Mezi námi zvířaty

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Rodinný magazín o poutech mezi lidmi a zvířaty. Pořadem provází Dana Syslová

Klikněte pro větší obrázekV tomto dílu jsme se s herečkou Danou Syslovou zaměřili na mláďata. A mnohde jsme začali hned u námluv rodičů. Uvidíte papoušky, ještěry, antilopy a tygry. A taky jsme zjišťovali, jak moc o ně mámy a tátové pečují.

Po narození se mláďata učí, jak to ve světě chodí, což je případ našeho štěňátka, Dorotky. Při prozkoumávání odpadkového koše se jednou dostala do svízelné situace. Její zdravotní potíže roztočily kola osudu do obrátek, z nichž se zamotala hlava i nejednomu člověku.

Klikněte pro větší obrázekPro chovatele exotického ptactva je asi největší radostí, když se mu narodí mláďata. Vojtěch Jelínek se pyšní krásnými mláďaty rosely žlutobřiché. Ale čím vším si musel projít, než se mu odchov vydařil?

Klikněte pro větší obrázekVe znamení mláďat tří druhů antilop bylo léto v plzeňské zoo. Narodilo se tu sedm malých antilop nilgau, Klikněte pro větší obrázeksitatung a vodušek. Zatímco voduška je plachá a nechtěla se s Danou Syslovou ani s kamerou kamarádit, mláďata nilgau při natáčení krásně hrála. Tato mláďata jsou nádherná a zdá se, jako by měla kousek z velblouda, jelena, a možná i z kozla.

Klikněte pro větší obrázekV rodině Joových to před půl rokem vypadalo jako v jeslích. Celá rodina byla zaměstnána třemi čerstvě narozenými tygřaty. Jejich tygří máma byla prvorodička a s péčí o děti si nevěděla rady. Tak musela nastoupit máma lidská – Marcela Joo. Teď uvidíte, jak si malí drápkové vedou jako půlroční adolescenti. A co tygřice? Zvykla si na své mateřství?

Naše přírodovědná otázka se tentokrát týká výchovných metod štířích matek, takže tuto látku si můžete nastudovat předem a v sobotu budete za premianty.

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • Ĺ imon Kasal 12. 2. 2018 23:01

  Pokračování??

  Stále doufám, Ĺľe se tento bezvadnĂ˝ poĹ™ad vrátĂ­ na obrazovky. Netušíme, proÄŤ sk…

 • Jiří Horák 4. 2. 2011 01:09

  ReprĂ­zy

  Zaradoval jsem se, kdyĹľ jsem - ÄŤistÄ› náhodou -našel, Ĺľe se opakuje tento skvÄ›l…

 • Jana Kubálková 7. 2. 2010 22:28

  To nemyslíte vážně..

  ProÄŤ konÄŤĂ­ tak úžasnĂ˝ poĹ™ad? NemÄ›l dostateÄŤnou sledovanost? DobrĂ© vÄ›ci rušíte …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu