91 minut
Celnice

4/13 Naši vedle nás

Obsah dílu

Jaká je situace lidí žijících na okraji společnosti?

Části dílu

06:04
Naši vedle nás
  Cesta anonymního bezdomovce od střediska Naděje poblíž hlavního nádraží na tři kilometry vzdálenou noclehárnu. Bezdomovecká roadmovie přes pražské centrum, soukromá kalvárie jednoho staříka, jehož mátožná existence zůstává pod rozlišovací schopností netečně se převalujícího velkoměsta a obraz jeho bludné pouti mezi pilíři současné zmechanizované společnosti.
  40:05
  Naši vedľa nás
   Film zachycuje soužití dvou kamarádů, Zdeňka z Moravy a Josua z Bratislavy. Prostřednictvím vztahu Čecha a Slováka žijících v jedné místnosti se zamýšlíme nad soužitím dvou národů, v minulosti i v přítomnosti. Záznamy z amatérských videodeníků přinášejí intimnější pohled a pomáhají odkrývat slabiny tohoto vztahu, rozličnost názorů, ale i dojímavou rovinu odhalující hodnotu jejich přátelství.
   66:26
   Talkshow
    Kde má naše společnost svůj okraj a kdo jsou lidé, kteří tvoří jeho základ? Kde končí vlastní vůle a kde začíná povinnost státu starat se o lidi, kteří se z různých důvodů ocitli v nouzi? Situace bezdomovců, nezaměstnaných, seniorů či matek samoživitelek, to bude ústředním tématem talkshow Adély Banášové a Michala Prokopa v rámci unikátního československého cyklu Celnice, tentokrát na téma Naši vedle nás.
    Přehrát celé video
    Stopáž91 minut
    Další díl
    5/13 Zdraví nemocní

    Napište nám