iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 5. 2013
17:30 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
4199
zhlédnutí

Abeceda ČT

Z a Ž

Zdivočelá země — Zázraky přírody — Žena za pultem

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Žena za pultem

  1:15 do playlistu

  Žena za pultem
  Seriál Žena za pultem natočil v roce 1977 tým okolo scénáristy Jaroslava Dietla a režiséra Jaroslava Dudka. Hlavní role byla původně určena pro Janu Hlaváčovou. Nakonec se však v tehdejší Československé televizi prosadil názor, že Jiřina Švorcová už velmi dlouho neměla apolitickou roli, a proto došlo ke změně plánu. Fakt, že představitelka hlavní role byla členkou ÚV KSČ, je také zřejmě jeden z důvodů, proč Žena za pultem po revoluci dostala nálepku propagandistického seriálu. Navíc, vzhledem k tomu, že byl seriál zaměřen na pracující, téměř se v něm nevyskytují vysokoškoláci a intelektuálové. Prodejna, kde se točilo, byla na pražském Smíchově. V konfrontaci s realitou ale připomínala spíš samoobsluhu zázraků: normálně se totiž na banány, mandarinky nebo kaviár stály fronty.

 • Zázraky přírody

  9:21 do playlistu

  Zázraky přírody
  Pořad Zázraky přírody spojuje zábavu s popularizací vědy. Přestože se vyrábí pod licencí, z originálu si přebírá jen nápad a herní řád, naopak obsah je čistě původní; česká verze má ostatně již odvysíláno více dílů, než německý originál. Ze všeho nejprve se dají dohromady témata, která se budou točit. Protože jsou náročná na přípravu a realizaci, od samotného vysílání tuto fázi dělí poměrně velký časový odstup. Do každého dílu se tvůrci snaží dát nějakou českou vědu. Hlavním moderátorem je slovenský herec Maroš Kramár, který musí zvládat provádět pořadem v češtině, a doplňuje jej Vladimír Kořen, jenž se vědě věnoval už dříve v redakci zpravodajství.

 • Zdivočelá země

  16:00 do playlistu

  Zdivočelá země
  Seriál Zdivočelá země mapuje na příběhu bývalého válečného letce Antonína Maděry dějiny české země od roku 1945 až do roku 1990. Scénárista a režisér Hynek Bočan v přípravách vycházel ze dvou románů spisovatele Jiřího Stránského – Aukce a Zdivočelá země. Myšlenka natočit seriál mapující 5 let z tohoto období se objevila již v roce 1968, ale nerealizovatelná byla až po revoluci – natáčelo se od roku 1997. Tvůrci seriál označují za splátku dluhu 270 tisicům lidí, kteří prošli lágry, a těm, kteří nedožili.

Přehrát vše

Související