Tiskové zprávy, archiv novinek — Televizní studio Ostrava — Česká televize

Televizní studio Ostrava

Televizní studio Ostrava

  • je tu s vámi 66 let
  • svou tvorbou pomáhá zajišťovat 20% podíl regionální produkce ve vysílání ČT

20. 4. 2022

Země lázní, vína, ostrých jídel a specifického jazyka. Maďarsko divákům přiblíží Vít Pohanka

Jak nejlíp poznat nějakou zemi? Navštívit ji, procestovat, seznámit se s její historií, lidmi, zvyky. Štáb Postřehů odjinud tentokrát navštívil Maďarsko a zpravodaj Vít Pohanka vás v následujících dvanácti týdnech provede jeho hlavním městem a okolím. Na první díl nové série zveme v neděli 24. dubna ve 12:50 na ČT1.

Budapešť, město, které můžete procházet týdny a stále budete objevovat něco nového. Najdete zde spoustu památek a zajímavostí, historických domů, kostelů, kaváren, termálních lázní atd. Víte ale, že unikátním, autenticky budapešťským fenoménem jsou takzvané „ruinpuby“? Nebo že Budapešť skrývá jedno tajemství? „Většina návštěvníků obdivuje její krásy na zemském povrchu. Tohle město ale nabízí i unikátní procházky v podzemí. Přímo pod jeho ulicemi je totiž 200 přírodních jeskyní. Tedy něco, čím se žádné jiné evropské hlavní město nemůže pochlubit,“ říká zpravodaj Vít Pohanka.

Když do Budapešti, tak do lázní! Tímhle heslem se řídili návštěvníci maďarské metropole bez nadsázky po staletí. A i když dnes město nabízí spoustu dalších lákadel, zajímavostí a památek, být v Budapešti a nezajít do termálních lázní by byl těžký cestovatelský hřích!

A chybět nemůže ani návštěva Balatonu. Ten za komunismu nahrazoval mnoha Čechoslovákům moře. „Balaton je ale mnohem víc než hodně velké jezero a místo pro letní koupání. Jeho okolí je doslova prodchnuté historií, příležitostmi k poznávání minulosti i přítomnosti, kultury a přírody téhle části Evropy. Maďarsko, jeho minulost i přítomnost, tradice, víno a kuchyně se tady dají nejenom poznat, ale také ochutnat a vychutnat,“ upřesňuje Vít Pohanka.

A když už jsme u toho vychutnávání, nebudou chybět díly, ve kterých přiblížíme maďarské vinařství i gastronomii. Tahle země se zhruba stejným počtem obyvatel jako Česko produkuje zhruba pětkrát víc vína. Může se pochlubit celkem dvaadvaceti vinařskými oblastmi. A k vínu patří klobásy. Těch je mnoho druhů, ale jedno mají společné: díky pálivé paprice a výraznějšímu koření jsou většinou chuťově ostřejší než ty, které se vyrábějí v okolních zemích východní a střední Evropy.

dramaturgie: Karel Bělohlavý // scénář, průvodce pořadem: Vít Pohanka // kamera: Krunoslav Kiko Keteleš // režie: Jaroslav Večeřa // zvuk: Jaroslav Večeřa, Radek Duda // manažerka realizace: Markéta Grossmannová // vedoucí centra dramaturgie: Marcel Nevín

18. 5. 2022Disciplína, zdatnost a oddanost státní doktríně. Kuratorium. Vlastenci, nebo zrádci?
10. 5. 2022Netvoří pro to, aby se líbil. Zpracovává témata, která považuje za důležitá
5. 5. 2022Třináct scén, třináct dní, sedm desítek akcí. V Olomouci začíná 25. ročník Divadelní Flory
20. 4. 2022Země lázní, vína, ostrých jídel a specifického jazyka. Maďarsko divákům přiblíží Vít Pohanka
30. 3. 2022Aby byl interiér krásný i za 15 let, je třeba použít poctivý materiál, ne jeho napodobeninu. Začíná další řada pořadu Bydlet jako…
10. 3. 2022ČT pro uprchlíky: infoservis v ukrajinštině
9. 3. 2022Spolu na hranici, regionální studia společně o životě v příhraničí
28. 2. 2022Lion Film Festival ocenil dokument IDENTITA ES režisérky Aleny Činčerové
17. 1. 2022Řeka Spréva po dešti, stoleté železné konstrukce metra i klobása s kari. Vůně Berlína popíše Pavel Polák v Postřezích odjinud
3. 1. 2022Klenoty s vůní benzínu

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | | » (86)