Mezi námi zvířaty

24. říjen 2009

27 minut
Mezi námi zvířaty

24. říjen 2009

Obsah dílu

Příběh manželů Zachovalových — Několik desítek vodních ptáků — Stádo daňků — U telecí hvězdy Zuzanky — Hádanka

Části dílu

00:48
Příběh
  Uvidíte příběh manželů Zachovalových a jejich zvířat. Nebudou chybět psi, koně, dá se říci i koza a „pámbu s námi a zlý pryč“ koňský handlíř. Je to příběh o tom, kterak člověk přijde ke čtyřem koním, vlastně ani neví jak.
  07:47
  Statek paní Kůtové
   U Netolic se zase zastavíme u telecí hvězdy Zuzanky. Dneska už je to statná jalovička a žije na statku paní Kůtové, která by si mohla otevřít zvířecí herecké oddělení konzervatoře. Celebrit má na louce jak v Praze na večírku: koza – pravá šumavská, slepice i husy jsou před kamerou přirozeně sebevědomé a ochotně nám zapózovaly.
   11:54
   Vodní ptactvo
    To pan Šindelíř přišel k několika desítkám vodních ptáků a přesně ví jak. Vodní ráj s kachničkami, bažanty a sebevědomým černým labuťákem jsme našli v nenápadné jihočeské vesničce nedaleko Budějovic.
    15:16
    Stádo daňků
     U Nových Hradů se zase prohání stádo daňků. Jsou krásní, zvědaví, mlsní a všem papali z ruky, jen ne kameramanovi. Strach z kamery se nepodařilo prolomit ani nejvybranějšími daňčími laskominami. Zřejmě se ozval strach ze zbraní. Kameru považovali za pušku, a i když na ně nikdo s puškou nechodí, inteligentní zvířata si nesou v genech zkušenosti předků.
     20:10
     Máma
      No a kromě malého překvapení na konec už tu máme jen hádanku: Jmenuje se Máma, je jí 17 let, 20krát byla maminkou, je růžovoučká, váží kolem 250 kilogramů a miluje baštu a procházky po zahradě. Občas kvůli ní někdo málem nabourá, někdo zas zastaví vozidlo a jde si ji vyfotit. A samozřejmě je to jihočeška. Hádejte! Těší se na Vás Daniel Šváb a samozřejmě zvířata!
      Přehrát celé video
      Stopáž27 minut
      Další díl
      7. listopad 2009

      Napište nám