90 minut
Celnice

3/13 Svět v nás

Obsah dílu

Jaký je vztah Čechů a Slováků k menšinám?

Části dílu

07:18
Český svět
  „Potkaj se dva Židi. Nazdaááár, jak de židot? Ale geto, geto.“ Film jako živý sborník vtipů o cizincích. Pohled Čechů na cizí národy a etnika prostřednictvím současných anekdot.
  39:36
  Súsedia
   Na východním Slovensku žije přibližně 180 tisíc romských obyvatel ve 350 romských osadách. Chudoba a vysoká nezaměstnanost způsobují mezi většinou a menšinou čím dál větší napětí. Film Sousedé přibližuje postoje nacionalistky Kristíny, mladé romské gymnazistky Majky, sociální pracovnice Andreji nebo romských učitelů z malého městečka Podolínec a přilehlé osady Lomnička. Odráží se v nich životní frustrace, nenávist, trpké zkušenosti se zbytečným rasismem, ale na druhé straně i silné vnitřní přesvědčení a snaha momentální situaci svépomocí změnit.
   66:05
   Talkshow
    Jak vnímáme etnické a národnostní menšiny? Kde hledat kořeny stále rostoucího problému v soužití s Romy a kdy v tomto vztahu nastal zlom? Neslouží tyto rozbušky jako zástěrka pro zásadnější problémy v obou zemích? Talkshow Adély Banášové a Michala Prokopa v rámci unikátního československého cyklu Celnice, tentokrát na téma „Svět v nás“.
    Přehrát celé video
    Stopáž91 minut
    Další díl
    4/13 Naši vedle nás

    Napište nám