15 minut
Máte mě!

8. červenec 2012

Obsah dílu

Dia psí život — Ježek v ruce — Oživlé rybníky

Části dílu

00:43
Dia psí život
  Nemoci nechodí po horách, ale po zvířatech. A jejich majitelům se rázem změní celý chod života. To je případ leonbergří dámy Almy, která po těžkém zánětu slinivky břišní trpí diabetem. Pravidelnost, známá ze životosprávy lidských pacientů, je při cukrovce nutná i u zvířete. Víme tedy, kdy a jak jíst, ale co jíst? Na tuto otázku není vždy jednoduchá odpověď.
  06:54
  Ježek v ruce
   Už dávno ježci nezdobí lidské domácnosti jen jako hlavolamy v kleci. Ježci se stěhují do našich domovů i srdcí. Obzvlášť populárními mazlíky se stali ježci bělobřiší, kteří se k nám přestěhovali z Africké přírody. Jsou různobarevní a nemusejí v zimě spát. Mnohdy nespí ani jejich majitelé, protože ježečci si rádi dělají mejdan v noci. Radíme ložnici jim jako pelíšek nenabízet.
   11:09
   Oživlé rybníky
    Představíme vám páníčka zřejmě největšího kachního hejna v Čechách. Najdete je spolu u dvou rybníků v centru Pelhřimova. Dnes už si místní ani nevzpomínají na dva smutné rybníčky bez života. Dnes se na nich sejde i pár stovek našich největších plovavých kachen – kachen divokých. A místní maminky už si nekladou slavnou nerudovskou otázku: kam se starými houskami?
    Přehrát celé video
    Stopáž14 minut
    Další díl
    15. červenec 2012

    Máte mě! na sociálních sítích

    Napište nám