iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 1. 2011
10:50 na ČT2

1 2 3 4 5

39 hlasů
4359
zhlédnutí

Máte mě!

Giboni — Co všechno psi sežerou — Kočka záchranářka

14 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Giboni

  0:54 do playlistu

  Giboni
  Pár gibonů zlatolících – Gábina a Pepa – původně žil ve velké zoologické zahradě. Přes vzornou péči, kterou dostával, neměl nikdy mladé. Dvacet let se místní zoologové snažili je rozmnožit, ale nepodařilo se. Nakonec je zapůjčili do jedné z nejmenších zoologických zahrad v Čechách, do Chleb, s tím, že samička má pravděpodobně gynekologické problémy. A jak už to v nevyzpytatelné přírodě bývá, v novém působišti se jim natolik zalíbilo, že se jim do roka narodilo mládě. Podívejte se s námi na příčiny úspěchu chovatelů v ZOO Chleby.

 • Co všechno psi sežerou

  6:27 do playlistu

  Co všechno psi sežerou
  Naši psí miláčci mnohdy dokáží překvapit tím, co všechno jim chutná a co všechno jsou schopni sežrat. Možná nevíte, že to většinou není jejich chyba, ale chyba nás chovatelů. Co můžeme udělat pro to, aby náš pes nežral výkaly, kameny, klacky, rostliny – no prostě všechno, co do jeho stravy evidentně nepatří, uvidíte v naší reportáži. A nejen to, dozvíte se mimo jiné i to, jak se správně zachovat ve chvíli, když váš pejsek zrovna sežere exkrement, uvidíte, že nestačí jen zděšený výkřik „fuj je to“.

 • Kočka záchranářka

  10:40 do playlistu

  Kočka záchranářka
  O kočkách se s oblibou tvrdí, že jsou to osobnosti nezávislé na člověku. Lásku se snaží nedávat moc najevo, aby si nezadaly, a rády předstírají, že si vždy budou dělat jen to, co ony samy chtějí. Kočka z naší reportáže, patrně díky obrovskému poutu, které ke své rodině měla, zachránila život třem lidem. A na to potřebovala velký kus osobní statečnosti.

Přehrát vše

Související