42 minut

20. březen 2012

Část: Floridu zachvátily protesty kvůli smrti 17letého chlapce

Obsah dílu

Třetí opoziční pokus o položení Nečasova kabinetu ve sněmovně — Francie: hon na střelce z Toulouse — Co víme o toulouském střelci? — Kauza Mostecké uhelné bez Rampuly — České hrady a protipožární opatření — Letní pneu zdraží — Floridu zachvátily protesty kvůli smrti 17letého chlapce — Jaro je tu — 70 let od úmrtí Václava Morávka, hrdiny protinacistického odboje — Ostravský krajský soud osvobodil exmanažery Českomoravské družstevní spořitelny — Pohřeb alexandrijského papeže — Poslední den Elišky Wagnerové na Ústavním soudu — Pilot balónu zachránil parašutisty a sám zemřel. — Spor o převod velkých pražských nemocnic — 100 let českého skautingu — Městské zpravodaje i s hlasem opozice? — Neznámý útočník brutálně napadl v mostecké čtvrti Chanov policistu — Major Zeman na polský způsob? — Exstarostka městské části Brno-Střed musí opět před soud — Soukromá ochranka místo policie? — Ocenění za nezištnou pomoc druhým — V Českém ráji přibylo další místo s výhledem — Rys ostrovid je stále vzácnější

Části dílu

00:36
Třetí opoziční pokus o položení Nečasova kabinetu ve sněmovně
  Živý vstup Olgy Málkové
  03:33
  Francie: hon na střelce z Toulouse
   Francie poprvé vyhlásila nejvyšší stupeň protiteroristické pohotovosti. Policie má podezření, že střelec si svůj čin také natočil na minikameru.
   05:20
   Co víme o toulouském střelci?
    Živý vstup Bohumila Vostala
    06:52
    Kauza Mostecké uhelné bez Rampuly
     Vrchní žalobce Vlastimil Rampula se vzdal kauzy Mostecké uhelné společnosti. Z případu vyloučil i své kolegy, důvodem je možná podjatost.
     08:58
     České hrady a protipožární opatření
      Pojišťovny sečetly škody, které způsobil požár na slovenském hradě Krásna Horka. Předběžně má jít v přepočtu o 200 milionů korun. Nyní zpozorněli i kasteláni českých hradů. Znovu zkoumají protipožární opatření i evakuační plány.
      11:09
      Letní pneu zdraží
       Řidiče, kteří se chystají vyměnit zimní pneumatiky za letní, čeká zřejmě nepříjemné překvapení. Ve srovnání s loňským rokem jsou totiž o deset procent dražší.
       12:35
       Floridu zachvátily protesty kvůli smrti 17letého chlapce
        Černošského mladíka před měsícem zastřelil bílý příslušník dobrovolné hlídky. Policie ho nezatkla, i když z volání na nouzovou linku vyplynulo, že oběť nic podezřelého nedělala.
        14:36
        Jaro je tu
         Dnes přesně v 6 hodin a 14 minut začalo astronomické jaro - střed Slunce v tu chvíli stanul přesně nad zemským rovníkem. Letoškem se začíná odpočítávat 90 let, ve kterých už první jarní den nepřipadne na 21. březen.
         16:11
         70 let od úmrtí Václava Morávka, hrdiny protinacistického odboje
          Člen skupiny Tři králové Václav Morávek. Zemřel po přestřelce kousek od Prašného mostu v Praze.
          17:48
          Ostravský krajský soud osvobodil exmanažery Českomoravské družstevní spořitelny
           Skupina manažersky selhala, nezpůsobila ale krach záložny. Státní zástupce se proti tomuto verdiktu odvolal.
           18:14
           Pohřeb alexandrijského papeže
            Egyptští křesťané se rozloučili se svou hlavou. Tvoří asi desetinu egyptské populace, soužití s většinovými muslimy poznamana řada násilností.
            19:54
            Poslední den Elišky Wagnerové na Ústavním soudu
             Končící soudkyně i při odchodu pokračovala ve slovní přestřelce s politiky. Ta začala, když vládní reformy označila za "šílené a asociální".
             22:16
             Pilot balónu zachránil parašutisty a sám zemřel.
              Pilot horkovzdušného balónu nechal vyskočit parašutisty dříve, aby se nedostali do silné bouře. Pak ho vláhl stoupavý proud do mraků, kde se mu balón zhroutil.
              24:13
              Spor o převod velkých pražských nemocnic
               Ministr Leoš Heger spustil největší změny pražského zdravotnictví samostatného Česka. Chce se zbavit Bulovky, Homolky, Thomayerovy nemocnice a Ústavu pro péči o matku a dítě a převést je ze státu na hlavní město.
               26:04
               100 let českého skautingu
                Netradiční výstavu o historii a hlavně o současnosti českých skautů otevírá Muzeum hlavního města Prahy.
                27:55
                Městské zpravodaje i s hlasem opozice?
                 V novinách radnic a krajů má dostávat prostor i opozice. Ve většině takových periodik, placených z veřejných peněz, tomu tak dosud nebylo.
                 29:52
                 Neznámý útočník brutálně napadl v mostecké čtvrti Chanov policistu
                  Policie už zadržela dva podezřelé. Mladistvého a dospělého muže. Lidé z Chanova ale nevěří tomu, že by se někdo z místních odvážil napadnout policistu
                  31:48
                  Major Zeman na polský způsob?
                   Do polských kin dorazila napjatě očekávaná novinka - celovečerní film natočený podle seriálu S nasazením života.
                   33:54
                   Exstarostka městské části Brno-Střed musí opět před soud
                    Podle obžaloby připravila město o deset milionů korun tím, že podepsala smlouvu na výstavbu bytů a obchodů na náměstí Míru, i když jí to jiné dokumenty zakazovaly.
                    34:28
                    Soukromá ochranka místo policie?
                     Už tři malé obce v Moravskoslezském kraji nechávají své ulice hlídat bezpečnostní agenturou. Dozor státní policie jim nestačí a založit vlastní služebnu je moc drahé.
                     36:21
                     Ocenění za nezištnou pomoc druhým
                      Obyčejní lidé, kteří dělají neobyčejné věci. To je heslo dobrovolnických cen Křesadlo, které se dnes rozdávaly v Praze.
                      38:16
                      V Českém ráji přibylo další místo s výhledem
                       Ochránci přírody s lesníky obnovili před turistickou sezonou zapomenutou vyhlídku poblíž Hrubé Skály, 40 let ji zakrývaly stromy.
                       39:47
                       Rys ostrovid je stále vzácnější
                        Vůbec první záběry rysa ostrovida v Beskydech, a to za denního světla. Ochránci přírody z hnutí Duha k tomu využili automatickou kameru, umístěnou na stromě.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž42 minut
                        Další díl
                        21. březen 2012

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        10. srpen

                        Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

                        10. 8. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        10. srpen

                        Ve znakovém jazyce

                        10. 8. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        9. srpen

                        Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

                        9. 8. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        9. srpen

                        Ve znakovém jazyce

                        9. 8. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        8. srpen

                        Headlines — Zeman odmítl snížení plateb — Prezidentská veta Miloše Zemana — Reakce na prezidentské veto — Situace v Záporožské elektrárně — Vývoz obilí z Ukrajiny — Vyšetření válečných zločinů na Ukrajině — Nezaměstnanost v ČR — Hlinecký Megatech ukončí výrobu — Začíná festival Prague Pride — Čínské vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu pokračuje — Americký Senát schválil klimatický balík — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — Zpronevěra školních peněz v Olomouci — Povodně roku 2002 — Aukce na doplnění plynu v zásobnících — Zdroje tepla v domácnostech — Češi pořizují solární panely — Školení policistů — Jednání o školení policistů — Příměří mezi Izraelem a Islámským džihádem — Další lockdown v Číně — Rekonstrukce tratí se zpožďují o roky a výrazně se prodražují — Bezpilotní letouny z Izraele — Víza pro ukrajinské uprchlíky — Návštěva Joea Bidena v Kentucky — Zemřel biskup Jozef Tomko — Žně letos postupují rychleji — Ukrajinská sochařka tvoří v Praze

                        8. 8. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        8. srpen

                        Ve znakovém jazyce

                        8. 8. 2022 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám