Nahrávám video

20. březen 2012

Část: Exstarostka městské části Brno-Střed musí opět před soud

Obsah dílu

Třetí opoziční pokus o položení Nečasova kabinetu ve sněmovně — Francie: hon na střelce z Toulouse — Co víme o toulouském střelci? — Kauza Mostecké uhelné bez Rampuly — České hrady a protipožární opatření — Letní pneu zdraží — Floridu zachvátily protesty kvůli smrti 17letého chlapce — Jaro je tu — 70 let od úmrtí Václava Morávka, hrdiny protinacistického odboje — Ostravský krajský soud osvobodil exmanažery Českomoravské družstevní spořitelny — Pohřeb alexandrijského papeže — Poslední den Elišky Wagnerové na Ústavním soudu — Pilot balónu zachránil parašutisty a sám zemřel. — Spor o převod velkých pražských nemocnic — 100 let českého skautingu — Městské zpravodaje i s hlasem opozice? — Neznámý útočník brutálně napadl v mostecké čtvrti Chanov policistu — Major Zeman na polský způsob? — Exstarostka městské části Brno-Střed musí opět před soud — Soukromá ochranka místo policie? — Ocenění za nezištnou pomoc druhým — V Českém ráji přibylo další místo s výhledem — Rys ostrovid je stále vzácnější

Části dílu

00:36
Třetí opoziční pokus o položení Nečasova kabinetu ve sněmovně
  Živý vstup Olgy Málkové
  03:33
  Francie: hon na střelce z Toulouse
   Francie poprvé vyhlásila nejvyšší stupeň protiteroristické pohotovosti. Policie má podezření, že střelec si svůj čin také natočil na minikameru.
   05:20
   Co víme o toulouském střelci?
    Živý vstup Bohumila Vostala
    06:52
    Kauza Mostecké uhelné bez Rampuly
     Vrchní žalobce Vlastimil Rampula se vzdal kauzy Mostecké uhelné společnosti. Z případu vyloučil i své kolegy, důvodem je možná podjatost.
     08:58
     České hrady a protipožární opatření
      Pojišťovny sečetly škody, které způsobil požár na slovenském hradě Krásna Horka. Předběžně má jít v přepočtu o 200 milionů korun. Nyní zpozorněli i kasteláni českých hradů. Znovu zkoumají protipožární opatření i evakuační plány.
      11:09
      Letní pneu zdraží
       Řidiče, kteří se chystají vyměnit zimní pneumatiky za letní, čeká zřejmě nepříjemné překvapení. Ve srovnání s loňským rokem jsou totiž o deset procent dražší.
       12:35
       Floridu zachvátily protesty kvůli smrti 17letého chlapce
        Černošského mladíka před měsícem zastřelil bílý příslušník dobrovolné hlídky. Policie ho nezatkla, i když z volání na nouzovou linku vyplynulo, že oběť nic podezřelého nedělala.
        14:36
        Jaro je tu
         Dnes přesně v 6 hodin a 14 minut začalo astronomické jaro - střed Slunce v tu chvíli stanul přesně nad zemským rovníkem. Letoškem se začíná odpočítávat 90 let, ve kterých už první jarní den nepřipadne na 21. březen.
         16:11
         70 let od úmrtí Václava Morávka, hrdiny protinacistického odboje
          Člen skupiny Tři králové Václav Morávek. Zemřel po přestřelce kousek od Prašného mostu v Praze.
          17:48
          Ostravský krajský soud osvobodil exmanažery Českomoravské družstevní spořitelny
           Skupina manažersky selhala, nezpůsobila ale krach záložny. Státní zástupce se proti tomuto verdiktu odvolal.
           18:14
           Pohřeb alexandrijského papeže
            Egyptští křesťané se rozloučili se svou hlavou. Tvoří asi desetinu egyptské populace, soužití s většinovými muslimy poznamana řada násilností.
            19:54
            Poslední den Elišky Wagnerové na Ústavním soudu
             Končící soudkyně i při odchodu pokračovala ve slovní přestřelce s politiky. Ta začala, když vládní reformy označila za "šílené a asociální".
             22:16
             Pilot balónu zachránil parašutisty a sám zemřel.
              Pilot horkovzdušného balónu nechal vyskočit parašutisty dříve, aby se nedostali do silné bouře. Pak ho vláhl stoupavý proud do mraků, kde se mu balón zhroutil.
              24:13
              Spor o převod velkých pražských nemocnic
               Ministr Leoš Heger spustil největší změny pražského zdravotnictví samostatného Česka. Chce se zbavit Bulovky, Homolky, Thomayerovy nemocnice a Ústavu pro péči o matku a dítě a převést je ze státu na hlavní město.
               26:04
               100 let českého skautingu
                Netradiční výstavu o historii a hlavně o současnosti českých skautů otevírá Muzeum hlavního města Prahy.
                27:55
                Městské zpravodaje i s hlasem opozice?
                 V novinách radnic a krajů má dostávat prostor i opozice. Ve většině takových periodik, placených z veřejných peněz, tomu tak dosud nebylo.
                 29:52
                 Neznámý útočník brutálně napadl v mostecké čtvrti Chanov policistu
                  Policie už zadržela dva podezřelé. Mladistvého a dospělého muže. Lidé z Chanova ale nevěří tomu, že by se někdo z místních odvážil napadnout policistu
                  31:48
                  Major Zeman na polský způsob?
                   Do polských kin dorazila napjatě očekávaná novinka - celovečerní film natočený podle seriálu S nasazením života.
                   33:54
                   Exstarostka městské části Brno-Střed musí opět před soud
                    Podle obžaloby připravila město o deset milionů korun tím, že podepsala smlouvu na výstavbu bytů a obchodů na náměstí Míru, i když jí to jiné dokumenty zakazovaly.
                    34:28
                    Soukromá ochranka místo policie?
                     Už tři malé obce v Moravskoslezském kraji nechávají své ulice hlídat bezpečnostní agenturou. Dozor státní policie jim nestačí a založit vlastní služebnu je moc drahé.
                     36:21
                     Ocenění za nezištnou pomoc druhým
                      Obyčejní lidé, kteří dělají neobyčejné věci. To je heslo dobrovolnických cen Křesadlo, které se dnes rozdávaly v Praze.
                      38:16
                      V Českém ráji přibylo další místo s výhledem
                       Ochránci přírody s lesníky obnovili před turistickou sezonou zapomenutou vyhlídku poblíž Hrubé Skály, 40 let ji zakrývaly stromy.
                       39:47
                       Rys ostrovid je stále vzácnější
                        Vůbec první záběry rysa ostrovida v Beskydech, a to za denního světla. Ochránci přírody z hnutí Duha k tomu využili automatickou kameru, umístěnou na stromě.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž42 minut
                        Další díl
                        21. březen 2012

                        Přehled dílů

                        Stopáž50 minut

                        24. září

                        Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                        24. 9. 2022 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        24. září

                        Ve znakovém jazyce

                        24. 9. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        23. září

                        Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                        23. 9. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        23. září

                        Ve znakovém jazyce

                        23. 9. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        22. září

                        Headlines — Válka na Ukrajině — Částečná mobilizace v Rusku — Výměna zajatců — Reakce na výměnu zajatců — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Informování o mobilizaci v Rusku — Boje na Ukrajině — Přípravy komunálních a senátních voleb — Přípravy na volby — Volby v číslech — Šíření opičích neštovic — Zvyšování úrokových sazeb — Drahá a nedostupná hnojiva — Šíření koronaviru v Číně — Volební lístky pro komunální volby — Systém voleb do obecních zastupitelstev — Volby do magistrátu větších měst — Nejčastější otázky a odpovědi — Předvolební debata s předsedy sněmovních stran — Ceny pohonných hmot — Stavba obchvatu Jaroměře — Protesty v Íránu — Inflace a ceny energií v Polsku — Podmínečné propuštění Jaroslava Bartáka — Návrat autobusů na naftu — Předpověď počasí — Sjezd historiků v Ústí nad Labem — Nová podoba Ďáblického hřbitova — Premiéra filmu BANGER.

                        22. 9. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        22. září

                        Ve znakovém jazyce

                        22. 9. 2022 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám