Mezi námi zvířaty

9. květen 2009

26 minut
Mezi námi zvířaty

9. květen 2009

Obsah dílu

Nemoc kobyly Sendy — Přívětivé dogy — Mangusty liščí — Policejní koně — Hluchoněmá fenka

Části dílu

00:44
Příběh
  Uvidíte příběh kobylky Sendy, která měla své dny spočítané a žila v podstatě vleže v boxu a při životě ji drželo jen, že kojila své hříbě. V takovém stavu ji uviděla paní Lucie, která už měla doma jedno její hříbě – dospělého koně. Rozhodla se ve vteřině. Sendy i její malou kobylku Symbiozu ihned koupí. Manžel ji podpořil, a tak si přivezli hubenou Sendy se zažívacími problémy na své pastviny v Hostomicích pod Brdy.
  06:43
  Zvířata děkují
   Další partičku tvoří převážně argentinské dogy, osm kousků, pak pár dog kanárských, parson teriér a francouzský buldoček Jo, a nezapomeňme na kocoura Moura. Reportáž z tohoto kolektivu bourá pověsti o krvelačnosti a bojovnosti tohoto plemene. Přitom většina argentin, které v této legrační partičce uvidíte, do ní přišla ve starším věku od různých majitelů. Jak říká jejich současná majitelka paní Natálie: tito psi musejí být přísně vedeni, to je fakt. Ale to neznamená, že budou ostří. My chceme, aby byli k lidem přátelští, tak jsou.
   11:57
   Mangusty liščí
    Zajímavou partičku tvoří mangusty liščí. Běžte se na ně podívat do pražské zoo. Víc si to užijete s vědomostmi, které získáte v našem pořadu. Mangusty totiž žijí v téměř hmyzím společenství. Rozmnožuje se pouze vůdčí pár a ostatním samičkám to stres nedovolí. Jsou v tomto kolektivu vlastně takoví poddaní.
    16:07
    Policejní koně
     20:17
     Zvířecí tajemství
      Poslední příběh vypráví o dojemné partičce paní Jany Valové z Prahy. Jedna z jejich fenek, Kleopatra, je totiž hluchoněmá. Svérázná psí slečna svým na psa nezvykle volným tempem budí často na ulici pozornost. Paní Valová se rozhodla o pejska starat hlavně ze soucitu, ale dočkala se od drobounké Kleopatry velkého překvapení. A to na čeká i na vás v tomto vydání pořadu Mezi námi zvířaty!
      Přehrát celé video
      Stopáž27 minut
      Další díl
      26. květen 2009

      Napište nám