výroba — Výstraha před silnými bouřkami — Úpravy definice znásilnění — Důvěra vůči vrcholným politikům — Výstava Pasta Onera v Liberci — Výhrady zaměstnavatelů k vládnímu balíčku — Jednání lídrů vládní koalice — Oslavy vylodění v Normandii — Výpadek elektřiny v Karlovarském kraji — Zemřel špion Robert Hanssen — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Vývoj ve stavebnictví — Developeři plánují i odkládají projekty — Ceny bytů — Útlum v budování infrastruktury — Zpětný odběr PET lahví a plechovek — Bezpečnostní strategie Česka — Požár pneuservisu u Pardubic — Italské plýtvání vodou — Přípravy na finále Evropské konferenční ligy — Transformace nemocnice v Semilech — Nový výukový jaderný reaktor v Česku — Snímek tisíců galaxií — Bezpečnost nevidomých v ulicích — Uzavřené stezky v Boubínském pralese — Dominik Hašek na Ukrajině — Divadelní léto pod plzeňským nebem

                   6. 6. 2023 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   6. červen

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   6. 6. 2023 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   5. červen

                   Headlines — Mzdy v Česku — Průměrná mzda — Nárůst mezd podle oborů — Ideální zaměstnání — Zahájení — Soud EU o Polsku — Střet vlaku s nákladním autem — Nehoda vlaku na Zlínsku — Financování dezinformačních webů — Aktivity Ruského centra v Praze — Letoun nad Washingtonem a sonický třesk — Zdražení dálničních známek na Slovensku — Proměny grafického designu — Noví členové Ústavního soudu — Zájem Gruzie o vstup do EU — Dopadení agresivního cyklisty — Omilostnění díky vědě — Soudce Valehrach mimo funkci — Rozbité silnice kvůli přetížným kamionům — Plány na ochranu životního prostředí — Průměrná roční teplota v ČR — Výsadba stromů na polích — Soud britských celebrit s bulvárním deníkem — Staroměstský jez po opravách — Volby do Evropského parlamentu za rok — Program pro vězně-otce — Kandidatura Mika Pence na prezidenta USA — Odkup opuštěného staveniště — Státní podpora zaměstnaneckých benefitů — Dopravní komplikace v Plzni kvůli opravě mostu — Zahraniční lékaři v českých ordinacích — Děti vyrazili k Baltu — Pomoc nadšenců u oslav vylodění

                   5. 6. 2023 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   5. červen

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   5. 6. 2023 na ČT24
                   Stopáž50 minut

                   4. červen

                   Headlines — Škrty ve státním rozpočtu — Snížení výdajů státu — Vývoj schodku státního rozpočtu — Plánovaný schodek rozpočtu — Protivládní demonstrace ve Varšavě — Srážku vlaků v Indii způsobila chyba elektronického signalizačního systému — Rizika úvěrů a půjček — Ostřelování ukrajinského Dnipra — Zadržení na výročí masakru na náměstí Nebeského klidu — Verdikt v kauze trafik pro exposlance — Prohlídka lipenské elektrárny — Zlín Film Festival — Vladimír Sládeček opouští Ústavní soud — Robotické cévní operace na Homolce — Protest proti protipovodňovým opatřením — 10 let od ničivých povodní v Česku — Průměrný starobní důchod — Změny valorizace důchodů — V Česku pracuje čtvrt milionu důchodců — Do Chorvatska bez kontrol — Cestování do Chorvatska — Chorvatsko zavedlo euro — Fond Carlyle kupuje většinu v Meoptě-optice — Nehody na silnicích — Více léků na předpis od praktika — Šedesátiny okruhu ve Velimi — Požár lesa v Krušných horách — Problémy s odpadem na Sněžce — Jahodová sezona začala — Jednání o přijetí Švédska do NATO — Le Mans slaví 100 let — Nový film Ondřeje Provazníka Sbormistr

                   4. 6. 2023 na ČT1
                   Stopáž50 minut

                   4. červen

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   4. 6. 2023 na ČT24

                   Události na sociálních sítích

                   Napište nám