90 minut
Celnice

11/13 Rodina byla základ státu

Obsah dílu

Proměnily se rodinné vztahy, vazby a uspořádání během posledních dvaceti let?

Části dílu

08:00
Rodina byla základ státu
  Setkání dvou skvělých českých filmařů - Roberta Sedláčka a Bohdana Slámy. Oba bilancují svůj přístup k rodině a svým způsobem i ke svým filmům. Dva zdánlivě odlišné přístupy k vlastním soukromým světům jako leitmotiv dokumentární úvahy o těch nejintimnějších vazbách, která mezi sebou máme.
  44:59
  Ježkovy voči
   Rodina nebo kariéra? Jaký má dnes rodina smysl? Jak se mění rodina vlivem nových fenoménů, které ji ovlivňují? Snímek mladého talentovaného režiséra Miro Rema je zamyšlením jedenáctičlenné rodiny Ježových na téma rodiny jako základního sociálního modelu společnosti. Film díky otcovu koníčku pracuje i s bohatým rodinným videoarchivem. Postupně v čase sleduje stále více se rozrůstající rodinu. Prostřednictvím jednotlivých různorodých názorů všech jejích rodinných příslušníků vzniká mezigenerační obraz uvnitř rodiny věnující se tématům, které mají s rodinou úzkou spojitost: láska, život, smrt a víra.
   71:05
   Talkshow
    Žijeme v době rostoucího počtu rozvodů, životního stylu singles a klesající porodnosti. Zaniká rodina, nebo se jen mění její podoba? Jakou podobu mezilidského soužití můžeme do budoucna očekávat? O tom budou diskutovat feministka Olga Pietruchová, publicistka Saša Uhlová a pražský zemský rabín Karol Sidon.
    Přehrát celé video
    Stopáž90 minut
    Další díl
    12/13 Československý rozvod

    Napište nám