Abeceda ČT

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

To nejlepší z rodinného alba ČT. Série zajímavých reportáží o televizních programech

Abeceda ČT je cyklus zajímavých reportáží o oblíbených pořadech, který se věnuje 60. výročí zahájení televizního vysílání v Česku. Dvacet vydání – v každém tři reportáže, každá o programu, o kterém stojí za to mluvit.

„Chalupáři“ jsou o souznění dvou staříků, „Chlapci a chlapi“ připomenou, že vojna není med, a také se dozvíme „Jak dostat tatínka do polepšovny“ a „Jak vytrhnout velrybě stoličku“. Na tuto komedii s Tomášem Holým v hlavní roli vzpomíná exkluzivně pro Abecedu ČT František Němec.

Chalupáři

Když se dnes podívátena seriál Chalupáři, tak vidíte necenzurovaně a možná i nezkresleně, jak tehdejší realita v socialistickém Československu vypadala. Vidíte prostě spoustu věcí, které si neuvědomíte. Když se díváte na některé jiné seriály z té doby, ty tu realitu lakují trošku jinak.

Chlapci a chlapi

Seriál se hodně se točil v exteriérech, a celý ten štáb si to opravdu užil. Museli si například mazat obličej Indulonou, aby neměli omrzliny. Herci opravdu řídili BVP, dělali rojnice, brodili se v bahně, ve sněhu. Přesně to co zažívali vojáci. Ne v takové intenzitě jako po dva roky, ale po dobu toho roku natáčení. Někteří zažili takovou tu pravou vojnu jenom při tom seriálu.

Jak vytrhnout velrybě stoličku

František Němec si ve filmu Jak dostat tatínka do polepšovny zahrál horolezce. V jedné scéně měl lézt po pískovcové skále, ale jelikož filmový štáb tlačil čas, museli lézt po dešti. Horolezci to však nedoporučují, protože se pískovec drolí. Panu Němcovi se utrhl chyt, takže pád ze skály byl opravdový. Naštěstí se mu nic nestalo.

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • Jaromír Merhaut 13. 9. 2016 00:18

  Zlín

  Taky bych se kouknul na zlínský díl Dva z jednoho města, protože jsem sice účinkoval, ale n…

 • Martina 25. 10. 2015 10:45

  Název filmu?

  Dobrý den, nevíte jak se jmenuje film, kde je role malé zvědavé holčičky, která se na vše ptá a …

 • Jánošík 2. 10. 2015 22:16

  Umíte to přesně dle objednávky...

  V událostech však chybí pravda nebo alespoň nic než fakta. Hrajete to spolu s americk…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2013 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu