Mezi námi zvířaty

10. říjen 2009

Obsah dílu

Svízel štěněte Dorotky — Mláďata rosely žlutobřiché — Malé antilopy v plzeňské zoo — Tygřata v rodině Joových — Výchovné metody štířích matek

Části dílu

01:13
Svízel štěněte Dorotky
  Po narození se mláďata učí, jak to ve světě chodí, což je případ našeho štěňátka, Dorotky. Při prozkoumávání odpadkového koše se jednou dostala do svízelné situace. Její zdravotní potíže roztočily kola osudu do obrátek, z nichž se zamotala hlava i nejednomu člověku.
  07:42
  Mláďata rosely žlutobřiché
   Pro chovatele exotického ptactva je asi největší radostí, když se mu narodí mláďata. Vojtěch Jelínek se pyšní krásnými mláďaty rosely žlutobřiché. Ale čím vším si musel projít, než se mu odchov vydařil?
   11:19
   Malé antilopy v plzeňské zoo
    Ve znamení mláďat tří druhů antilop bylo léto v plzeňské zoo. Narodilo se tu sedm malých antilop nilgau, sitatung a vodušek. Zatímco voduška je plachá a nechtěla se s Danou Syslovou ani s kamerou kamarádit, mláďata nilgau při natáčení krásně hrála. Tato mláďata jsou nádherná a zdá se, jako by měla kousek z velblouda, jelena, a možná i z kozla.
    15:34
    Chovatel ještěrů
     20:17
     Tygřata v rodině Joových
      V rodině Joových to před půl rokem vypadalo jako v jeslích. Celá rodina byla zaměstnána třemi čerstvě narozenými tygřaty. Jejich tygří máma byla prvorodička a s péčí o děti si nevěděla rady. Tak musela nastoupit máma lidská – Marcela Joo. Teď uvidíte, jak si malí drápkové vedou jako půlroční adolescenti. A co tygřice? Zvykla si na své mateřství?
      25:02
      Výchovné metody štířích matek
       Naše přírodovědná otázka se tentokrát týká výchovných metod štířích matek, takže tuto látku si můžete nastudovat předem a v sobotu budete za premianty.
       Přehrát celé video
       Stopáž27 minut
       Další díl
       24. říjen 2009

       Napište nám