Nahrávám video

20. březen 2012

Část: Major Zeman na polský způsob?

Obsah dílu

Třetí opoziční pokus o položení Nečasova kabinetu ve sněmovně — Francie: hon na střelce z Toulouse — Co víme o toulouském střelci? — Kauza Mostecké uhelné bez Rampuly — České hrady a protipožární opatření — Letní pneu zdraží — Floridu zachvátily protesty kvůli smrti 17letého chlapce — Jaro je tu — 70 let od úmrtí Václava Morávka, hrdiny protinacistického odboje — Ostravský krajský soud osvobodil exmanažery Českomoravské družstevní spořitelny — Pohřeb alexandrijského papeže — Poslední den Elišky Wagnerové na Ústavním soudu — Pilot balónu zachránil parašutisty a sám zemřel. — Spor o převod velkých pražských nemocnic — 100 let českého skautingu — Městské zpravodaje i s hlasem opozice? — Neznámý útočník brutálně napadl v mostecké čtvrti Chanov policistu — Major Zeman na polský způsob? — Exstarostka městské části Brno-Střed musí opět před soud — Soukromá ochranka místo policie? — Ocenění za nezištnou pomoc druhým — V Českém ráji přibylo další místo s výhledem — Rys ostrovid je stále vzácnější

Části dílu

00:36
Třetí opoziční pokus o položení Nečasova kabinetu ve sněmovně
  Živý vstup Olgy Málkové
  03:33
  Francie: hon na střelce z Toulouse
   Francie poprvé vyhlásila nejvyšší stupeň protiteroristické pohotovosti. Policie má podezření, že střelec si svůj čin také natočil na minikameru.
   05:20
   Co víme o toulouském střelci?
    Živý vstup Bohumila Vostala
    06:52
    Kauza Mostecké uhelné bez Rampuly
     Vrchní žalobce Vlastimil Rampula se vzdal kauzy Mostecké uhelné společnosti. Z případu vyloučil i své kolegy, důvodem je možná podjatost.
     08:58
     České hrady a protipožární opatření
      Pojišťovny sečetly škody, které způsobil požár na slovenském hradě Krásna Horka. Předběžně má jít v přepočtu o 200 milionů korun. Nyní zpozorněli i kasteláni českých hradů. Znovu zkoumají protipožární opatření i evakuační plány.
      11:09
      Letní pneu zdraží
       Řidiče, kteří se chystají vyměnit zimní pneumatiky za letní, čeká zřejmě nepříjemné překvapení. Ve srovnání s loňským rokem jsou totiž o deset procent dražší.
       12:35
       Floridu zachvátily protesty kvůli smrti 17letého chlapce
        Černošského mladíka před měsícem zastřelil bílý příslušník dobrovolné hlídky. Policie ho nezatkla, i když z volání na nouzovou linku vyplynulo, že oběť nic podezřelého nedělala.
        14:36
        Jaro je tu
         Dnes přesně v 6 hodin a 14 minut začalo astronomické jaro - střed Slunce v tu chvíli stanul přesně nad zemským rovníkem. Letoškem se začíná odpočítávat 90 let, ve kterých už první jarní den nepřipadne na 21. březen.
         16:11
         70 let od úmrtí Václava Morávka, hrdiny protinacistického odboje
          Člen skupiny Tři králové Václav Morávek. Zemřel po přestřelce kousek od Prašného mostu v Praze.
          17:48
          Ostravský krajský soud osvobodil exmanažery Českomoravské družstevní spořitelny
           Skupina manažersky selhala, nezpůsobila ale krach záložny. Státní zástupce se proti tomuto verdiktu odvolal.
           18:14
           Pohřeb alexandrijského papeže
            Egyptští křesťané se rozloučili se svou hlavou. Tvoří asi desetinu egyptské populace, soužití s většinovými muslimy poznamana řada násilností.
            19:54
            Poslední den Elišky Wagnerové na Ústavním soudu
             Končící soudkyně i při odchodu pokračovala ve slovní přestřelce s politiky. Ta začala, když vládní reformy označila za "šílené a asociální".
             22:16
             Pilot balónu zachránil parašutisty a sám zemřel.
              Pilot horkovzdušného balónu nechal vyskočit parašutisty dříve, aby se nedostali do silné bouře. Pak ho vláhl stoupavý proud do mraků, kde se mu balón zhroutil.
              24:13
              Spor o převod velkých pražských nemocnic
               Ministr Leoš Heger spustil největší změny pražského zdravotnictví samostatného Česka. Chce se zbavit Bulovky, Homolky, Thomayerovy nemocnice a Ústavu pro péči o matku a dítě a převést je ze státu na hlavní město.
               26:04
               100 let českého skautingu
                Netradiční výstavu o historii a hlavně o současnosti českých skautů otevírá Muzeum hlavního města Prahy.
                27:55
                Městské zpravodaje i s hlasem opozice?
                 V novinách radnic a krajů má dostávat prostor i opozice. Ve většině takových periodik, placených z veřejných peněz, tomu tak dosud nebylo.
                 29:52
                 Neznámý útočník brutálně napadl v mostecké čtvrti Chanov policistu
                  Policie už zadržela dva podezřelé. Mladistvého a dospělého muže. Lidé z Chanova ale nevěří tomu, že by se někdo z místních odvážil napadnout policistu
                  31:48
                  Major Zeman na polský způsob?
                   Do polských kin dorazila napjatě očekávaná novinka - celovečerní film natočený podle seriálu S nasazením života.
                   33:54
                   Exstarostka městské části Brno-Střed musí opět před soud
                    Podle obžaloby připravila město o deset milionů korun tím, že podepsala smlouvu na výstavbu bytů a obchodů na náměstí Míru, i když jí to jiné dokumenty zakazovaly.
                    34:28
                    Soukromá ochranka místo policie?
                     Už tři malé obce v Moravskoslezském kraji nechávají své ulice hlídat bezpečnostní agenturou. Dozor státní policie jim nestačí a založit vlastní služebnu je moc drahé.
                     36:21
                     Ocenění za nezištnou pomoc druhým
                      Obyčejní lidé, kteří dělají neobyčejné věci. To je heslo dobrovolnických cen Křesadlo, které se dnes rozdávaly v Praze.
                      38:16
                      V Českém ráji přibylo další místo s výhledem
                       Ochránci přírody s lesníky obnovili před turistickou sezonou zapomenutou vyhlídku poblíž Hrubé Skály, 40 let ji zakrývaly stromy.
                       39:47
                       Rys ostrovid je stále vzácnější
                        Vůbec první záběry rysa ostrovida v Beskydech, a to za denního světla. Ochránci přírody z hnutí Duha k tomu využili automatickou kameru, umístěnou na stromě.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž42 minut
                        Další díl
                        21. březen 2012

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        5. říjen

                        Headlines — Zastropování cen energií — Řešení energetické krize — Maximální ceny energií — Zdanění mimořádných zisků — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Povolební jednání v obcích — Nový šéf rozvědky — OPEC sníží těžbu ropy — Kauza brněnských bytů — Katarský emír v Praze — Nález vzácného šperku — Další sankce EU proti Rusku — Český sankční seznam — Vandal pomaloval ukrajinskou ambasádu — Ruská armáda ustupuje — Řidič jel po dálnici rychlostí 231 km/h — Domácí hospicová péče — Bezpečnostní opatření v ulicích Prahy — Přípravy na summity v Praze — Nasazení policie — Požadavky odborů — Následky hurikánu Ian — Jednání o severoirských protokolech — Jednání rozpočtového výboru — Nobelova cena za chemii — Kontroly na česko-slovenské hranici — Nedostatek školních psychologů — Obžaloba mužů z ochranky prezidenta — Půl století Národní frony ve Francii — Soud kvůli vlakové nehodě ve Španělsku — Letošní úroda jablek — V Praze začal Designblok

                        5. 10. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        5. říjen

                        Ve znakovém jazyce

                        5. 10. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        4. říjen

                        Headlines — Zájemci o post prezidenta — Reakce na rozhodnutí koalice Spolu — Kdo oznámil kandidaturu — Válka na Ukrajině — Osvobozování ukrajinských území — Setkání obránců Azovstalu s rodinami — Evropské peníze k energetické krizi — Strojírenský veletrh — Vládní krize na Slovensku — Následky hurikánu Ian — Výročí první hry Divadla Járy Cimrmana — Výměna ministryně životního prostředí — Jednotné nabíjecí konektory — Škodě Auto chybí důležité součástky — Zájem o služby kominíků — Ceny benzinu rostou — Rozdělování městských bytů v Brně — Žádosti o obecní byty — Městské byty v dalších městech — Polsko-německé vztahy — Trump žaluje CNN — Využití vodních elektráren — Nové složení senátorských klubů — KLDR odpálila další balistickou střelu — Těžba uhlí v dolech OKD — Prevence rakoviny prsu — Nobelova cena za fyziku — Výběr zástupce veřejného ochránce práv — Dražba autovraků — Trest za výtržnosti na hokejovém derby ve Zlíně — Zkouška sirén

                        4. 10. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        4. říjen

                        Ve znakovém jazyce

                        4. 10. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        3. říjen

                        Headlines — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Postup ukrajinských vojáků — Výzva MZV k opuštění Ruska — Zásoby zemního plynu — Změna na postu ministryně životního prostředí — Kontroly kvůli migraci — Řidič v Bratislavě najel do lidí na zastávce MHD — Povolební jednání v obcích — Povolební jednání ve Zlíně — Nobelova cena za lékařství — Restaurace filmu Ukradená vzducholoď — Jednání o nových protiruských sankcích — Hospodaření státu — Následky hurikánu Ian — Česká pošta zdraží — Stavba dálnice D11 — Očkování proti chřipce — Chřipková sezona — Obvinění v kauze Dozimetr — Nový zájemce o post prezidenta — Jednání Macrona se Scholzem — Nedostatek míst ve školách ve Středočeském kraji — Nové zařízení v Unipetrolu — První kolo prezidentských voleb v Brazílii — Daňová politika nové britské premiérky — Oprava Barrandovského mostu — ČSA prodá poslední letadlo — Následky kůrovcové kalamity — Úřad pro uprchlíky z Ukrajiny — Nový šéfdirigent Symfonického orchestru — Jindřichohradecká úzkokolejka — Záchrana seniora — Záchrana vitráží Průmyslového paláce

                        3. 10. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        3. říjen

                        Ve znakovém jazyce

                        3. 10. 2022 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám