Celnice

Rodina byla základ státu

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Proměnily se rodinné vztahy, vazby a uspořádání během posledních dvaceti let? Originální cyklus ke 20. výročí od vzniku ČR představuje provokativní dokumenty českých a slovenských autorů v talkshow A. Banášové a M. Prokopa

Rodina byla základ státu

Režie: Robert Sedláček

Setkání dvou skvělých českých filmařů – Roberta Sedláčka a Bohdana Slámy. Oba bilancují svůj přístup k rodině a svým způsobem i ke svým filmům. Dva zdánlivě odlišné přístupy k vlastním soukromým světům jako leitmotiv dokumentární úvahy o těch nejintimnějších vazbách, která mezi sebou máme.

přehrát video

Ježkovy voči

Režie: Miro Remo

Rodina nebo kariéra? Jaký má dnes rodina smysl? Jak se mění rodina vlivem nových fenoménů, které ji ovlivňují? Snímek mladého talentovaného režiséra Miro Rema je zamyšlením jedenáctičlenné rodiny Ježových na téma rodiny jako základního sociálního modelu společnosti. Film díky otcovu koníčku pracuje i s bohatým rodinným videoarchivem. Postupně v čase sleduje stále více se rozrůstající rodinu. Prostřednictvím jednotlivých různorodých názorů všech jejích rodinných příslušníků vzniká mezigenerační obraz uvnitř rodiny věnující se tématům, které mají s rodinou úzkou spojitost: láska, život, smrt a víra.

přehrát video

Talkshow

Žijeme v době rostoucího počtu rozvodů, životního stylu singles a klesající porodnosti. Zaniká rodina, nebo se jen mění její podoba? Jakou podobu mezilidského soužití můžeme do budoucna očekávat? O tom budou diskutovat feministka Olga Pietruchová, publicistka Saša Uhlová a pražský zemský rabín Karol Sidon.

přehrát video

Diskuse diváků
 • Peter 14. 1. 2016 13:10

  Obhajoby podvodu

  krasne obhaojvanie toho ze vlada rozhodla za ludi bez toho aby sa ich opytala …

 • Krišonka 9. 10. 2013 17:26

  Neodporuje si p. Vácha, keď poverčivosť stavia proti viere v boha? Neviem, či som to čo …

 • Lenka H. 3. 10. 2013 20:29

  Skvělé

  Díky za moc dobrý pořad. Jen tak dál :-)

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 90 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST  HD
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu