iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 11. 2012
22:15 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
2024
zhlédnutí

Turbulence

Deštivá jižní Evropa — Měření prašných částic — Řádění hurikánu Sandy — Nová louka v Jizerských horách — Váš námět

15 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Mozaika

  0:29 do playlistu

  Mozaika
  Po vydatných deštích stoupla hladina vody v Benátkách a zaplavila část historického města. Prudký déšť a bouřlivý vítr zasáhl v polovině týdne Madeiru a Azorské ostrovy a bouřlivé počasí se v tomto týdnu prohnalo i centrální Francií.

 • Téma

  1:51 do playlistu

  Téma
  Stále menšími a menšími částicemi se zabývají meteorologové při sledování znečištění ovzduší. Výzkumy ukazují, že čím jsou částečky polétavého prachu drobnější, tím větší zdravotní riziko představují – můžou stát třeba za rozvojem Alzheimerovy choroby nebo zvyšovat riziko infarktu. Právě měřením částic v řádu nanometrů se teď zabývají odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu a akademie věd. Natáčel Antonín Šimůnek.

 • Týden ve světě

  6:33 do playlistu

  Týden ve světě
  Sandy – 18. tropická bouře letošní hurikánové sezóny v Atlantiku. Začátkem tohoto týdne plnila přední stránky novin a byla obsahem hlavních zpráv – důvodem byl její postup nad hustě obydlené pobřežní oblasti severovýchodních Spojených států amerických. Už je minulostí, pojďme si teď ale připomenout její zajímavý život.

 • Klima pod lupou

  9:28 do playlistu

  Klima pod lupou
  Klimatologickou lupou se tentokrát podíváme na Novou louku v Jizerských horách. Už roku 1897 tam totiž naměřili evropský rekord v denním úhrnu srážek. A dodnes nebyl překonán. Přesvědčila se o tom přímo na místě Edita Valentová.

 • Váš námět

  14:14 do playlistu

  Váš námět
  A na závěr se podíváme na tři nejkrásnější fotografie tohoto týdne. Marcela Maff vyfotila Divokou Orlici v podzimních barvách. Roman Szpuk zachytil pěkné sněhové vločky na pavučině. A od Romana Szpuka přišla i fotografie, které jste dali nejvíc hlasů. Zasněžená meteorologická stanice Churáňov při úplňku.

Přehrát vše

Související