Abeceda ČT

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

To nejlepší z rodinného alba ČT. Série zajímavých reportáží o televizních programech

Abeceda ČT je cyklus zajímavých reportáží o oblíbených pořadech, který se věnuje 60. výročí zahájení televizního vysílání v Česku.

Pod písmenem „P“ se skrývá pořad Pošta pro tebe. Zjistíme, jak se z emočně nabitého natáčení dostává moderátorka Ester Janečková.

Povíme si také, proč se k nám první série Pana Tau dostala se zpožděním (že by za to mohl Jan Werich nebo i Pavel Landovský).

Na prvorepublikové natáčení filmů zavzpomíná pro cyklus stále svěžích filmů Pro pamětníky herečka Eva Gérová.

Pošta pro tebe

První díly Pošty pro tebe byla pro nás úplně nová práce. Pořad kvalifikovaný jako reality show, čili my jsme se snažili nechat setkávat někoho s někým. Jenomže my jsme velmi záhy pochopili, že ty příběhy vlastně nebudou jenom o tom, že někdo neviděl někoho rok a ztratil kontakt, že ty příběhy mají daleko hlubší sociální tématiku. A na tom potom se odvíjely další příprava a vývoj Pošty.

Film pro pamětníky

Ale cyklus Film pro pamětníky, ten začal v roce 1973. Ty první filmy, co se tam vysílaly, byly většinou poválečné. Ale pak už tam začínaly chodit taky filmy s Vlastou Burianem a tak. Tyhle filmy opravdu fascinují i generaci střední a hodně často nejmladší, patnácti dvacetileté, to je takový svým způsobem trošku fenomén Filmů pro pamětníky, je to úzká skupina, ale je. Filmy pro pamětníky jsou divácky nadprůměrně oblíbené. Každou sobotu nebo neděli se na ně dívá zhruba 17 až 18 % všech lidí, kteří jsou u televize tou dobou.

Pan Tau

Co je zajímavé na tomhle seriálu, na té první řadě, že vlastně československý televizní divák tuhle řadu vůbec neviděl. Ona byla natočená, byla úspěšná, v Německu i v Rakousku, ale protože v ní hráli podle tehdejší doby trošku problematické osobnosti, jako byl pan Werich, jako byl třeba pan Suchařípa, tak ten seriál nešel, on se vlastně nevysílal. A první seznámení československého diváka s Panem Tau byla až ta řada druhá.

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • Jaromír Merhaut 13. 9. 2016 00:18

  Zlín

  Taky bych se kouknul na zlínský díl Dva z jednoho města, protože jsem sice účinkoval, ale n…

 • Martina 25. 10. 2015 10:45

  Název filmu?

  Dobrý den, nevíte jak se jmenuje film, kde je role malé zvědavé holčičky, která se na vše ptá a …

 • Jánošík 2. 10. 2015 22:16

  Umíte to přesně dle objednávky...

  V událostech však chybí pravda nebo alespoň nic než fakta. Hrajete to spolu s americk…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2013 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu