Abeceda ČT

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 5  
Sdílet
| Poslat odkaz

To nejlepší z rodinného alba ČT. Série zajímavých reportáží o televizních programech

Abeceda ČT je cyklus zajímavých reportáží o oblíbených pořadech, který se věnuje 60. výročí zahájení televizního vysílání v Česku. Abeceda ČT se v tomto pořadu věnuje písmenu H. H jako Hříšní lidé města pražského, H jako Hyde Park a H jako Hovory H.

Na „hříšné“ pražské lidi a na ústřední píseň seriálu zavzpomíná zpěvák a herec Josef Zíma. Květa Fialová připomene atmosféru natáčení a Ljuba Skořepová nám prozradí, jak se natáčela intimní scéna s Helenou Růžičkovou.

Pořad Hyde Park představí Pavlína Kvapilová a Daniel Takáč. Lukáš Dolanský provede diváky studiem, ve kterém se natáčí, a dramaturgyně Hana Albertová se zamyslí nad formou pořadu a způsoby komunikace s diváky.

Slavné Hovory H okomentuje neméně slavný slovenský herec a komik Milan Lasica. Režisér Ivo Paukert zavzpomíná na Miroslava Horníčka, dramaturgyně a scenáristka Alena Berková objasní důvody, které vedly ke zrodu Hovorů H ještě po 20 letech. Zmiňuje se i o změně v dramaturgii pořadu. Moderátor a režisér Zdeněk Tulis ukazuje prostory, ve kterých se v roce 1996 natáčely Hovory H. Dozvíme se, proč tyto Hovory H skončily.

Hříšní lidé města pražského

Seriál Hříšní lidé města pražského, který Československá televize vysílala koncem 60. let, se stal doslova fenoménem. Následovaly čtyři celovečerní filmy a později i série nazvaná Panoptikum města pražského. Téměř se stejnými herci a stejnými tvůrci pod režijní taktovkou Jiřího Sequense a podle námětu Jiřího Marka.

Hyde park

Hyde Park ČT24, který reflektuje současný světový trend „open journalism“, patří k nejúspěšnějším a nejsledovanějším pořadům ČT24. Diváci se od začátku aktivně podílejí na tvorbě formátu i jednotlivých dílů a účastní se tak veřejné diskuse. Zapojovat se mohou prostřednictvím webového formuláře, sociálních sítí, telefonu, sms, skypu či mobilní jednotky v terénu.

Hovory H

Proč skončily v roce 1971 Hovory H, vlastně nikdo neví. Domnívám se, že byly přespříliš intelektuální, divácky naprosto nadšeně sledované. A to si myslím, že tenkrát ta garnitura a vedení Československé televize si nepřálo. Hovory H s Miroslavem Horníčkem a jeho hosty se staly kultovním pořadem, na který vzpomínali diváci ještě mnoho let po jeho ukončení. V roce 1990 se příznivci pořadu dočkali jeho vzkříšení v podobě Hovorů H ještě po dvaceti letech a o 6 let později ještě labutí písně v podoběHovorů H z Paláce K.

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • Jaromír Merhaut 13. 9. 2016 00:18

  Zlín

  Taky bych se kouknul na zlínský díl Dva z jednoho města, protože jsem sice účinkoval, ale n…

 • Martina 25. 10. 2015 10:45

  Název filmu?

  Dobrý den, nevíte jak se jmenuje film, kde je role malé zvědavé holčičky, která se na vše ptá a …

 • Jánošík 2. 10. 2015 22:16

  Umíte to přesně dle objednávky...

  V událostech však chybí pravda nebo alespoň nic než fakta. Hrajete to spolu s americk…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2013 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu