Vernisáže, premiéry a kulturní události příštího týdne – Rozhovor – Portrét – Kritická židle

Obsah dílu

Rozhovor týdne: Pavel Kosatík

Rozhovor týdne: Pavel Kosatík

Ve své nové knize historik Pavel Kosatík rozpracoval své výpravy do kolektivních českých snů 19. a 20. století. Kniha České snění vypovídá zejména o falešných představách, touhách a iluzích, které Češi měli o sobě samých. V našem Rozhovoru Kosatík vlídně, vtipně a přitom naléhavě ukazuje, jak mnohé z těchto snů vedly český národ k tragickým koncům. Ukážeme vám i řadu unikátních archivních záběrů podtrhujících mnohdy bizarní, někdy ale i dojemný rozměr snů, které český národ snil v uplynulých sto padesáti letech.

Kritická židle: Vojtěch Lindaur

Kritická židle: Vojtěch Lindaur

Na Kritickou židli usedne hudební publicista Vojtěch Lindaur, aby nejprve zhodnotil nové album kapely Plastic People Of The Universe s názvem Egon Bondy's Happy Hearts a poté se zamyslí nad letošní letní festivalovou sezónou.

Reportáž: World Press Photo v pražském Karolinu

Reportáž: World Press Photo v pražském Karolinu

V pražském Karolinu je vystaven soubor nejlepších novinářských fotografií loňského roku oceněných v prestižní mezinárodní soutěži World Press Photo. Absolutním vítězem se stal Ital Pietro Masturzo se snímky Íránců, kteří loni v červnu vycházeli na střechy svých domů a provolávali nesouhlas se zmanipulovanými volbami. My vám ale ukážeme zejména soubor fotografií míst, kde žijí pařížští bezdomovci. Jejich autorem je Francouz Pierre-Olivier Deschamps, letošní držitel Ceny Prahy a náš milý host.

Přehrát vše
Stopáž22 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín