Ale znáte mě? Nečekané chovatelské trampoty v praxi řeší Václav Vydra

Obsah dílu

Přehrát vše

Giboni

Pár gibonů zlatolících – Gábina a Pepa – původně žil ve velké zoologické zahradě. Přes vzornou péči, kterou dostával, neměl nikdy mladé. Dvacet let se místní zoologové snažili je rozmnožit, ale nepodařilo se. Nakonec je zapůjčili do jedné z nejmenších zoologických zahrad v Čechách, do Chleb, s tím, že samička má pravděpodobně gynekologické problémy. A jak už to v nevyzpytatelné přírodě bývá, v novém působišti se jim natolik zalíbilo, že se jim do roka narodilo mládě. Podívejte se s námi na příčiny úspěchu chovatelů v ZOO Chleby.

videoGiboni
...
video video

Giboni

Co všechno psi sežerou

Naši psí miláčci mnohdy dokáží překvapit tím, co všechno jim chutná a co všechno jsou schopni sežrat. Možná nevíte, že to většinou není jejich chyba, ale chyba nás chovatelů. Co můžeme udělat pro to, aby náš pes nežral výkaly, kameny, klacky, rostliny – no prostě všechno, co do jeho stravy evidentně nepatří, uvidíte v naší reportáži. A nejen to, dozvíte se mimo jiné i to, jak se správně zachovat ve chvíli, když váš pejsek zrovna sežere exkrement, uvidíte, že nestačí jen zděšený výkřik „fuj je to“.

videoCo všechno psi sežerou
...
video video

Co všechno psi sežerou

Kočka záchranářka

O kočkách se s oblibou tvrdí, že jsou to osobnosti nezávislé na člověku. Lásku se snaží nedávat moc najevo, aby si nezadaly, a rády předstírají, že si vždy budou dělat jen to, co ony samy chtějí. Kočka z naší reportáže, patrně díky obrovskému poutu, které ke své rodině měla, zachránila život třem lidem. A na to potřebovala velký kus osobní statečnosti.

videoKočka záchranářka
...
video video

Kočka záchranářka

Stopáž14 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín