14 minut
Máte mě!

24. červen 2012

Obsah dílu

Tichá Angličanka v Čechách — Na zuby hleď! — Malá medvědice filmového nebe

Části dílu

00:52
Tichá Angličanka v Čechách
  Orang utan – v malajštině lesní muž – je lidoop, který stráví 99 % svého života v korunách stromů. Na to si vzpomněla Satu, která sice o rodném Borneu nemá ani tušení, ale geny jsou geny. Narodila se v Anglii a do Zoo ve Dvoře Králové přijela v roce 2009. Na zdejším stromě se jí hned tak zalíbilo, že ji neodradilo ani chladné počasí. Jak to všechno dopadlo a jak se Satu v Čechách zabydlela? Dívejte se!
  07:13
  Na zuby hleď!
   Pořekadlo nehledět na zuby koni darovanému je opravdu vyjádření obrazné. Naopak daleko více se musí na zuby hledět koni darovanému, než koni vlastnímu, od mala opečovávanému. Jestlipak víte, že zuby koni celý život rostou? I když práce koňského zubaře slabší povahy nejspíš vyděsí, koníkům moc prospívá!
   11:02
   Malá medvědice filmového nebe
    Poslední reportáž je z rodiny milovníka medvědů. Ujal se párečku, který živořil kdesi v Rumunsku, a dočkal se odměny. Malá medvědice Pocca je miláček, má herecké nadání a zazářila už v několika rolích. V pohádce, v seriálu i v dokumentu. Při natáčení se jí dokonce podařilo utéci, ale doma je doma, a tak z výletu do slovenských lesů nakonec nic nebylo.
    Přehrát celé video
    Stopáž15 minut
    Další díl
    1. červenec 2012

    Máte mě! na sociálních sítích

    Napište nám