Abeceda ČT

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

To nejlepší z rodinného alba ČT. Série zajímavých reportáží o televizních programech

Abeceda ČT je cyklus zajímavých reportáží o oblíbených pořadech, který se věnuje 60. výročí zahájení televizního vysílání v Česku. Od roku 1953 Československá a po té Česká televize natočila a přinesla na obrazovky desetitisíce formátů. Některé z těchto projektů zůstávají v živé paměti i po letech, jiné se vracejí s železnou pravidelností znovu a znovu.

Abeceda ČT pod písmenem „T“ přiblíží divákům pořad Televarieté, kde průvodkyní bude herečka Jiřina Bohdalová. Toulavá kamera je úzce spjatá s Ivetou Toušlovou a s Josefem Maršálem. Seriálem 3+1 s Donutilem a zákulisím pořadu bude provázet jak jinak než herec Miroslav Donutil.

Televarieté

První díly Televarieté v roce 1971 se natáčely v Kutné Hoře a v Mělníce, uváděly je televizní hlasatelky, které se po dílech střídaly, a vysílaly se dokonce intervizně, tedy do všech socialistických zemí. Velká sláva pořadu začala s příchodem Jiřiny Bohdalové a Vladimíra Dvořáka. Základem byly jejich dialogy a scénky, které sice byly důkladně připravované, ale nakonec často ponechané částečné improvizaci. Součástí byla také hudební, pěvecká a kabaretní vystoupení. Televarieté skončilo s úmrtím Vladimíra Dvořáka na konci 90. let, žádné další díly se již nenatáčely.

Toulavá kamera

Toulavá kamera je magazíemn o krásách naší zeměa. Na rozdíl od bratrského Objektivu mají tvůrci k dispozici jen témata a místa v České republice. Proto byla pořadu v jeho začátcích mnohými předpovídána krátká budoucnost. Dnešní statistika mluví jasně: každý díl obsahuje 6 reportáží, což za 10 let existence dělá celkem přibližně 3000 navštívených míst. Jak ale podotýká dramaturgyně a moderátorka Iveta Toušlová, stále Toulavá kamera všechna místa neobjela. Pro každou reportáž, trvající necelé 4 minuty, se natáčí přibližně půlhodinový hrubý materiál. Konečná podoba příspěvků se schvaluje ve středu, ve čtvrtek se připravuje scénář a vstupy, v pátek se natáčí. Pro tým tak příprava každého dílu znamená intenzivní celotýdenní práci.

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem

Cyklus 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem vznikal 6 let, během kterých se natočilo 21 dílů. Základem každého z nich byly vždy tři krátké povídky s Miroslavem Donutilem v hlavní roli, obvykle na společné či obdobné téma. Hlavní protagonista se v každé části představuje ve zcela odlišných rolích, navíc se po Donutilově boku objevují i další populární herci, stejně jako neokoukané tváře. Dobrou tradicí projektu se stalo také časté střídání režisérských osobností.

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • Jaromír Merhaut 13. 9. 2016 00:18

  Zlín

  Taky bych se kouknul na zlínský díl Dva z jednoho města, protože jsem sice účinkoval, ale n…

 • Martina 25. 10. 2015 10:45

  Název filmu?

  Dobrý den, nevíte jak se jmenuje film, kde je role malé zvědavé holčičky, která se na vše ptá a …

 • Jánošík 2. 10. 2015 22:16

  Umíte to přesně dle objednávky...

  V událostech však chybí pravda nebo alespoň nic než fakta. Hrajete to spolu s americk…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2013 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu