91 minut
Celnice

9/13 Za světlou budoucnost

Obsah dílu

Není dnes komunismus alibi pro největší nedostatky současnosti?

Části dílu

07:22
Sametová revoluce
  Levice vyhrála volby. Sociální demokraté uzavřeli koalici s komunisty. Radní pro školství a kulturu za KSČM se stala bývalá učitelka matematiky Vítězslava Baborová. Kolegu učitele z třeboňského gymnázia to rozlítilo. Vyzval své studenty, aby to tak nenechali. Studenti uspořádali demonstraci. Zahájili hladovku. Promluvili do médií. Vyzvali hejtmana. Ukončili hladovku. Paní Baborová se zhroutila a odstoupila. Na její místo nastoupil komunista JUDr. Vytiska. Dokumentárně divadelní rekonstrukce politického dramatu dle skutečné události. Portrét (anti-)komunismu 24 let po Sametové revoluci.
  43:02
  Pridaj sa k nám, keď si rebel
   Filmový pohled na současný politický extremismus na Slovensku. Svět je uprostřed ekonomické krize a mnoho Slováků pociťuje materiální nedostatek. Podle některých za všechno může Evropská unie, NATO, Židé nebo kapitalismus. Můžeš se přidat – zazpívej si Internacionálu, skanduj hesla, pochoduj městem a vyfoť se před vlajkou s dvojramenným křížem. „Pridaj sa k nám, keď si rebel!“ zní ve filmu, který si klade ústřední otázku – kam se bude dál ubírat slovenská společnost?
   69:20
   Talkshow
    Naše komunistické strany, resp. strany, jejichž poslanci vzešli z komunistických stran jako rámec pro úvahu nad historií a současností komunismu v Česku a na Slovensku. Diskutovat budou politolog a historik Eduard Chmelár, historik Michal Pullmann a politolog Peter Dinuš.
    Přehrát celé video
    Stopáž90 minut
    Další díl
    10/13 Ruce v hlavě

    Napište nám