Mezi námi zvířaty

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Rodinný magazín o poutech mezi lidmi a zvířaty. Pořadem provází Daniel Šváb

Tento díl bude věnován mýtům, pověrám a předsudkům, které se váží ke zvířatům. Spolu s průvodcem Danem Švábem se pokusíme ověřit jejich platnost. Protože ne vše, co se říká, musí být totiž pravda.
Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek
První příběh vypráví o boxerce Babu, která měla ve svém životě štěstí v neštěstí. To, jak a proč přišla o své pány a stala tulačkou, dnes už asi nezjistíme, ale představíme vám ty, kteří jí hned dvakrát zachránili život. Hrdiny tohoto příběhu budou totiž lidé.
Klikněte pro větší obrázekV další reportáži se půjdeme podívat za někým, kdo má také veliké štěstí, i když trochu jiného druhu než Babu. A to obzvlášť, když se smráká. Neboť, jak praví moudré rčení, „pavouk z večera štěstí znamená“. Pavouci jsou doslova opředeni pavučinou různých – většinou negativních – pověr a tak se vás spolu s panem Šustrem, majitelem Teraklubu, pokusíme přesvědčit, že soužití s těmito osminohými tvory nepřináší člověku žádné nebezpečí.
Klikněte pro větší obrázekPokud se domníváte, že je lepší vrabec v hrsti než holub na střeše, možná po shlédnutí naší reportáže o chovateli holubů panu Nedělkovi, změníte názor. Holubi jsou totiž zvířata mazaná, ostražitá i ochočitelná. Není také bez zajímavosti, že bychom se my lidé měli od nich co učit. Že nevíte co? Nechte se překvapit, prozradíme jen, že se to týká lásky a partnerského soužití.
Klikněte pro větší obrázekMilovníkům šelem je určena naše další reportáž. A taky těm, kteří se stále domnívají, že vlk je člověku nebezpečné a krvelačné zvíře. Půjdeme totiž na procházku s manželi Andrlovými, kteří chovají vlků pět a s tou nejmladší, osmiměsíční fenkou, jsme dováděli na louce v Řepích. Dozvíte se také, jak to v takové vlčí smečce chodí a proč jsou pro jelení zvěř vlci v lese tak důležití.
Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek
A na závěr si budeme povídat o upírech a o čarodějnicích. Právě s těmito temnými pověrami je spojena pověst netopýrů. Čím si ji vysloužili, nám vysvětlí Anna Hoffmannová ze správy CHKO Křivoklátsko. A pokud jste ještě nikdy neslyšeli, jaké signály vydává netopýr, určitě se dívejte. Budete překvapeni, jaké roztodivné zvuky provázejí jejich komunikaci. V přírodě je však většinou neuslyšíte, protože jejich zvuky jsou mimo práh naší slyšitelnosti.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Ĺ imon Kasal 12. 2. 2018 23:01

  Pokračování??

  Stále doufám, Ĺľe se tento bezvadnĂ˝ poĹ™ad vrátĂ­ na obrazovky. Netušíme, proÄŤ sk…

 • Jiří Horák 4. 2. 2011 01:09

  ReprĂ­zy

  Zaradoval jsem se, kdyĹľ jsem - ÄŤistÄ› náhodou -našel, Ĺľe se opakuje tento skvÄ›l…

 • Jana Kubálková 7. 2. 2010 22:28

  To nemyslíte vážně..

  ProÄŤ konÄŤĂ­ tak úžasnĂ˝ poĹ™ad? NemÄ›l dostateÄŤnou sledovanost? DobrĂ© vÄ›ci rušíte …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 27 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu