Překvapení a komplikace v soužití lidí a zvířat. Uvádí Václav Vydra

Obsah dílu

Přehrát vše

Dia psí život

Nemoci nechodí po horách, ale po zvířatech. A jejich majitelům se rázem změní celý chod života. To je případ leonbergří dámy Almy, která po těžkém zánětu slinivky břišní trpí diabetem. Pravidelnost, známá ze životosprávy lidských pacientů, je při cukrovce nutná i u zvířete. Víme tedy, kdy a jak jíst, ale co jíst? Na tuto otázku není vždy jednoduchá odpověď.

videoDia psí život
...
video video

Dia psí život

Ježek v ruce

Už dávno ježci nezdobí lidské domácnosti jen jako hlavolamy v kleci. Ježci se stěhují do našich domovů i srdcí. Obzvlášť populárními mazlíky se stali ježci bělobřiší, kteří se k nám přestěhovali z Africké přírody. Jsou různobarevní a nemusejí v zimě spát. Mnohdy nespí ani jejich majitelé, protože ježečci si rádi dělají mejdan v noci. Radíme ložnici jim jako pelíšek nenabízet.

videoJežek v ruce
...
video video

Ježek v ruce

Oživlé rybníky

Představíme vám páníčka zřejmě největšího kachního hejna v Čechách. Najdete je spolu u dvou rybníků v centru Pelhřimova. Dnes už si místní ani nevzpomínají na dva smutné rybníčky bez života. Dnes se na nich sejde i pár stovek našich největších plovavých kachen – kachen divokých. A místní maminky už si nekladou slavnou nerudovskou otázku: kam se starými houskami?

videoOživlé rybníky
...
video video

Oživlé rybníky

Stopáž14 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín