91 minut
Celnice

1/13 Krize autorit

Obsah dílu

Jsou české a slovenské elity v krizi?

Části dílu

08:20
Hradčany
  V malé vsi jménem Hradčany probíhají prezidentské volby. Ve stejný čas autor v místních rodinách rozvěšuje na zdi portréty prezidentů. V rámci hry tak rozpoutává diskusi nad důležitostí politických i místních elit. Mají vůbec právo na to sdílet naše soukromí? Vedle Tomáše Garrigua Masaryka i Václava Havla se tak během voleb objevuje na zdech i Miloš Zeman, jehož zvolení je pro obyvatele Hradčan nadějí ve světě, kterému přestávají rozumět.
  38:35
  Kríza slovenských elít
   Kauza Gorila zmobilizovala slovenskou společnost a naplno odhalila nespokojenost obyčejných lidí s politickým a ekonomickým statusem země. Tato kauza je důkazem toho, že Slovensko v současnosti prožívá nefalšovanou „krizi elit“, jaká v těchto končinách není běžná, a nejhorší na tom je, že mladí lidé jsou celkovou situací v zemi natolik frustrovaní, že nemají chuť nic změnit.
   64:44
   Talkshow
    Má si dnes žít každý podle svého, anebo by nás měly spojovat určité hodnoty? Existují u nás nejen v politice osobnosti neboli autority, které tyto hodnoty ztělesňují? A mají česká a slovenská společnost vůbec zájem o to, někoho jako autoritu vnímat? Talkshow Adély Banášové a Michala Prokopa v rámci unikátního československého cyklu Celnice, tentokrát na téma Krize autorit. Diskutovat budou novinář Thomas Nicholson, politolog Roman Joch a teolog Michal Havran.
    Přehrát celé video
    Stopáž91 minut
    Další díl
    2/13 Máme dvacet

    Napište nám