Abeceda ČT

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 5  
Sdílet
| Poslat odkaz

To nejlepší z rodinného alba ČT. Série zajímavých reportáží o televizních programech

Abeceda ČT je cyklus zajímavých reportáží o oblíbených pořadech, který se věnuje 60. výročí zahájení televizního vysílání v Česku.

Abeceda pořadů ČT pod písmenem „D“ připomene soutěž Deset stupňů ke zlaté, kde zavzpomíná Přemek Podlaha.

Pavlína Moskalyková nás provede místy, kde čerpala inspiraci pro psaní Dobrodružství kriminalistiky a architekt seriálu Zdeněk Flemming přizná, proč ho při natáčení v Nizozemí zatkla policie.

Autor soutěže Dva z jednoho města Pavel Lukeš vyrazí na zimní stadion do Plzně, odkud se vysílal první díl a kde se po třiceti letech setká s tehdejšími soutěžícími. Nebude chybět ani moderátor soutěže herec Josef Dvořák.

Dva z jednoho města

Soutěžní hra spočívala v tom, že do vybraného města přijela skupina umělců složená z herců, zpěváků a bavičů. Byli očekáváni dvěma družstvy ze dvou státních podniků, závodů či továren, které zastupovaly město. Utvořila se dvě družstva složená i z pracovníků i z umělců a tato družstva pak spolu soupeřila v různých zábavných disciplínách. Soutěž byla doplněna písničkami zpěváků a scénkami bavičů.

Dobrodružství kriminalistiky

Cyklus hraných příběhů z různých oborů kriminalistiky. Na základě skutečných případů historických postav z řady zemí se rozvíjejí fabulované příběhy od založení prvního detektivního sboru v Anglii v roce 1747 až hluboko do století dvacátého. Jednotlivé epizody se zaměřují na momenty, v nichž se v práci kriminalistů uplatnily nové vědecké metody, např. trasologie, daktyloskopie, balistika, patologie, toxikologie, písmoznalectví, antropologie, mechanoskopie, rentgenologie či psychologie a na jejich zavedení do kriminalistické i soudní praxe. Celý seriál byl kompletně natočen v Praze. Ani jeden záběr nebyl pořízen v ateliéru.

Deset stupňů ke zlaté

Deset stupňů ke zlaté, byla soutěžní vědomostní soutěž. Průvodcem pořadu byl Přemek Podlaha se svojí asistentkou Zuzanou Neubauerovou. Soutěžící po každém úspěšném kole postoupil o schod výše k vrcholu pyramidy. Když soutěžící desetkrát správně odpověděl, stanul na vrcholu pyramidy a získal finanční odměnu.

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • Jaromír Merhaut 13. 9. 2016 00:18

  Zlín

  Taky bych se kouknul na zlínský díl Dva z jednoho města, protože jsem sice účinkoval, ale n…

 • Martina 25. 10. 2015 10:45

  Název filmu?

  Dobrý den, nevíte jak se jmenuje film, kde je role malé zvědavé holčičky, která se na vše ptá a …

 • Jánošík 2. 10. 2015 22:16

  Umíte to přesně dle objednávky...

  V událostech však chybí pravda nebo alespoň nic než fakta. Hrajete to spolu s americk…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2013 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu