Česká televize vydává pravidla předvolebního a volebního vysílání. K Evropským volbám nabídne mimořádný servis

Česká televize vydává pravidla předvolebního a volebního vysílání. K Evropským volbám nabídne mimořádný servis

Česká televize nabídne divákům v období před volbami do Evropského parlamentu široký informační servis. Programy ČT1 a ČT24 přinesou předvolební debaty lídrů nejsilnějších kandidátek, celoevropskou debatu s vedoucími kandidáty hlavních evropských politických sil nebo také tematické rozhovory ve studiu.

Eurovolby na ČT24

10. 5. 2024

Podobně jako v předchozích letech vydává Česká televize nad rámec norem, kterými se řídí, pravidla předvolebního a volebního vysílání. K dispozici jsou na webových stránkách ČT. „Zpravodajství České televize je tradičně velmi vyhledávaným zdrojem předvolebního servisu i samotných volebních výsledků. Věříme, že díky připravovanému rozsáhlému vysílání tomu nebude jinak ani tento rok. Aby důvěra, kterou do nás diváci vkládají, byla podpořena, vydáváme jasná pravidla, jak bude naše vysílání před volbami strukturováno a jakými postupy se budeme řídit,“ říká ředitel zpravodajství a publicistiky Petr Mrzena.

Česká televize odvysílá celkem tři předvolební debaty se zástupci nejsilnějších kandidátek na základě výzkumu volebního potenciálu. Debaty o tématech jako budoucnost, hrozby, zdražování a klimatické výzvy odvysílá program ČT24 16., 23. a 30. května vždy se začátkem krátce po 20. hodině.

Závěrečnou debatu s předsedy a zástupci politických stran a hnutí zastoupených v Poslanecké sněmovně o vztahu národní a evropské politiky nabídne program ČT24 6. června od 20:00.

Zpravodajství České televize odvysílá debatu s vedoucími kandidáty hlavních evropských politických sil pořádanou Evropskou vysílací unií. Diskusi bude spolumoderovat zástupce šéfredaktora Martin Řezníček, který také zastává post místopředsedy zpravodajského výboru EBU.

Kontinuální vysílání ČT24 nabídne od 13. května do 31. května individuální rozhovory s lídry všech kandidujících subjektů. Ve třech speciálních vydáních pořadu Politické spektrum dostanou prostor také představitelé kandidátek, které se nenominují do večerních debat ČT24.

Svůj servis nabídnou programy České televize také v den uzavření volebních místností, tedy 9. června. Volební studio přinese sledování průběhu sčítání volebních výsledků nebo hodnocení s politology a odborníky.

Speciál k Evropským volbám nabízí už nyní zpravodajský portál ČT24 na adrese www.ct24.cz/eurovolby.

Tiskové oddělení České televize

  • TZ - Česká televize vydává pravidla předvolebního a volebního vysílání

    Dokument WordVelikost: 42 KB