Abeceda ČT

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 5  
Sdílet
| Poslat odkaz

To nejlepší z rodinného alba ČT. Série zajímavých reportáží o televizních programech

Abeceda ČT je cyklus zajímavých reportáží o oblíbených pořadech, který se věnuje 60. výročí zahájení televizního vysílání v Česku. Od roku 1953 Československá a po té Česká televize natočila a přinesla na obrazovky desetitisíce formátů. Některé z těchto projektů zůstávají v živé paměti i po letech, jiné se vracejí s železnou pravidelností znovu a znovu. Abeceda ČT se věnuje v šestém dílu písmenu E.

Divadelní představení Egyptologové přiblíží režisér František Filip.

Seriál Eliška a její rod je nemyslitelný bez Olgy Scheinpflugové. Její herecké umění přiblíží herec Otakar Brousek starší a na samotné natáčení seriálu si zavzpomíná také představitelka učednice Moniky – Iva Janžurová. Prozradí nám, proč jí tento seriál utkvěl v paměti.

Televizní novinářka Nora Fridrichová nás pro změnu pozve na natáčení pořadu 168 hodin.

Eliška a její rod

Olga Scheinpflugová je dnes známá především jako manželka Karla Čapka. Krom toho byla ale také spisovatelkou a herečkou. V televizi získala za svůj život jedinou velkou příležitost, titulní postavu seriálu Eliška a její rod.
Televize tenkrát začínala, ve světě už bylo známo, že seriály mají velký úspěch. A tenkrát to byl Jaroslav Dietl, který první jako autor předvedl tu schopnost napsat a vysypat z rukávu seriál. Eliška a její rod se vysílala dokonce živě. Natáčení to bylo dobrodružné, plné napětí, herci se například nesměli přeřeknout.

168 hodin

168 hodin – to je týden. Týdeník, který reflektuje dění posledních sedmi dní, někdy i s humorem nám vlastním. Snaží se podívat na věci, na které se třeba v průběhu týdne zapomnělo, které nebyly tolik zvýrazněny, a na některé věci se podívat taky s nadhledem. Humor je tu nenucený. Je to v podstatě to, co natočí kamera, ale nevejde se do běžné zpravodajské agendy.
168 hodin funguje od září roku 2006 a Nora Fridrichová se ho účastní od samého začátku až dodnes, s půlroční pauzou, během které si pořídila miminko. Prvních pět let ho strašně nenáviděla, dalších pět let mu vzdorovala, ale teď těch 13 let ho strašně miluje.

Egyptologové

Režisér František Filip zfilmoval v roce 1974 adaptaci věhlasného románu Kingsley Amise a Roberta Conquesta Egyptologové. Ať už v knížce nebo v komedii sice částečně o Egypt jde, ale je to jenom zástěrka pro úplně jiný, spíše společenský aspekt. Egyptologové v tomto pojetí je skupina pánů, kteří se rozhodli, že je pro ně obtížné zakrývat svoje vedlejší úniky mimomanželské, a tak vytvořili dokonalý systém. Každý čtvrtek se scházejí na údajných schůzkách svérázného klubu, kam je víceméně zakázán přístup jejich ženám, a v té chvíli si odbývají věci, o nichž jejich ženy nemají vědět.

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • Jaromír Merhaut 13. 9. 2016 00:18

  Zlín

  Taky bych se kouknul na zlínský díl Dva z jednoho města, protože jsem sice účinkoval, ale n…

 • Martina 25. 10. 2015 10:45

  Název filmu?

  Dobrý den, nevíte jak se jmenuje film, kde je role malé zvědavé holčičky, která se na vše ptá a …

 • Jánošík 2. 10. 2015 22:16

  Umíte to přesně dle objednávky...

  V událostech však chybí pravda nebo alespoň nic než fakta. Hrajete to spolu s americk…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2013 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu