Abeceda ČT

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

To nejlepší z rodinného alba ČT. Série zajímavých reportáží o televizních programech

Abeceda ČT je cyklus zajímavých reportáží o oblíbených pořadech, který se věnuje 60. výročí zahájení televizního vysílání v Česku.

Písmeno „K“ nám představí pořad Krásný ztráty a moderátora Michala Prokopa, kameraman Martin Čech prozradí jak se dělá barová atmosféra, dramaturg Filip Novák připomene hosty pořadu a Jan Lacina režisér prozradí, co je to krásná ztráta a jak název pořadu vůbec vznikl.

Zábava je nejtěžší televizní a filmová disciplína. Česká televize představila ty, kteří ji ovládli na výbornou. Komici na jedničku aneb sto let filmového smíchu v kostce. Průvodci pořadem jsou Alena Činčerová režisérka, Monika Nevolová dramaturgyně a Jaroslav Svoboda architekt.

Písmeno „K“, to jsou také Kamarádi a Marek Eben alias Váleček, Lenka Kvapilová alias Gábina, Antonín Navrátil alias Honza, Michal Michálek alias Ferda. Mají dnešní děti „Kamarádům“ co závidět?

Krásný ztráty

Symbolika názvu Krásný ztráty je celkem zjevná, že každá ztráta s sebou vždycky nese i nějaký benefit. Ta myšlenka, že zrovna za barem, vymyslel Honza Lacina, spoluautor a spolutvůrce pořadu od samých začátků. Pořad se točí standardně 40 až 50 minut, někdy i 70 minut. Pak se musí hodně krátit, aby se to vešlo do 28 minutové stopáže pořadu.

Komici na jedičku

Komici na jedničku, je cyklus zábavných pořadů s dokumentárními prvky, kde se tvůrci pokusili po 35 večerů přinést zvláštní, hodně detailní portréty předních osobností naší zábavy. Původní myšlenka byla i ta, že by se každý rok mohlo přinést alespoň 10 komických jmen, která by končila v roce narození jedničkou. To se podařilo v případě první řady, což bylo 9 jmen a všechna měla v datu narození na konci jedničku.

Kamarádi

Marek Eben nebyl tehdy tak tlustý jako v seriálu, takže ho museli vycpat. Celých těch prvních šest dílů točil a měl pod košilí vaton, což byla tlustá vesta, která opticky přidá nějakých 10 kilo. Žádnou holku nemohl na roli Válečka sbalit. Nakonec našel svojí ženu a podle jeho slov měl jediné štěstí, že ta seriál předtím neviděla.

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • Jaromír Merhaut 13. 9. 2016 00:18

  Zlín

  Taky bych se kouknul na zlínský díl Dva z jednoho města, protože jsem sice účinkoval, ale n…

 • Martina 25. 10. 2015 10:45

  Název filmu?

  Dobrý den, nevíte jak se jmenuje film, kde je role malé zvědavé holčičky, která se na vše ptá a …

 • Jánošík 2. 10. 2015 22:16

  Umíte to přesně dle objednávky...

  V událostech však chybí pravda nebo alespoň nic než fakta. Hrajete to spolu s americk…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2013 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu