42 minut

21. březen 2012

Obsah dílu

Skandál BIS — Výčet skandálů ABL — Ministr školství Dobeš oznámil rezignaci — Francouzský střelec zahnán do kouta — Kabinet Petra Nečase ustál další opoziční pokus o svržení — Ruzyňské letiště se bude jmenovat po Václavu Havlovi — Město mu chce zbourat dům, on na oplátku blokuje rekonstrukci městské pasáže. Podnikatel Miloš Holeček opět ve sporu s pardubickou radnicí. — Provizorium Veletržního paláce — Slovensko: Radičovou střídá Fico — Brusel varuje kvůli dotacím — Belgie se rozloučila s oběťmi havárie autobusu — Jak prodávat moderní umění? Inspiruje Art Prague — Úspory českých rodin se tenčí — Startuje souboj o Hrad — Exekutor a 80 ztracených milionů — Výcvik lavinových psů v Krkonoších — Nová kariéra Ivana Langera — Farář proti pohřební službě — Mostečtí policisté obvinili muže, který na sídlišti Chanov zaútočil na policistu — Do finančních problémů se dostalo litoměřické gymnázium — Unikátní výstava Jihočeské vědecké knihovny

Části dílu

00:40
Skandál BIS
  Politickou scénou otřásají další tajné nahrávky. Jde o odposlechy exprimátora Béma a lobbisty Janouška. Podle MFD je pořídila BIS a nahrávky se dostaly k agentuře ABL. Politici chtějí vysvětlení.
  03:19
  Výčet skandálů ABL
   V živém vstupu Richarda Samka.
   04:46
   Ministr školství Dobeš oznámil rezignaci
    Krok zdůvodňuje zmrazením části peněz pro jeho resort, víc v živém vstupu Olga Málková.
    05:56
    Francouzský střelec zahnán do kouta
     Policie už od rána obléhá dům, ve kterém se skrývá hlavní podezřelý ze 7 vražd. Odmítá se vzdát.
     09:37
     Kabinet Petra Nečase ustál další opoziční pokus o svržení
      Vládu podpořilo 113 poslanců, dnes dolní komora pokračovala v řádné schůzi. Schválila novelu trestního řádu.
      10:21
      Ruzyňské letiště se bude jmenovat po Václavu Havlovi
       Měsíce diskutovaný plán schválila vláda. Víc v živém vstupu Martina Tlachová.
       12:52
       Město mu chce zbourat dům, on na oplátku blokuje rekonstrukci městské pasáže. Podnikatel Miloš Holeček opět ve sporu s pardubickou radnicí.
        Pardubický podnikatel brání svoji černou stavbu tím, že blokuje opravu městské pasáže.
        14:37
        Provizorium Veletržního paláce
         Sbírky moderního a současného umění mají jen dočasné vedení.
         17:01
         Slovensko: Radičovou střídá Fico
          Slovenská vláda Ivety Radičové definitivně končí - má za sebou poslední zasedání. Slovensko teď čeká, jaký kabinet sestaví Robert Fico.
          18:32
          Brusel varuje kvůli dotacím
           Důrazné varování Evropské komise Česku. Pokud do konce června neodstraní nedostatky systému čerpání z eurofondů, jejich pramen vyschne, podobně jako u Maďarska.
           20:18
           Belgie se rozloučila s oběťmi havárie autobusu
            Ve sportovní hale se konal pohřeb 14 dětí a jednoho dospělého z tamní školy. Dvě rodiny se pak rozhodly pro soukromý obřad.
            22:27
            Jak prodávat moderní umění? Inspiruje Art Prague
             Už po jedenácté se v Praze koná veletrh současného umění ART PRAGUE. Vedle soukromých galerií z Česka se ho účastní i ty z Nizozemska, Německa, Tchaj-wanu a Francie.
             24:40
             Úspory českých rodin se tenčí
              Průměrná česká domácnost by ze svých úspor vyžila jen něco přes dva měsíce. Většina Čechů přiznává, že spoření je teď pro ně obtížnější než dřív.
              28:13
              Startuje souboj o Hrad
               Nezávislí kandidáti zahájili sběr podpisů pro přímou prezidentskou volbu. Miloš Zeman dnes oznámil, že se jeho tým do toho pustí o víkendu. A třeba Jan Fischer v těchto dnech finišuje s výběrem nejbližších spolupracovníků.
               30:23
               Exekutor a 80 ztracených milionů
                Kriminalisti pátrají po 43letém soudním exekutorovi z Prahy Jozefu Višvaderovi. Zmizel i s 80 miliony, které na jeho účet složila stavební firma Geosan Group.
                32:40
                Výcvik lavinových psů v Krkonoších
                 Sjeli se sem kynologové z Česka, Slovenska i Polska. Dnes měli na programu trénink v terénu a počasí opravdu připomínalo podmínky při skutečném zásahu.
                 34:19
                 Nová kariéra Ivana Langera
                  Z exministra Ivana Langera je advokát. Dnes složil potřebné zkoušky. Plně se začal věnovat advokacii, když odešel z politiky. Voliči ho v předloňských sněmovních volbách vykroužkovali.
                  36:06
                  Farář proti pohřební službě
                   Neobvyklý spor faráře s majitelkou pohřební služby. Zdeněk Fajt z Křetína na Blanensku, správce čtyř farností, doporučuje věřícím, aby se vyhnuli službám pohřebního ústavu Magdaleny Raabové.
                   38:14
                   Mostečtí policisté obvinili muže, který na sídlišti Chanov zaútočil na policistu
                    Vyšetřovatelé potvrdili, že napadený policista utrpěl mnohočetná zranění po úderu do hlavy a následném pádu ze schodů. Šetření také prokázalo, že útočník jednal pod vlivem drog.
                    38:44
                    Do finančních problémů se dostalo litoměřické gymnázium
                     Přijalo zpátky dva propuštěné učitele, kvůli kterým na začátku školního roku demonstrovali studenti. Škola se díky tomu pravděpodobně vyhnula prohře u soudu. Pedagogům ale musí zaplatit ušlou mzdu za víc než půl roku a s tím její rozpočet nepočítal.
                     40:30
                     Unikátní výstava Jihočeské vědecké knihovny
                      Nabídne čtenářům možnost prolistovat pět historických svazků, které jsou i víc než 500 let staré. Patří mezi ně Kladivo na čarodějnice nebo Bible kralická.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž42 minut
                      Další díl
                      22. březen 2012

                      Přehled dílů

                      Stopáž54 minut

                      10. srpen

                      Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

                      10. 8. 2022 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      10. srpen

                      Ve znakovém jazyce

                      10. 8. 2022 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      9. srpen

                      Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

                      9. 8. 2022 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      9. srpen

                      Ve znakovém jazyce

                      9. 8. 2022 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      8. srpen

                      Headlines — Zeman odmítl snížení plateb — Prezidentská veta Miloše Zemana — Reakce na prezidentské veto — Situace v Záporožské elektrárně — Vývoz obilí z Ukrajiny — Vyšetření válečných zločinů na Ukrajině — Nezaměstnanost v ČR — Hlinecký Megatech ukončí výrobu — Začíná festival Prague Pride — Čínské vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu pokračuje — Americký Senát schválil klimatický balík — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — Zpronevěra školních peněz v Olomouci — Povodně roku 2002 — Aukce na doplnění plynu v zásobnících — Zdroje tepla v domácnostech — Češi pořizují solární panely — Školení policistů — Jednání o školení policistů — Příměří mezi Izraelem a Islámským džihádem — Další lockdown v Číně — Rekonstrukce tratí se zpožďují o roky a výrazně se prodražují — Bezpilotní letouny z Izraele — Víza pro ukrajinské uprchlíky — Návštěva Joea Bidena v Kentucky — Zemřel biskup Jozef Tomko — Žně letos postupují rychleji — Ukrajinská sochařka tvoří v Praze

                      8. 8. 2022 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      8. srpen

                      Ve znakovém jazyce

                      8. 8. 2022 na ČT24

                      Události na sociálních sítích

                      Napište nám