Týdeník pro ty, kteří už zvíře mají, uvádí Václav Vydra.

Stačí se rozhlédnout. Každý druhý možná třetí člověk má nějaké zvíře. Tohle soužití přináší člověku city, kterých lidé nejsou schopni, zvířeti komfort v historii života na Zemi nevídaný. Vašek Vydra říká, že Máte mě! ve zvířecí řeči znamená: Máte mě! Tak se o mně krásně starejte! A o tom to je.

Česko je zemí milovníků zvířat. Posledních 20 let přálo nebývalému rozkvětu chovatelství, především pestrosti co se výběru zvířat týče. Zatímco před rokem 1989 chovalo například plazy a hmyz jenom pár nadšenců, dnes jsou tyto druhy zvířat dostupné každému. Bez problému není ani chov tradičních zvířat, a co teprve péče o plazy, ryby, hlodavce a šelmy. Tam se chovatelé potýkají s problémy a záludnostmi ještě mnohem víc.

Co se psů a koček týká, v nabídce jsou i u nás zcela nebývalé rasy, které potřebují specifický přístup, bez nějž se majitel dostane do potíží jak se zdravím zvířete, tak s jeho výchovou. Jaká úskalí pak čekají na chovatele, jehož zvířata potřebují například určitou vlhkost vzduchu, UV záření, specifickou či rozmanitou stravu, bez níž umírají…

V pořadu představíme milovníky zvířat, kteří se nevzdali, přestože si své soužití se zvířaty představovali úplně jinak, a s problémy chovu bojují nebo nad nimi už vyhráli. Pořad přinese nejen drahocenné rady z praxe dalším chovatelům, ale ukáže lepší stránky lidské povahy – citovost, zodpovědnost, trpělivost, odhodlání a bojovnost.

„Máte mě!“

To je pořad pro celou rodinu, dozvíte se v něm mnoho užitečných rad, fíglů a chovatelských vychytávek. No, a možná občas všichni znejistíme, jak je to s tím „máte mě!“ Určitě uvidíte i zvířata, která mají nás a my jsme za to rádi!