Rodinný magazín o poutech mezi lidmi a zvířaty. Pořadem provází Václav Vydra

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázek Tentokrát jsme se s Václavem Vydrou vydali za zvířaty, o nichž se předpokládá, že na mazlení příliš nebudou. A zažili jsme i nejedno překvapení.

O Haně Bandasové z hájovny u Hrubé Skály se ví, že dokáže zachránit nejedno Klikněte pro větší obrázek zvířecí mládě. A tak není divu, že se na ni přátelé a známí ze širokého okolí obracejí s prosbou o pomoc, kdykoliv najdou nějakého opuštěného drobečka. Když jí přinesli malé srnče, byla rozzlobená, protože každé malé dítě ví, že srnčata se v lese jako houby nesbírají, protože mají mámu nedaleko. Ale to netušila, že tímto okamžikem začíná období jejího života, na které nikdy nezapomene.

Klikněte pro větší obrázek Tomáš Ringel mezi zvířaty vyrostl. Přiznává, že jeho sen je mít slona. Ovšem na to nejsou finance, a tak přemýšlel, jaké jiné neobvyjklé zvíře si pořídit. A vyhráli dikobrazi. A vyhrál i Klikněte pro větší obrázek pan Ringel, protože získal bezvadné společníky, a pozor – tak se jim u Ringelů líbí, že přivádějí na svět malá dikobrazata. Tentokrát opravdu uvidíte, co jste ještě neviděli!

Klikněte pro větší obrázek To platí i o další reportáži, kdy se štáb s Vaškem Vydrou uvolil ke hrátkám s půlročními tygry. Jak řekl Václav: „Tohle už asi nezažiju!“ Téhož názoru byli kameraman Božek Slavík a zvukař Petr Jurečka.

Svým očím nevěří ani náhodní návštěvníci Thomayerovy nemocnice v Praze 4. Klikněte pro větší obrázek Jdou si na injekci proti spále a zničehonic kolem nich prosviští stádo muflonů. A nikdo jiný se nediví. Jak žijí Klikněte pro větší obrázek mufloni v Krči a proč chodí denně do areálu nemocnice? Všechno se dozvíte a těšte se také na setkání s velkým psem v malém balení – módní pejskové russelové mají trošku problémy s poslušností a ne nadarmo se říká, že zvládnout takového temperamentího teriéra je maturita kynologa.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 P ST
ŽánrMagazín