26. prosinec 2012

Obsah dílu

Headlines — Ústavní soud bez soudců — Předvolební spoty v ČT — Egyptští vládní islamisté vyzývají lid k jednotě — Situace na českých horách — Další zběh v Sýrii — Postoj Britů k EU — Tuzemské lázně omezují provoz — Češi častěji navštěvují divadla — Rakovina jícnu — Povánoční slevy — Sázky na cokoliv — Přípravy na Silvestra — Přípravy ohňostrojů — Černé stavby zahraničních investorů v Česku — Bezpečnější domovy pro důchodce — Memoriál Alfreda Nikodéma — Výuka náboženství v Česku — Vánoce v Polsku — Betlém v tiskárně

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Ústavní soud bez soudců
   V lednu opustí Ústavní soud další člen. Už dnes přitom chybí nejvyšší soudní instituci dva lidi a jejich nedostatek začíná čím dál víc ohrožovat jeho fungování.
   08:56
   Předvolební spoty v ČT
    Dnes oficiálně startuje kampaň před přímou volbou prezidenta republiky.
    09:49
    Egyptští vládní islamisté vyzývají lid k jednotě
     Egypťané jsou rozpolcení v názorech na novou ústavu, která podle opozice nezaručuje práva všech.
     12:52
     Situace na českých horách
      I druhý sváteční den strávily v Krkonoších tisíce lidí. Do největších českých hor se postupně sjíždějí turisti i kvůli oslavám Nového roku.
      14:10
      Další zběh v Sýrii
       Od syrského prezidenta Bašára Assada zběhl další vysoce postavený důstojník. Na stranu rebelů přešel velitel syrské vojenské policie.
       14:28
       Postoj Britů k EU
        Víc než polovina Britů si podle aktuálních průzkumů přeje vystoupit z Evropské unie.
        16:55
        Tuzemské lázně omezují provoz
         Nutí je k tomu nižší počet diagnóz, u nichž lékaři jejich péči předepisují. Klientů, za které platí pojišťovny, ubylo až o 40 procent.
         18:57
         Češi častěji navštěvují divadla
          Navzdory dlouhotrvající ekonomické krizi, jsou Češi ochotni stále utrácet za návštěvu českých divadelních stánků.
          23:10
          Rakovina jícnu
           Pacientů s rakovinou jícnu přibývá. Za deset let se jejich počet zdvojnásobil.
           25:07
           Povánoční slevy
            Na povánoční slevy ode dneška lákají obchody po celém Česku. Ve výprodeji se dá levněji pořídit oblečení, elektronika i vybavení domácnosti.
            27:31
            Sázky na cokoliv
             V kurzových sázkách se letos protočilo 15 miliard korun. Stále oblíbenější jsou přitom sázky, které se sportem nemají vůbec nic společného.
             29:16
             Přípravy na Silvestra
              Vánoční svátky jsou téměř u konce, ale oslavy Silvestra jsou teprve v horečných přípravách. Dokazují to nákupy zábavní pyrotechniky.
              32:47
              Přípravy ohňostrojů
               Pyrotechnici i prodejci světlic mají před Vánoci a oslavami Nového roku napilno. Největší nápor je ale čeká, většina Čechů nechává nákup na poslední chvíli.
               34:25
               Černé stavby zahraničních investorů v Česku
                Nejhorší situace je i letos na Karlovarsku, kde padla také rekordní milionová pokuta. Magistrát navíc stále řeší problém s osadou dřevěných srubů.
                36:52
                Bezpečnější domovy pro důchodce
                 Mají chránit seniory před zloději a podvodníky. Staří lidé totiž patří podle policistů k nejohroženějším.
                 38:49
                 Memoriál Alfreda Nikodéma
                  Tradičního vánočního otužileckého plavání ve Vltavě se zúčastnilo rekordních 243 plavců.
                  39:40
                  Výuka náboženství v Česku
                   Dřív stěžejní předmět, dnes na okraji zájmu. Výuka náboženství je v českých školách spíš výjimečná. Přesto na něj chodí desetitisíce dětí a církev zřizuje i více než stovku škol.
                   41:28
                   Vánoce v Polsku
                    Vánoce jsou v plném proudu a Polsko, ve kterém se víc než 90 procent lidí hlásí ke katolickému vyznání, si je připomíná nejrůznějšími tradicemi i setkáními.
                    43:17
                    Betlém v tiskárně
                     Betlémy se dají vystavovat všude, třeba i v tiskárně. Ve Frýdku-Místku jedna místní tiskárna pravidelně na 2. svátek vánoční vyklízí své pracoviště a mění ho na výstavní síň.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž48 minut
                     Další díl
                     27. prosinec 2012

                     Přehled dílů

                     Stopáž50 minut

                     26. březen

                     Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                     26. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     26. březen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     26. 3. 2023 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     25. březen

                     Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                     25. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     25. březen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     25. 3. 2023 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     24. březen

                     Headlines — Novela stavebního zákona — Změny ve stavebním řízení — Složitost stavebnho řízení — Summit EU — Boje na Ukrajině — Další ruské útoky na civilní cíle — Kongres praktických lékařů — Trest pro Afghánce za útok na ženy — Vztahy ČR a Jižní Koreji — KLDR testuje nové zbraně — Mimořádné volby v některých obcích — Den Horské služby — Televizní premiéra filmu Poslední závod — Nová zelená úsporám light — Rozhovor se 104letým veteránem — Řidič v protisměru — Znečištěné vlaky — Pomoc u nebankovních úvěrů — Výběr půjček — Novela insolvenčního zákona — Požár penzionu — Poškozený plynovod Nordstream — Kontroverze kolem aplikave TikTok — Akcie bank oslabují — Ocenění Zlatý Ámos — Plzeňský festival světla — 3D brýle a operace mozku — Protesty ve Francii — Rusové omezují dovolené — Obnova muzea v Banské Sitavici — Snižování energetické nročnosti budov — Očkování hus — Popelka v Národnm divadle

                     24. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     24. březen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     24. 3. 2023 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám