46 minut

26. prosince 2012

Obsah dílu

Headlines — Ústavní soud bez soudců — Předvolební spoty v ČT — Egyptští vládní islamisté vyzývají lid k jednotě — Situace na českých horách — Další zběh v Sýrii — Postoj Britů k EU — Tuzemské lázně omezují provoz — Češi častěji navštěvují divadla — Rakovina jícnu — Povánoční slevy — Sázky na cokoliv — Přípravy na Silvestra — Přípravy ohňostrojů — Černé stavby zahraničních investorů v Česku — Bezpečnější domovy pro důchodce — Memoriál Alfreda Nikodéma — Výuka náboženství v Česku — Vánoce v Polsku — Betlém v tiskárně

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Ústavní soud bez soudců
   V lednu opustí Ústavní soud další člen. Už dnes přitom chybí nejvyšší soudní instituci dva lidi a jejich nedostatek začíná čím dál víc ohrožovat jeho fungování.
   08:56
   Předvolební spoty v ČT
    Dnes oficiálně startuje kampaň před přímou volbou prezidenta republiky.
    09:49
    Egyptští vládní islamisté vyzývají lid k jednotě
     Egypťané jsou rozpolcení v názorech na novou ústavu, která podle opozice nezaručuje práva všech.
     12:52
     Situace na českých horách
      I druhý sváteční den strávily v Krkonoších tisíce lidí. Do největších českých hor se postupně sjíždějí turisti i kvůli oslavám Nového roku.
      14:10
      Další zběh v Sýrii
       Od syrského prezidenta Bašára Assada zběhl další vysoce postavený důstojník. Na stranu rebelů přešel velitel syrské vojenské policie.
       14:28
       Postoj Britů k EU
        Víc než polovina Britů si podle aktuálních průzkumů přeje vystoupit z Evropské unie.
        16:55
        Tuzemské lázně omezují provoz
         Nutí je k tomu nižší počet diagnóz, u nichž lékaři jejich péči předepisují. Klientů, za které platí pojišťovny, ubylo až o 40 procent.
         18:57
         Češi častěji navštěvují divadla
          Navzdory dlouhotrvající ekonomické krizi, jsou Češi ochotni stále utrácet za návštěvu českých divadelních stánků.
          23:10
          Rakovina jícnu
           Pacientů s rakovinou jícnu přibývá. Za deset let se jejich počet zdvojnásobil.
           25:07
           Povánoční slevy
            Na povánoční slevy ode dneška lákají obchody po celém Česku. Ve výprodeji se dá levněji pořídit oblečení, elektronika i vybavení domácnosti.
            27:31
            Sázky na cokoliv
             V kurzových sázkách se letos protočilo 15 miliard korun. Stále oblíbenější jsou přitom sázky, které se sportem nemají vůbec nic společného.
             29:16
             Přípravy na Silvestra
              Vánoční svátky jsou téměř u konce, ale oslavy Silvestra jsou teprve v horečných přípravách. Dokazují to nákupy zábavní pyrotechniky.
              32:47
              Přípravy ohňostrojů
               Pyrotechnici i prodejci světlic mají před Vánoci a oslavami Nového roku napilno. Největší nápor je ale čeká, většina Čechů nechává nákup na poslední chvíli.
               34:25
               Černé stavby zahraničních investorů v Česku
                Nejhorší situace je i letos na Karlovarsku, kde padla také rekordní milionová pokuta. Magistrát navíc stále řeší problém s osadou dřevěných srubů.
                36:52
                Bezpečnější domovy pro důchodce
                 Mají chránit seniory před zloději a podvodníky. Staří lidé totiž patří podle policistů k nejohroženějším.
                 38:49
                 Memoriál Alfreda Nikodéma
                  Tradičního vánočního otužileckého plavání ve Vltavě se zúčastnilo rekordních 243 plavců.
                  39:40
                  Výuka náboženství v Česku
                   Dřív stěžejní předmět, dnes na okraji zájmu. Výuka náboženství je v českých školách spíš výjimečná. Přesto na něj chodí desetitisíce dětí a církev zřizuje i více než stovku škol.
                   41:28
                   Vánoce v Polsku
                    Vánoce jsou v plném proudu a Polsko, ve kterém se víc než 90 procent lidí hlásí ke katolickému vyznání, si je připomíná nejrůznějšími tradicemi i setkáními.
                    43:17
                    Betlém v tiskárně
                     Betlémy se dají vystavovat všude, třeba i v tiskárně. Ve Frýdku-Místku jedna místní tiskárna pravidelně na 2. svátek vánoční vyklízí své pracoviště a mění ho na výstavní síň.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž49 minut
                     Další díl
                     27. prosince 2012

                     Přehled dílů

                     8313 dostupných
                     Stopáž54 minut

                     15. července

                     15. 7. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     15. července

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     15. 7. 2024 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     14. července

                     Atentát na Donalda Trumpa — Trump je lehce zraněn, útočník mrtvý — Americký prezident Biden odsoudil politické násilí — Střelba na předvolební mítinku Trumpa v Pensylvánii — Vyšetřování střelby a rekce amerických politiků — Otázky kolem postupu ochranné služby — Kroky prezidenta Bidena a reakce světových politiků — Policie identifikovala střelce — Atentáty na americké prezidenty a osobnosti — Reakce českých politiků — Vliv atentátu na prezidentskou kampaň — Fotografie z mítinku — Přípravy státního rozpočtu na příští rok — Spory v koalici kvůli snižování schodku — Jednání o příměří v Gaze — Problémy se ztracenými a zapomenutými kufry — Následky lijáků — Platy ve veřejné sféře — Agresor v zahrádkářské kolonii v Přerově — Objasněnost trestných činů — Problémy s viděním na dálku — Krátkozrakost — Vražda v Německu — Končí fotbalové EURO — Projekt létající vnučka — Nový zdroj energie ve Vraňanech u Mělníka — Vory na Šumavě — Zemřela herečka Shannen Doherty — Přípravy olympijských her v Paříži — Plíseň na plodinách — Sledovanost ženského finále Wimbledonu — Příběh herečky Judy Garlandové ve Studiu Dva

                     14. 7. 2024 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     14. července

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     14. 7. 2024 na ČT24
                     Stopáž51 minut

                     13. července

                     Přesčasy v nemocnicích — Platy lékařů — Odměňování lékařů — Boje v Gaze a jednání o příměří — Úklid po bouřkách — Zranění na festivalu Pohoda na Slovensku — Předpověď počasí na další dny — Kandidatura Joe Bidena na prezidenta — Energetická strategie ČR — Značení potravin — Zemřel americký veterán Thompson — Vila Karla Čapka — Pomoc lidem zvažujícím sebevraždu — Závada na raketě Falcon 9 — Státní ČEPRO rozšiřuje zásobníky na paliva — Cizinci studující češtinu — Osvobození herce Baldwina — Pád dítětě z okna a požár v Darmstadtu — Lepší využití dřeva z českých lesů — Finále ženské dvouhry ve Wimbledonu — Výhra Barbory Krejčíkové — Úpěchy českých žen ve Wimbledonu — Česko stopy na nejslavnějším tenisovém turnaji — Úspěchy českých tenistek na Wimbledonu — Tenisové začátky — Prezident Pavel ve vesmírném středisku NASA — Slučování obcí — Vyšetřování vražd v Británii — Povolební jednání ve Francii — Půjčování lodí — Obnovené kříže na Šumavě — Důchodci z Ukrajiny v ČR — Festival Hrady CZ

                     13. 7. 2024 na ČT1
                     Stopáž51 minut

                     13. července

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     13. 7. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     12. července

                     Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Převzetí rourovny zadlužené Liberty — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidla EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                     12. 7. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     12. července

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     12. 7. 2024 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     11. července

                     Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                     11. 7. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     11. července

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     11. 7. 2024 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám