Mezi námi zvířaty

6. červen 2009

26 minut
Mezi námi zvířaty

6. červen 2009

Obsah dílu

Hříbě Vandy Hybnerové — Zvířecí hřbitov — Zubní kámen u psa — Láska u žiraf — Včelař

Části dílu

01:40
Příběh
  Moderátor Václav Vydra se tentokrát vypraví za láskou ve světě lidí a zvířat. A začneme samozřejmě u koní – osudem hříběte Pišóna, kterého si pořídila rodina Vandy Hybnerové. Jednou se Pišón tak vážně zranil, že přivolaný veterinář navrhoval nechat poníka utratit. Rodina se rychle poradila a jednohlasně odmítla. A děly se věci! Žasli nejen laici, ale hlavně odborníci. A Pišón? Skáče dál, pochopitelně, vždyť víte, že v našem pořadu smutné konce nepěstujeme!
  09:05
  Zvířata děkují
   13:11
   Veterinární téma
    K lásce patří voňavé pusinky, ale to chce vonný dech. A tak jsme zajeli na veterinu, kde zvěrolékařka odhalila příčinu zápachu z tlamičky psa a provádělo se odstranění zubního kamene. Zubní kámen u psa není možné odstranit bez zklidnění, ale není nutné psa uvést do celkové anestezie, jak se majitelé pejsků obávají. Stačí analgosedace, při které je pacient jen obluzen.
    15:41
    Žirafy
     A jak je to s láskou u žiraf? Mají pevné partnerské vztahy? A co rodičovské city? Pan kurátor Zoo Praha Jaroslav Šimek nám řekl, že si samice mládě hlídá a je připravena je před vetřelcem bránit. A taky jsme se dověděli, proč žirafy rodí ve stoje.
     20:14
     Zvířecí tajemství
      O tom, že láska ke včelám může přejít i ze syna na otce, se nám svěřil Tomáš Bartoň. Včely si přinesl domů jako malý kluk, k nelibosti rodičů. Zatímco štěně či kotě by maminka jistě vypoklonkovala, včel se bála a tak se u Bartoňů zabydlely. Také nám prozradil, jaké výchovné metody používá, aby měl jen mírné a hodné včely.
      Přehrát celé video
      Stopáž26 minut
      Další díl
      20. červen 2009

      Napište nám