26. prosinec 2012

Část: Povánoční slevy

Obsah dílu

Headlines — Ústavní soud bez soudců — Předvolební spoty v ČT — Egyptští vládní islamisté vyzývají lid k jednotě — Situace na českých horách — Další zběh v Sýrii — Postoj Britů k EU — Tuzemské lázně omezují provoz — Češi častěji navštěvují divadla — Rakovina jícnu — Povánoční slevy — Sázky na cokoliv — Přípravy na Silvestra — Přípravy ohňostrojů — Černé stavby zahraničních investorů v Česku — Bezpečnější domovy pro důchodce — Memoriál Alfreda Nikodéma — Výuka náboženství v Česku — Vánoce v Polsku — Betlém v tiskárně

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Ústavní soud bez soudců
   V lednu opustí Ústavní soud další člen. Už dnes přitom chybí nejvyšší soudní instituci dva lidi a jejich nedostatek začíná čím dál víc ohrožovat jeho fungování.
   08:56
   Předvolební spoty v ČT
    Dnes oficiálně startuje kampaň před přímou volbou prezidenta republiky.
    09:49
    Egyptští vládní islamisté vyzývají lid k jednotě
     Egypťané jsou rozpolcení v názorech na novou ústavu, která podle opozice nezaručuje práva všech.
     12:52
     Situace na českých horách
      I druhý sváteční den strávily v Krkonoších tisíce lidí. Do největších českých hor se postupně sjíždějí turisti i kvůli oslavám Nového roku.
      14:10
      Další zběh v Sýrii
       Od syrského prezidenta Bašára Assada zběhl další vysoce postavený důstojník. Na stranu rebelů přešel velitel syrské vojenské policie.
       14:28
       Postoj Britů k EU
        Víc než polovina Britů si podle aktuálních průzkumů přeje vystoupit z Evropské unie.
        16:55
        Tuzemské lázně omezují provoz
         Nutí je k tomu nižší počet diagnóz, u nichž lékaři jejich péči předepisují. Klientů, za které platí pojišťovny, ubylo až o 40 procent.
         18:57
         Češi častěji navštěvují divadla
          Navzdory dlouhotrvající ekonomické krizi, jsou Češi ochotni stále utrácet za návštěvu českých divadelních stánků.
          23:10
          Rakovina jícnu
           Pacientů s rakovinou jícnu přibývá. Za deset let se jejich počet zdvojnásobil.
           25:07
           Povánoční slevy
            Na povánoční slevy ode dneška lákají obchody po celém Česku. Ve výprodeji se dá levněji pořídit oblečení, elektronika i vybavení domácnosti.
            27:31
            Sázky na cokoliv
             V kurzových sázkách se letos protočilo 15 miliard korun. Stále oblíbenější jsou přitom sázky, které se sportem nemají vůbec nic společného.
             29:16
             Přípravy na Silvestra
              Vánoční svátky jsou téměř u konce, ale oslavy Silvestra jsou teprve v horečných přípravách. Dokazují to nákupy zábavní pyrotechniky.
              32:47
              Přípravy ohňostrojů
               Pyrotechnici i prodejci světlic mají před Vánoci a oslavami Nového roku napilno. Největší nápor je ale čeká, většina Čechů nechává nákup na poslední chvíli.
               34:25
               Černé stavby zahraničních investorů v Česku
                Nejhorší situace je i letos na Karlovarsku, kde padla také rekordní milionová pokuta. Magistrát navíc stále řeší problém s osadou dřevěných srubů.
                36:52
                Bezpečnější domovy pro důchodce
                 Mají chránit seniory před zloději a podvodníky. Staří lidé totiž patří podle policistů k nejohroženějším.
                 38:49
                 Memoriál Alfreda Nikodéma
                  Tradičního vánočního otužileckého plavání ve Vltavě se zúčastnilo rekordních 243 plavců.
                  39:40
                  Výuka náboženství v Česku
                   Dřív stěžejní předmět, dnes na okraji zájmu. Výuka náboženství je v českých školách spíš výjimečná. Přesto na něj chodí desetitisíce dětí a církev zřizuje i více než stovku škol.
                   41:28
                   Vánoce v Polsku
                    Vánoce jsou v plném proudu a Polsko, ve kterém se víc než 90 procent lidí hlásí ke katolickému vyznání, si je připomíná nejrůznějšími tradicemi i setkáními.
                    43:17
                    Betlém v tiskárně
                     Betlémy se dají vystavovat všude, třeba i v tiskárně. Ve Frýdku-Místku jedna místní tiskárna pravidelně na 2. svátek vánoční vyklízí své pracoviště a mění ho na výstavní síň.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž48 minut
                     Další díl
                     27. prosinec 2012

                     Přehled dílů

                     Stopáž50 minut

                     27. květen

                     Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                     27. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     27. květen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     27. 5. 2023 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     26. květen

                     Headlines — Úspory v rezortech — Opoziční reakce k úsporám na platech státních zaměstnanců — Dopady úsporných opatření na rozpočet — Úspory úřadů a ministerstev — Podpora investic — Útok na nemocnici v Dnipru — Tresty za dezerci dobrovolníků — Obvinění za požár národního parku — Okolnosti obvinění podezřelého ze žhářství — Jednání o kontrolách na hranicích — Ministr Lipavský v Bagdádu — Incident na palubě Asiana Airlines — Žádosti o dávky na poštách? — Händelův dům po rekonstrukci — Výmaz rodných čísel z dokladů — Prezidentova návštěva Vysočiny — Obžaloby za úmrtí turistek v Alpách — Nebezpečí požárů kvůli suchu — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Náhrada za plyn do teplárny — Chybějící řidiči z profese — Nehody řidičů kamionů — Řidiči v ČR ze zemí mimo EU — Nedostatek řidičů autobusů — Premiérova omluva za vyměření důchodu — Kongresová turistika plní hotely — Záplavy v Kampánii — Americké uznání pro Česko — Program víkendové Aviatické pouti — Nález pozůstatků antické nádoby — Rekonstrukce Dicolandu Sylvie — Rehabilitace pomocí virtuální reality — Prodloužení trasy tramvají do Libuše — Obnova značení turistických stezek — Mizející prstence Saturnu — Dražba cenné sbírky historických aut — Festival Jablonecké tóny

                     26. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     26. květen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     26. 5. 2023 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     25. květen

                     Headlines — Boj proti zdražování — Vývoj inflace — Ceny potravin klesají — Vývoj základní úrokové sazby — Boj o prezidentskou nominaci — Německo padlo do recese — Hokejové MS a tržby restaurací — Problémy v čele obrany — Boje u Bachmutu — Doživotí pro Adolfa Hlubika — Petr Pavel na Vysočině — Vydání Polada Omarova — Britský princ Edward v Praze — Zemřela Tina Turner — Kapacity středních škol — Zásah na demonstraci — Trest za chybějící státní naftu — Průměrné ceny pohonných hmot — Krádež šperků v Táboře — Chladné ráno v Česku — Nová zelená úsporám — Zelená úsporám pro bytové domy — Hospodářsky a sociálně ohrožené území — Kandidáti na ústavní soudce — Screening rakoviny slinivky — Incident u Downing street — Turecko před volbou prezidenta — Tendr ČEZ na temelínské generátory — Reklamace povrchu nové dálnice — Tragický požár rodinného domu v Salajně u Chebu — Rozhádaná obec kvůli zubaři — Gloria musaealis — Ilegální migrace mezi Francií a Itálií — Jan Doležal obhájil funkci — Videoklip na podporu hospiců — 25 let zámku Kroměříž v UNESCO

                     25. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     25. květen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     25. 5. 2023 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám