26 minut
Kultura.cz

9. prosinec 2012

Obsah dílu

Kartografie naděje — Darina Křivánková — Dušan Rapoš: Karel Kryl

Části dílu

00:45
Buďte v obraze
  05:25
  Kartografie naděje
   Pražský DOX vsadil svojí novou výstavou opět na téma sociálně angažovaného umění. Přehlídka Kartografie naděje, sestavená Jaroslavem Andělem, se snaží formulovat, co se událo doma i ve světě se společností v posledním čtvrtstoletí – a co z toho plyne pro současnost. Obraz je to dost neveselý, temný a kritický. Ale že nabízí i možné východisko – o tom bude řeč nejen s kurátorem kontroverzní výstavy, ale i s historikem umění Jiřím Machalickým.
   12:40
   Darina Křivánková – Holy motors, Atlas mraků
    Na Kritické židli zhodnotí redaktorka týdeníku Reflex Darina Křivánková dvě aktuální filmové premiéry – Holy Motors francouzského režiséra Leose Caraxe a mysteriózní filmovou verzi bestselleru Davida Mitchella Atlas mraků.
    17:44
    Dušan Rapoš: Karel Kryl
     Víc než osmnáct let po smrti Karla Kryla vychází na DVD jeho poslední filmový portrét. Začátkem 90. let se legendární písničkář opět, stejně jako po roce 1968, postavil do pozice společenského kritika. Filmový režisér Dušan Rapoš byl tehdy posledním, kdo stihl natočit zásadní dokument s názvem Karel Kryl: Kdo jsem..?, shrnující písně, verše, vzpomínky a úvahy malého velkého muže. O pozadí živého natáčení za slunce i v dešti se více dozvíte v Rozhovoru týdne.
     24:39
     Soutěž
      Přehrát celé video
      Stopáž26 minut
      Další díl
      15. prosinec 2012

      Kultura.cz na sociálních sítích

      Napište nám