Před půlnocí

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Na kraj světa a tvůrčích možností – téma pro Otakára Mária Schmidta (2013)

Vystudoval pantomimu, tanec a herectví na Konzervatoři Jaroslava Ježka a katedru scénáristiky a dramaturgie na FAMU. Deset let působil v generačním společenství Pražská pětka divadla Sklep. Na svém autorském kontě má víc než dvě stovky hraných filmů, dokumentů, zábavných pořadů, televizních magazínů, hudebních klipů a reklam. V posledních letech úzce spolupracuje mimo jiné s Českou televizí, zejména s tvůrčí skupinou Patricka Diviše, která se věnuje náboženské tvorbě. Letos na Štědrý den má premiéru jeho nový film “Misie. Až na kraj světa s jezuity.” Přednáší na Univerzitě J. A. Komenského. Hostem pátečního Před půlnocí bude režisér, scenarista a kameraman Otakáro Maria Schmidt.

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • "Naše filmy jsou evangelizační misie," říká režisér Otakáro Schmidt

  2. 1. 2014

  Jeho jméno je většině lidí dobře známé. Málokdo ale tuší, čemu všemu se vlastně věnuje. Možná si jej spojíte s divadlem Sklep a Pražskou pětkou, možná s celovečerní hranou prvotinou, filmem Eliška má ráda divočinu. Dnes ale hlavní část jeho tvorby obstarávají dokumenty s náboženskou tematikou. Ten nejnovější uvedla Česká televize na Štědrý den. S režisérem Otakáro Schmidtem hovořil v předvánočním vydání pořadu Před půlnocí redaktor Petr Kotrla.

Diskuse diváků
 • 5. 12. 2015 20:18

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • bara 16. 10. 2015 09:59

  moderatorka

  Kdo je ta pani blondata moderatorka?? Ja se za ni uplne stydim...

 • Petr Tomek 28. 7. 2015 12:56

  Ateista a smrt

  Myslím, že máte hodně zkreslené představy o tom, jak umírají ateisté. My se smrti nebojíme. Pokud …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 27 minut – Rok výroby: 2013
Žánr: Publicistika