42 minut

20. březen 2012

Obsah dílu

Třetí opoziční pokus o položení Nečasova kabinetu ve sněmovně — Francie: hon na střelce z Toulouse — Co víme o toulouském střelci? — Kauza Mostecké uhelné bez Rampuly — České hrady a protipožární opatření — Letní pneu zdraží — Floridu zachvátily protesty kvůli smrti 17letého chlapce — Jaro je tu — 70 let od úmrtí Václava Morávka, hrdiny protinacistického odboje — Ostravský krajský soud osvobodil exmanažery Českomoravské družstevní spořitelny — Pohřeb alexandrijského papeže — Poslední den Elišky Wagnerové na Ústavním soudu — Pilot balónu zachránil parašutisty a sám zemřel. — Spor o převod velkých pražských nemocnic — 100 let českého skautingu — Městské zpravodaje i s hlasem opozice? — Neznámý útočník brutálně napadl v mostecké čtvrti Chanov policistu — Major Zeman na polský způsob? — Exstarostka městské části Brno-Střed musí opět před soud — Soukromá ochranka místo policie? — Ocenění za nezištnou pomoc druhým — V Českém ráji přibylo další místo s výhledem — Rys ostrovid je stále vzácnější

Části dílu

00:36
Třetí opoziční pokus o položení Nečasova kabinetu ve sněmovně
  Živý vstup Olgy Málkové
  03:33
  Francie: hon na střelce z Toulouse
   Francie poprvé vyhlásila nejvyšší stupeň protiteroristické pohotovosti. Policie má podezření, že střelec si svůj čin také natočil na minikameru.
   05:20
   Co víme o toulouském střelci?
    Živý vstup Bohumila Vostala
    06:52
    Kauza Mostecké uhelné bez Rampuly
     Vrchní žalobce Vlastimil Rampula se vzdal kauzy Mostecké uhelné společnosti. Z případu vyloučil i své kolegy, důvodem je možná podjatost.
     08:58
     České hrady a protipožární opatření
      Pojišťovny sečetly škody, které způsobil požár na slovenském hradě Krásna Horka. Předběžně má jít v přepočtu o 200 milionů korun. Nyní zpozorněli i kasteláni českých hradů. Znovu zkoumají protipožární opatření i evakuační plány.
      11:09
      Letní pneu zdraží
       Řidiče, kteří se chystají vyměnit zimní pneumatiky za letní, čeká zřejmě nepříjemné překvapení. Ve srovnání s loňským rokem jsou totiž o deset procent dražší.
       12:35
       Floridu zachvátily protesty kvůli smrti 17letého chlapce
        Černošského mladíka před měsícem zastřelil bílý příslušník dobrovolné hlídky. Policie ho nezatkla, i když z volání na nouzovou linku vyplynulo, že oběť nic podezřelého nedělala.
        14:36
        Jaro je tu
         Dnes přesně v 6 hodin a 14 minut začalo astronomické jaro - střed Slunce v tu chvíli stanul přesně nad zemským rovníkem. Letoškem se začíná odpočítávat 90 let, ve kterých už první jarní den nepřipadne na 21. březen.
         16:11
         70 let od úmrtí Václava Morávka, hrdiny protinacistického odboje
          Člen skupiny Tři králové Václav Morávek. Zemřel po přestřelce kousek od Prašného mostu v Praze.
          17:48
          Ostravský krajský soud osvobodil exmanažery Českomoravské družstevní spořitelny
           Skupina manažersky selhala, nezpůsobila ale krach záložny. Státní zástupce se proti tomuto verdiktu odvolal.
           18:14
           Pohřeb alexandrijského papeže
            Egyptští křesťané se rozloučili se svou hlavou. Tvoří asi desetinu egyptské populace, soužití s většinovými muslimy poznamana řada násilností.
            19:54
            Poslední den Elišky Wagnerové na Ústavním soudu
             Končící soudkyně i při odchodu pokračovala ve slovní přestřelce s politiky. Ta začala, když vládní reformy označila za "šílené a asociální".
             22:16
             Pilot balónu zachránil parašutisty a sám zemřel.
              Pilot horkovzdušného balónu nechal vyskočit parašutisty dříve, aby se nedostali do silné bouře. Pak ho vláhl stoupavý proud do mraků, kde se mu balón zhroutil.
              24:13
              Spor o převod velkých pražských nemocnic
               Ministr Leoš Heger spustil největší změny pražského zdravotnictví samostatného Česka. Chce se zbavit Bulovky, Homolky, Thomayerovy nemocnice a Ústavu pro péči o matku a dítě a převést je ze státu na hlavní město.
               26:04
               100 let českého skautingu
                Netradiční výstavu o historii a hlavně o současnosti českých skautů otevírá Muzeum hlavního města Prahy.
                27:55
                Městské zpravodaje i s hlasem opozice?
                 V novinách radnic a krajů má dostávat prostor i opozice. Ve většině takových periodik, placených z veřejných peněz, tomu tak dosud nebylo.
                 29:52
                 Neznámý útočník brutálně napadl v mostecké čtvrti Chanov policistu
                  Policie už zadržela dva podezřelé. Mladistvého a dospělého muže. Lidé z Chanova ale nevěří tomu, že by se někdo z místních odvážil napadnout policistu
                  31:48
                  Major Zeman na polský způsob?
                   Do polských kin dorazila napjatě očekávaná novinka - celovečerní film natočený podle seriálu S nasazením života.
                   33:54
                   Exstarostka městské části Brno-Střed musí opět před soud
                    Podle obžaloby připravila město o deset milionů korun tím, že podepsala smlouvu na výstavbu bytů a obchodů na náměstí Míru, i když jí to jiné dokumenty zakazovaly.
                    34:28
                    Soukromá ochranka místo policie?
                     Už tři malé obce v Moravskoslezském kraji nechávají své ulice hlídat bezpečnostní agenturou. Dozor státní policie jim nestačí a založit vlastní služebnu je moc drahé.
                     36:21
                     Ocenění za nezištnou pomoc druhým
                      Obyčejní lidé, kteří dělají neobyčejné věci. To je heslo dobrovolnických cen Křesadlo, které se dnes rozdávaly v Praze.
                      38:16
                      V Českém ráji přibylo další místo s výhledem
                       Ochránci přírody s lesníky obnovili před turistickou sezonou zapomenutou vyhlídku poblíž Hrubé Skály, 40 let ji zakrývaly stromy.
                       39:47
                       Rys ostrovid je stále vzácnější
                        Vůbec první záběry rysa ostrovida v Beskydech, a to za denního světla. Ochránci přírody z hnutí Duha k tomu využili automatickou kameru, umístěnou na stromě.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž42 minut
                        Další díl
                        21. březen 2012

                        Přehled dílů

                        Stopáž50 minut

                        2. červenec

                        Headlines — Válka na Ukrajině — Dobývání měst v Luhanské oblasti — Pře v České pravoslavné církvi — Sektorová daň pro energetické firmy — Škody po krupobití a vichru — Nápor vodáků na Vltavě — Předsednickou štafetu odstartoval Zátopkův běh — Otevření cesty k přechodu Modrý sloup — Žert na festivalu ve Varech — Jan Graubner arcibiskupem pražským — Konec obtěžujících telefonátů — Žralok napadl turistku v Egyptě — Růst nákladů za energie u pacientů — Policejní kontroly prázdninového provozu — Nehody moto(cyklistů) — Průjezdnost hlavních tahů — Dopravní nehody zblízka — Uzavírky a opravy na českých dálnicích — Noční požár v Zápech u Prahy — Šíření koronaviru — Povolební uspořádání parlamentu ve Francii — Prohlídka sídla českých premiérů — Tragické úmrtí migrantů v USA — Požáry u letovisek v Katalánsku — Rekonstrukce butvy u Chlumu — 120 let Zubačky

                        2. 7. 2022 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        2. červenec

                        Ve znakovém jazyce

                        2. 7. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        1. červenec

                        Začalo české předsednictví Rady EU — První den českého předsednictví — Rozdíly proti minulému předsednictví — Slavnostní zahájení předsednictví v Litomyšli — Koncert k zahájení českého předsednictví — Hlavní akce spojené s předsednictvím Rady EU — Priority českého předsednictví — Nový guvernér ČNB — Plnění státního rozpočtu — Válka na Ukrajině — Boje o Donbas — Dokument o rozhovorech Macrona s Putinem — Ministr školství převzal úřad — Záchrana dítětě ze zavřeného auta — Bouřky v Čechách — Výstraha před bouřkami — Problémy na železnici u Karlštejna — Začíná filmový festival v Karlových Varech — Program filmového festivalu — Stanové městečko pro návštěvníky — Vláda zvažuje sektorovou daň — Zpoplatnění dalších silnic pro kamiony — Změna režimu na polsko-běloruské hranici — Litevská energetická nezávislost — Nový železniční koridor do Č. Budějovic — Komplikace na letišti v Praze — Stávky na evropských letištích — Předsednictví V4 — Otevření nového mostu v Olomouci

                        1. 7. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        1. červenec

                        Ve znakovém jazyce

                        1. 7. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        30. červen

                        Headlines — Končí summit NATO v Madridu — Rozšiřování NATO — Válka na Ukrajině — Kde se bojuje — Situace v Doněcké oblasti — Gazprom nevyplatí dividendy — Následky silných bouřek — Odhad růstu HDP — Prodloužení těžby v OKD — Politická krize v Izraeli — Výročí návratu Hongkongu pod čínskou správu — Stavba obchvatu Frýdku-Místku — Přípravy na festival v Karlových Varech — Ceny pohonných hmot — Obvinění kvůli zakázkám na jižní Moravě — Konec školního roku — Dopravní policie chystá více kontrol — Českem prošly silné bouřky — Následky bouřek v jižních Čechách — Úklid po večerních bouřkách — Bouřky na Olomoucku — Bouřky ve středních Čechách — Zhodnocení silných nočních bouřek — Předpověď počasí na další dny — Ochrana před přívalovými dešti — Přípravy na start českého předsednictví — Slavností start předsednictví v Litomyšli — Předávání předsednictví Rady EU — Konec nouzového stavu — Rozsudky za teroristické útoky v Paříži — Spolupráce ČR a Izraele v kyberbezpečnosti — Graubner opouští pozici olomouckého arcibiskupa

                        30. 6. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        30. červen

                        Ve znakovém jazyce

                        30. 6. 2022 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám